Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Męczę się teraz z Lwem. W zasadzie ostatnia chwila by takie eksperymenty prowadzić, bo w tym tygodniu ma się ciepło zrobić. Czy dostosowujecie zakres tlenu do węgla którym palicie, czy też nic nie zmieniacie? Od tygodnia podnoszę tlen na tym węglu, ale ciągle w piecu ciemno. Podbiłem też powietrze by mocniej dmuchał. Ten węgiel bardzo słabo pali się przy małym powietrzu. Ale wydaje mi się, że wentylator chodzi i tak z większymi obrotami niż przed założeniem bragera. Bez bragera udało mi się ustawić piec tak, że siwo w nim było. Jakieś sugestie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piklorz pisał że siwo w kotle nie koniecznie oznacza ekonomicznie dlatego patrzę co ciepłomierz pokazuje a kocioł z sadzy się wyczysci.  W tym sezonie paliłem na zwykłej fajce, obrotowym poncerpolu a teraz sv200 i zawsze jest czarno. Taki węgiel i już.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się teraz z Lwem. W zasadzie ostatnia chwila by takie eksperymenty prowadzić, bo w tym tygodniu ma się ciepło zrobić. Czy dostosowujecie zakres tlenu do węgla którym palicie, czy też nic nie zmieniacie? Od tygodnia podnoszę tlen na tym węglu, ale ciągle w piecu ciemno. Podbiłem też powietrze by mocniej dmuchał. Ten węgiel bardzo słabo pali się przy małym powietrzu. Ale wydaje mi się, że wentylator chodzi i tak z większymi obrotami niż przed założeniem bragera. Bez bragera udało mi się ustawić piec tak, że siwo w nim było. Jakieś sugestie może?
Na sobianka dużo ludzi narzeka że ciemno i kopci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia bez braggera bylo siwko na malych mocach,na wiekszych juž osad czarny robil sia zawsze ustawienie/nieustawienie.Teraz nie ma siwko,jest szaro-czarno,ale ilosc osadu jest oproci poprzednemu stanu znikomna,nie byc popiolku,nie co szkrobac.Nie ma o tyle wiecej osadu na drzwiczkach wymienika niž na polkach,tam bylo widac wieksze ilosci i minikwiatkow.Wyglada prawie na brak niedopalonych czesci lotnych.I nie wie,co to robi sa w kotlu-biale kamienne pod osadom.Bylo tylko na pierwszej polke wymienika najbliž palniku,teraz jest tež na gornych polkach.Jest jak szkrobac scianu obok kotla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak krótko koledzy , a jak ma się ten sobianek pantera w kotle lepiej ,czy podobnie do lwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Pantera lepiej się spala od lwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Jockey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kolejne węgle jakie kupię na pewno nie będą supermocne. Celuję teraz w coś w przedziale 24-26, typu 31.2. W marcu dopaliłem jeszcze Skarbka z Piekar i tutaj było bardzo dobrze.

Lwa da się u mnie spalić tak żeby nie kopcił, tylko że bez bragera. A nie wiem jakie dać parametry dla sondy, żeby było podobnie. Na razie zwiększam ilość tlenu, co podnosi mi temperaturę spalania (dochodzi do 100C na ful, tylko że wcześniej to było ponad 130). Jednocześnie na 20% mocy zbliżam się do wartości tlenu na poziomie 16 i do 18 jest niedaleko. Może tlen da się zmniejszyć uszczelniając retortę. Aktualnie ruszt retorty leży tylko na sznurze. Jakby go wkleić, to może dałoby się zbić tlen i więcej powietrza szło by przez węgiel. Ale to bym wolał zrobić po letnim przeglądzie pieca. Retorta jest do wyciągnięcia, bo trzeba ją oczyścić ze spieków. Jak będę składał to wszystko posklejam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie wysokich wartosci O2 nie znaczy,že palnik nie bedzie kopczyc.Przy spadku mocy wypali sie kopczyk(trzeba dogonic zbyt wysokie O2) i trzeba go dopelnic wieksza ilosca czarstwego nie rozpalonego wegla przy wzrastu i bedzie pokopczywac w tej fazy,calkowo potym zrobi nie zlad na retorcie i to sa z brakiem braggera nie dzieje,kopczenie wystepuje w wiekszosci w spadku z opadajacym wiatrom.Trzeba jest obserwowac palnik poprzed dolna i gorna amplituda mocy i dla jego stanu ustawic poziom O2.Regulacja podawania potym nie ma potrzeby latac od sciany k scianie,pozwoli dosterowawa pomiedzy grotami mocy,kopczyk stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 22:16, Kijasr napisał:

