Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnia najliepiej sa sprawdza korekta w okoliciu 70. Przy przewymiarowanym palniku gdzie micha korony o takim samym rozmiaru 25 i 35KW,tylko wiekszym,czy mniejszym talerzu jest sredna moc 5KW i kilka podani wegla po spadku mocy,wypaleniu to nic nic,zero.Przewymiarowanie to tež podstawa ustawienia tlenu 10-12,nie w stanie wiecej pobrac,naweglic i wypalic.W pracy stalej pasowaloby 9-13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlen 15-10. Okragla retorta. Korekta 70, czas reakcji było 5, dla próby zmieniłem na 3 sekundy. Węgiel kgm29, kopiec ładny,.popiół idealny, modulacja wydaje mi się bardzo fajna. Kopci. Na innym węglu w kotle było siwo. Podkrece powietrze z dołu, modulacja zaczyna szarpać, pojawiają się spieki.
Jakieś.rady?


 

IMG_20211118_140535687.jpg

IMG_20211118_140543229.jpg

Screenshot_2021-11-21-18-13-05-262_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-11-21-18-13-20-159_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez przemo79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alanos777 Masz dość wysoką temperaturę spalin przy tylko 44% mocy. Może warto by sprawdzić jak kocioł chodzi gdy obniżysz trochę obroty dmuchawy. Nie zawsze mocniej znaczy lepiej. Na początku miałem tak samo, teraz kocioł na maksymalnej mocy osiąga 110-115C. Na pewno mniej energii wyrzucanej jest przez komin, ale wyliczenie jak to przekłada się na zużycie jest bardzo trudne, a w domowych warunkach chyba niemożliwe.

Pamiętam w tych badaniu co PW zrobiła, żeby udowodnić że ekogroszek nie jest eko, mieli metodę badania sprawności kotła, która właśnie uwzględniała przepływ powietrza i temperaturę spalin.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo79Ustawiles retorcie duža roznica 15-10.U mnia najbardzej sprawdza sia 12-10.Przy pracy zblokowanej na malej mocy jest gorzej dlugo palniku tlen 12 utrzymac,wariuje wyžej.No w pracy normalnej sa stabilizuje ok i calkowo jest liepiej przy przechodu w wysza moc i nastepnie przy spadku niekopczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej zadowolony z analizatora. Praca pieca spokojna i w końcu ustabilizowana. Brak spiekow jak na razie i faktycznie w kotle siwo.  Spalanie spadło z 25-30kg. Przy tych temperaturach spala koło 23kg a zawsze już palił 25. Zobaczymy jak dalej.

20211123_214245.jpg

20211123_214201.jpg

Edytowane przez Alanos777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z węglem kgm29. Korzystam z bragera na okrągłej retorcie, ustawienia 15-10, korekta teraz chyba 50, reakcja 3 sekundy. Chyba dobrze wysterowalem powietrze, wykres w miarę równy. Węgiel spala się ładnie, popiół fajny. Kocioł czarny. Może jakieś wskazówki? Jakieś dodmuchy, etc. Na innych węglach kotla nie musiałem czyścić przez miesiąc..nie tylko przydymia na niskiej modulacji,.myślałem że jak wejdzie na wyższe obroty, problem minie. Tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszlem z korekta do 33,bo czasom tež lekko pokopczylo i wyglada to liepiej,odbiega od tlenu tak samo jak na wiekszej.

@przemo79Mam czucie i již pisalem.Korekta goni ta duža roznica tlenu i kiedy nawet zly groch to sczestliwo si pokopczy.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co proponujesz? 14-10? 15-11? Pewnie będę musiał na nowo ustawiać wentylator.. przez jakiś czas pracowałem na 14-10, też kopcił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie Sambudrol PowerMax. Palnik w środku bielutki,a wymiennik jeszcze nie czarny ale już nie siwy. Bardziej taki ciemno-szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowalbym 13-11,lub14-12 i wentylatorom na poczatok nie ruszal,kiedy tak piekna linijka robi.Lub inaczej,na mniejszej roznicy pomiedzy min i max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni kończę puszczać z dymem resztkę cholernego KGMa. Mam jeszcze parę worków Lwa, więc go sprawdzę. Nie paliłem nim z bragerem, bo po prostu utknął mi na dnie sterty. Teraz się dokopałem. Ale pamiętam, że nawet paląc bez analizatora w kotle było całkiem ok, chociaż na pewno nie było siwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci teraz Lew na Bragerze. Tlen ustawiony 13-15 i w kotle jest zasadniczo czarno. Dzisiaj rano podbiłem tlen na 14-16 i zobaczymy co się będzie dziać. Może też trzeba będzie podbić powietrze na dmuchawie

A kocioł działa tak jak na zdjęciu. To po lewej to wyjście kotła z 2 godzinnego grzania cwu. SKZP jest ustawiony na tryb czasowy i gdy kończy grzać kosmicznie przebija zadaną temperaturę, potem leci na minimalnej i znowu temperatura za bardzo spada.

IMG_20211205_080138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stale jest cos testowac 🙂 teraz weekendowa proba 12/11 korekta 33(ta korekta juž dlužsza dobe na 33).Na wiekszych mocach przy 12/10 rosnal kopczyk i tež jest nowy zapas wegla.Z nadmuchom nieoperujem,užywam stale ustawienie na ktorym jest praca kotla stabilna.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic nie zmieni w kontekście SKZP 02. Brager będzie Ci pokazywał ocenę jakości spalania (bez czujnika pokazuje "tylko" poziom tlenu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - pokazuje Ci prawidłowo poziom tlenu i prawidłowo przesyła go do SKZP 02, który niczego więcej nie potrzebuje.

Brager ma 3 "tryby" działania diody:

- 1. Pokazuje jak "dobry" jest poziom tlenu w spalinach.

- 2. na ile "dobra" jest temperatura spalin

- 3. "współczynnik optymalnego spalania" - oparty o poziom tlenu i temperaturę spalania.

Za każdym razem im bardziej na zielono tym lepiej.

2 i 3 jest dostępne tylko gdy masz czujnik temp. spalin.

Wyciąg z instrukcji:

bca-02_instrukcja_v1_03.pdf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie praca bragera,ponieważ gdy korektę ustawiłem na 0 czyli brager nie pracuje ,mam dużo lepsze spalanie taniego Karlika niż przy włączonym bragerze. Popiół jest delikatny i kruchy jeśli są jakieś większe kawałki w popiole a jeśli włączę bragera to jest dużo więcej większych kawałków i wyglądają jak popcorn🤔 W ilości spalania węgla nie ma różnicy.  Analizator miał tak poprawiać spalanie, a w obydwóch przypadkach mam siwo w kotle bez bragera nawet wydaje mi się że jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.