Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

mkwapisz.Niechaj moc i zielone światło będzie z Tobą.Zemną jest analizator tylko dla paragonu i poglądowo.Choćbym nie wiem co zrobił z kotłem i jaki wysoki usypał kopczyk to tlen nijak wypada (niestety retorta obrotowa).Za to pali się w modulacji jak trzeba i oto chodzi .

Edytowane przez darko240973
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkwapisz.Niechaj moc i zielone światło będzie z Tobą.Zemną jest analizator tylko dla paragonu i poglądowo.Choćbym nie wiem co zrobił z kotłem i jaki wysoki usypał kopczyk to tlen nijak wypada (niestety retorta obrotowa).Za to pali się w modulacji jak trzeba i oto chodzi .
Jak dobrze pamiętam masz odpopielanie i podobno przez to też jest wysoki tlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr.Zgadza się.Ogólnie kocioł szczelny (drzwiczki ,wyczystka i te sprawy).Nie tak dawno zaślepiłem i wyłączyłem odpopielanie ,ale na nic to się zdało.Prze retortę ucieka za dużo tlenu.Np przy 30% mocy mam do odczytu na analizatorze 19% tlenu.To można samemu sobie odpowiedzieć.Po co Brager  na tej retorcie.Ogólnie pali się bardzo dobrze bez analizatora.Znalazłem powietrze w 100% mocy aby odrzutowca nie było a póżniej w minimum aby deflektor był czysty i mała korekta 1% w 50% mocy i jest zarąbiście.Brager stoi przy skzp przy tym dwie sondy w czopuchu , mechanizm odpopielania ,przewód napowietrzania do zbiornika i wrażenie takie ,że jak znajomi wpadają na kawę i piwko to mówią że ten kocioł to ma więcej wyposażenia niż nie jeden samochód po 2015 roku produkcji.A niech im tam będzie -przynajmniej po 5-iu sezonach jeszcze się nie zepsuł,ani nie zerwało zawleczki.Wykres bez Bragera jak dwie szyny kolejowe a modulacja jak na łagodnym morzu z małymi falami.Skala 1-100% ??

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja Dziękuję za pomoc koledze Kijasr. Analizator zainstalowany 03/03,więc pracuje dopiero 5 dni. Co mogę powiedzieć. Widać że w kotle jest dużo dużo ,,czyściej". Co do spalania to jak na razie nie zauważyłem aby kocioł palił mniej lub więcej. a11c2f20df23137b9d7a73ee75bfdaf9.jpg52dd2c56252ecdf399aa63f8bdeada12.jpg4f56ac782c50e9fcf06e9519065d2ee7.jpg800c5cf745bcdd853aaf300f1a2bfaa5.jpg8821fb622fdc580ecdb1183830ff4500.jpg494e95542697af968d72c3f169eb1f13.jpg75ad18431822abc8cc70552b82c7ec81.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy zauważyłem taka rzecz - przykładowo tlen zadany przy modulacji 20% ma wynosić powiedzmy 15,2 , przez pewien czas jest większy i zaczyna spadać poniżej w pewnym momencie osiąga zadane 15,2 i powiedzmy spada niżej do 14,0 ale zauważyłem że korekty na minusowa pojawiają sie później mimo ustawionej reakcji na 1s, sterownik zaczyna korekty minusowe dawkować po ok 30 - 40 sekund od momentu zejścia tlenu poniżej zadanej 15,2. Czy u was też coś takiego ma miejsce ?? Na zdjęciu tlen jest poniżej zadanego a korekta jest na plusie.