Sprawa jest prosta kocioł musi być super szczelny inaczej analiztor to wyłapie

Zdaję sobie z tego sprawę. Najważniejsze uszczelnienie jakie zrobiłem, to zaklejenie klapki w dolnych drzwiczkach od miarkownika ciągu. Zrobiłem to przy okazji wklejenia podkładki mocującej bragera. Zastanawiałem się czy też w ogóle tej klapki nie odkręcić i zastąpić grubszą blachą, ale płynna uszczelka dała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze taki dodatok: Wydaje mi sie,že ustawienie O2 do modulacji nie zawsze odpowiedne do ustawienia otestowanego na mocy zamknietej.U mnia na zamknietej wyglada ok przy 13-9 (dodam,že na 12 w testu ni niepomyslalem  :-)  ) i w modulacji sa sprawdza 12-10,tež ta wartosc utrzyma przy dluzszym przystanku na tych mocach w modulacji,kopczyk jest juž w przygotowanym stanie,kiedy taka moc nastapi,niewypala,niekopczy,na niskiej nieprzesypuje,jest tam wiecej rozžaronego,niž przepalonego i przechlodzenego jak w stanie wyzszych ustawien O2 dla 30%.Rozbieg do gory fajny i ta kupa žaru liepiej zaakceptuje kiedy nastaje wzrast O2 i wieksze podanie.O dosterowaniu mojego problemu z latajacym potencjalom nie mowiac.Tež nie odchodzi dužo sredna moc wirtualna od realnej.(moc/zužycje opalu),to ale raczej o powietrzu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo trzeba będzie wyłączyć CO. Kocioł będzie grzał tylko CWU. Czy z tego powodu trzeba w jakiś specyficzny sposób zadbać o bragera? Bo w zasadzie nie będzie miał co robić. Kocioł odpali się może 2-3 razy w ciągu dnia, a pozostały czas będzie w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze sa u mnia sprawuje tež na mini mocach 17% z 15KW ustawionych na 25kotle.Wlaczylem czysczenie 5s po 30min,po przedmuchu lekko spadnie pod ustawiona wartosc,i do nastepnego pozwoli rosnie.W srodku jest na swoim 12,4. Waha pomiedzy przedmuchmi + - 0,5.Na palniku i w kotlu super.Czakalem problemow i nie dochodzily.

Wesolych Swiat Wielkanocznych!

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brager zamówiony, opłacony czekam na przesylkę. Bedzie jasniej w piwnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie Brager od miesiąca a od wczoraj Hallotron z turbinką od Defro. 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez Bragera ,ale z hallotronem w sterowniku i ze skalą.Bardzo ładnie na deflektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narobilem w ogrodzie zrebka owoc/thuja,jak zawsze wysypalem na wegla.Bragger super radzi z ta mieszanka zasypana halabala w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj odpaliłem kocioł do grzania cwu. Trochę się zdziwiłem, bo spokojnie sobie zszedł z tlenem do 5%, co wcześniej nigdy się nie zdarzyło. Jedyna zmiana, to zasypanie innego węgla (zwykły Ogień). W konfiguracji zmniejszyłem mu teraz tlen na zakres 8-12, a wcześniej było 12-16. Przy starych ustawieniach praktycznie nie było kopca.

Czy rodzaj węgla może mieć aż tak duże znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski są typu 31.2, spalają się na pewno czyściej od polskich. To widać i po CO i po braku sadzy, więc siłą rzeczy i z tlenem można zejść niżej. Piekary też były 31.2 i paliły  się pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.