Skocz do zawartości

szelest

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  483
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez szelest

 1. Na badaniach uzyskał by 5 klasę.
 2. Ja skopiowałem z tego kotła zawirowywacze i wszysto ponad rusztem wodnym.Temperatury mam od 70 - 140 max.
 3. Będzie dobrze sam mam kocioł Viadrus U-26 i skzp 02F.
 4. Kup nowy kocioł bez sterownika i załóż swój skzp 02.
 5. Ardeo iron bardzo dobry palnik ,ze stalowym ślimakiem ,miodzio.
 6. Czemu sprzedajesz.Zmieniasz polnik na sv 200?
 7. http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02E/11-0 Wersja E różni się od wersji F tym ,że posiada mniej czujników .Oprogramowanie i obudowa z wejściami jest takie same .Po jakimś czasie można wersję E doposażyć w czujniki i masz wersję F.
 8. Masz rację błędnie wpisałem,miało być nieocieplonego.Dzięki za sprostowanie.
 9. Kocioł Malina 24 kw jest przewidziany do ogrzewania 220 m ocieplonego budynku. Przelicz na cieplowlasciwie dom po rozbudowie.
 10. Kocioł na ekogroszek to lepszy wybór od tłoka i tańszy od kotła peletowego .Z dobrym palnikiem i sterownikiem z pidem. https://www.kotly-malina.pl/kociol-na-ekogroszek-o-mocy-24-kw-kotly-5-klasa-i-ecodesign.html
 11. Najpierw wypełnij http://cieplowlasciwie.pl/ ,aby sprawdzić zapotrzebowanie budynku. Tłoka sobie odpuść lepszy będzie podajnik ślimakowy .
 12. Kalkulator doboru średnicy komina.http://www.dinoflame.info.pl/srednica
 13. To nie jest wina kotła tylko żle wykonanej instalacji.Sam palę w żeliwniaku .Ogrzewa 311m 25 kw. Na wadliwie wykonanej instalacji każdy kocioł będzie pracował żle.Obieg kotłowy powinien być wykonany delikatnymi łukami ,a nie kolankami 90*kolanka stwarzają dodatkowe opory,albo dołożyć pompę kotłową i zawór przestanie tańczyć.
 14. Strona 29. TEMP. WYŁ. OBW 1 – temperatura zewnętrza, przy której nastąpi automatyczne wyłączenie obwodu ogrzewania CO1
 15. Metodą prób .Majpierw ok 20% -30% zostawić i sprawdzać temperaturę w boilerze.
 16. szelest

  Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg

  Kupisz wieczorka i będzie płacz na forum ,że spieki ,ciężko się spala, i kopci z komina,a z palnika wyrasta "kolba kukurydzy".
 17. Jeżeli masz ma powrocie z boilera do kotła zawór ,przytłum trochę przepływ .
 18. Arturro dałem ci serduszko "lubię to" ponieważ lubię słuchać bajek ,ale niekoniecznie w nie wierzę.Mam podobne ocieplenie ,okna trzyszybowe ,trochę większy metraż ,zdradz tajemnicę tak niskiego spalania , koledzy z forum równierz by chętnie skorzystali .(spalam 20-21 kg na dobę ) Nie jestem wymagający , ale żeby przynajmniej zejść ze spalanim chciaż 5 kg :-)
 19. Koncerny mają trzepać kasę ,maluczkimi się nikt nieprzejmuje ,ma być dostarzycielem kasy i być kopany w 3 litery.
 20. Faszerują nas chemią ,zagęstniki,stebilizatory,antyzbrylacze.Zywności coraz mniej w żywności.Wyeliminować to g- - - - i mamy ekologię.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.