IMG_20210309_083700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala tak,z duža bezwladnosca.Dlugo sa trzyma w odwrotnej regulacji.Može jest nie stabilne przy szybkich reakcjach.Tež widac jakas tolerancja O2 w.s. wzmocnienie naweglania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak: Przy spadku mocy dziala ok,w koncu obnižania mocy lekko dowegli palnik.Przy wzrastu juž jest to problemom.U mnia tak: moc rosnie,O2 lekko (do +1) sa dwignie,pocnie pozwoli dodawac wiecej wegla,moc i wiatr do gory-O2 trzyma do +1 i korekta wzrosnie na max przy szybkim wzrastu,tak jest dobre do pewnego momentu,w ktorym palnik jest od korekty zaweglony O2 pocznie szybko spadac i tak szybko proleci cez ustawiona wartosc.Proleci o -1-1,5 -2 i wiecej czasami potrafi przy zlej konstelacji, korekta ale nadal dluuugo(x podani wegla) jest w stanie wysokiej plusowej korekty, jestesmy w wielkiej mocy-to jest jescze dužo wiecej zbytno podanego wegla,potym juž jest blisko sczyt mocy,obnižanie powietrza i spadok O2 do niechcianych wartosci,i ten nadmiar wegla podany powoduje oczywiscie zbyt dluga korekta minusowa i wypalanie przy spadku.Uff,byc može to jest zrozumiale....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12/10 i szmiga jak strzala.Kopczyk zawsze ok,fajnie trzyma poziom.Przy zakresu 3+ mi przy wzrastu robi tak,jak wyžej popisalem,bo jest na dolnej amplitude mocy po spadku wypalone i dužo dosypuje(cykliczne powtarzanie zjawiska).Nawet te 12 w 30% utrzyma spoko(moc min.25 i tež OK),przy testach na mocy zamknietej bylo pomiedzy 13-14,može zatkanie dziurek wspomoglo,lub mniejsze wypalanie i wiecej žaru juž przy spadku.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto ma Bragera na retorcie obrotowej i co on tam wam pokazuje , jakie wartości tleny najniższe macie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goro79.No ja mam retortę obrotową.Parametry są do kitu i nawet nie piszę jakie.Wywalone pieniądze w błoto.Obyś nie miał tak jak ja więc powodzenia w ustawianiu tlenu.Pan Kamil M. na YT zrobił kiedyś filmik o Bragerze ,ale na SV 200 ale zapomniał powiedzieć  że na retorcie obrotowej to nie zdaje egzaminu .Pewnie Ty też o tym nie wiedziałeś.Może masz inny kocioł z palnkiem że lepiej doszczelniony jest ale wątpie z pod retorty za dużo ucieka tlenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlen też mam wysoki mimo ,że dioda jeszcze świeci na zielono ale póki co zejście z tlenem nisko się nie udaje no chyba ,że na palniku mega czarno ? a i to ciężko zejść dość nisko . Co prawda dopiero drugi dzień testów Bragera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goro79.To jest walka z wiatrakami.Szkoda czasu i oczu na wpatrywanie się na analizator i ciemny deflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie podaje ? Dodatkowo dla utrudnienia dołożyłem czujnik halla na wentylatorze ? Zero informacji jak to ustawiać tylko metoda prób i błędów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goro79.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie podaje  Dodatkowo dla utrudnienia dołożyłem czujnik halla na wentylatorze  Zero informacji jak to ustawiać tylko metoda prób i błędów
 
Obroty w hallotronie trzeba ustawić minmum 900 max 2400.
Na moc minmum tak ustaw by kręcił koło 1100_1200 a moc max koło 2000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kijasr napisał:

Obroty w hallotronie trzeba ustawić minmum 900 max 2400.
Na moc minmum tak ustaw by kręcił koło 1100_1200 a moc max koło 2000.

Wenta mam już ustawionego ale musiałem do tego dojść sam obserwując i porównując do poprzednich ustawień w skali procentowej . Nie powiem ale kocioł na hallu pracuje bardziej miękko i delikatniej niż poprzednio .Takie moje odczucie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już praktycznie miesiąc na bragerze jadę. Ciężko porównać to z zeszłym rokiem, bo miesiące zupełnie inne. Marzec jakoś nie rozpieszcza w tym roku. Ogólne wnioski z mojej strony są takie, że dużo zależy od węgla. Im mocniejszy, tym trudniej mi ustawić tlen, by piec nie był czarny. Sadzy dużo mniej, a co najważniejsze temperatura spalin spadła tak 15-20C. Niewiarygodne, bo praktycznie nie przekracza teraz 100C na 100% mocy. Na minimum, czyli 20%, mam 67C. Chyba że otworzę drzwiczki, żeby zobaczyć jak się pali. Momentalnie wtedy temperatura skacze do góry. Wygląda to bardzo dobrze i wstępnie oceniam zakup jako dobry. Wersja sterownika SKZP 2.46.

Zaobserwowałem też coś ciekawego na ściankach pieca przy retorcie. Mianowicie wyglądają jak palące się łąki. Takie fajne żarzące się okręgi. Zakładam, że to sadza się wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenta mam już ustawionego ale musiałem do tego dojść sam obserwując i porównując do poprzednich ustawień w skali procentowej . Nie powiem ale kocioł na hallu pracuje bardziej miękko i delikatniej niż poprzednio .Takie moje odczucie .
 
Bo tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.