Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Na 02 był jeden soft testowy, oficjalnie niedostępny. Oficjalnie jest taki soft na 05

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia aktualizacja softu do skzp02 mnie przekonała co do sposobu działania i w zasadzie już zdecydowałem się na zakup BCA02. Jedno tylko pytanko, czy Brager sprzedaje te sondy bezpośrednio, czy trzeba się "udać:" do jakiegoś sklepu typu allegro. Ostatnio mam jakieś uczulenie na pośredników i wolę dać zarobić producentowi. Gdzieś konkretnie kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timel też sprzedaje.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie timel ma go w swojej ofercie. Dzięki @Pieklorz za linki, jakby co to będę wiedział gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja dostałem pierwszą autoryzację na swoją sprzedaż wysyłkową oraz pod program dla instalatorów, to pod marką Kotly24.com i zaraz obok na sprzedaż dostał Kamil Miernik z cokamar oraz Tomek z Timela. Na tym miało się zakończyć, w ostatnim czasie doszedł instal-trans oraz domer. Generalnie jak klienci indywidualni dzwonią do brager do p.Mariusza, to zostaniecie przekierowani do mnie.

Są oferty standardowe i takie mają prawie wszyscy, to jest wyposażenie fabryczne brager, gdy BCA ma być jako niezależne urządzenie tylko do pomiaru.

Dalej jest opcja z czujnikiem spalin, to też jako samodzielne urządzenie.

 

Dalej są oferty Tomka z Timel oraz ode mnie z Kotly24.com dedykowane pod sterowniki SKZP02, te oferty różnią się tym,że jest kabel z wtykiem RJ pod SKZP oraz dochodzi dwójnik do SKZP02, aby mógł chodzić panel domowy plus analizator. W moim wypadku jak patrzycie na znany portal jest opis o tym,że aukcja jest pod SKZP,w  przypadku Tomka z Timela jest logiczne,że to pod jego sterowniki.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbyszko125 napisał:

Na 02 był jeden soft testowy, oficjalnie niedostępny. Oficjalnie jest taki soft na 05

 

Mam nadzieję ,że coś się ruszy na 02 skoro producent montuje gniazdo rj w nowych sterownikach , mój jest dwumiesięczny i gniadzo posiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam tak na forum ogólnie zazdroszczę cieszenia sie z bragera.Też bym chciał go używać ,ale muszę go odłączyć.Niestety jak niektórzy z Was wiedzą, że mam retortę obrotową i nie moge ustawić analizatora .Zjechałem do 3% z 70% i nie łapie żadnych widełek niestety.Powietrze z pod retorty robi swoje.Plus dla siebie mam taki , w szukaniu dobrego spalania, że bez analizatora mam w minimum i maksimum dobry kopczyk i czysty deflektor i tym cieszę się ja tylko i aż.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że coś się ruszy na 02 skoro producent montuje gniazdo rj w nowych sterownikach , mój jest dwumiesięczny i gniadzo posiada
Gniazdo RJ jest montowane bodajże od 2017 r. ( Mogę się mylić) ja mam ster końcówka 2014 r i u mnie gniazda RJ nie ma. Co do opcji hallotronu w sterowniku,okazuje się że jest opcja w menu do nastaw parametrów. Jednak nie jest dostępna "w normalny"sposób. W wersji softu 2.46 taka funkcja jest, nie wiem jak w wersjach poprzednich

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 20:23, darko240973 napisał:

że bez analizatora mam w minimum i maksimum dobry kopczyk i czysty deflektor i tym cieszę się ja tylko i aż.

Amen...... przecież o to chodzi.... ?

Istnieją inne zabawki, wiosna idzie,.......

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YaroXylen.Brager to fajna zabawka to fakt. Stoi na kotle i świeci diodą nie w tym kolorze co bym chciał. Morze doczeka się kiedyś na lepszy czas w mojej kotłowni.Pozdrawiam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam trochę teoretyczne . Czy brager poradził by sobie że slabnacym ciągiem kominowym ? Tak się sklada że ciepelka kilka dni się zrobilo i kociolek leciutko okopcony . Z racji tego że teraz jest korekta paliwa to pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo by tak zadzialac,kiedy komin pociagnie mniej powietrza kotlom,bedzie w spalinach mniej O2 i obniža dawki wegla,ale czy nie bedzie ciemno?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie bragera i za nic w świecie nie może nawiązać komunikacji ze sterownikiem. próbowałem wszystkiego- przedmuchanie złacza rj45, zmiana kolejności przewodów, reset bragera i wpisywanie na nowo nastawów..

sam działa - jeśli ustawię al-1 wówczas wskazuje ilość tlenu na własnym wyświetlaczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś analizator w opcjach sterownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz omomierz, to sprawdź przewodność kabla łączącego.  Jak będzie sprawny, to chyba trzeba kontaktować się producentem.

Kupiłeś go skonfigurowanego pod SKZP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro ktoś coś podpowie, a jak się sytuacja nie rozwiąże, to telefon do timela i będzie wszystko wiadomo. 

Teraz to mnie wystraszyłeś, bo jestem na etapie zamawiania bragera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.