Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z użytkowników na kotle 12kW opisał,że wg ciepłomierza, który posiada spalanie 0,6kg/24h w dół

ciepłomierz mu wskazuje wzrost uzyskanego ciepła z kg groszku z 6,17 na 6,53

 

Do danej retorty trzeba posiedzieć i się pobawić

Dla jednej będzie potrzeba dac widełki tlenu 12-17% a dla innej 15-17%.. to już doświadczalnie na podstawie odczytów oraz obserwacji jak się dany palnik z danym węglem zachowuje.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zbyszko125 napisał:

. Wyłaczyc ją? A podpowiedź jak ,bo jeszcze nie rozgryzłem.
 

Po prostu wyłączyłem wtyczkę z prądu, obecnie zrezygnowałem z pracy analizatora.

  • Lubię to 3
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura kotła dąży do zadanej, skończyła się faza wzrostu mocy, sterownik przeszedł do mocy ustabilizowanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne, nieodparte wrażenie, że niedługo pojawią się na portalach ogłoszeniowych mało używane, ledwo podłączone analizatory spalin ;)

Jakoś nie mogę się doszukać zachwytów użytkowników, "namacalnych" oszczędności, które zostały osiągnięte po podłączeniu analizatora....

Mnie nie przekonuje do zakupu. Ot, kolejna zabawka dużych chłopców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy spokojnie, w ciągu roku na pewno soft będzie ( także dzięki temu forum ) bardziej dopasowany. Przypomnijmy sobie początki Skzp-2.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam takie dziwne, nieodparte wrażenie, że niedługo pojawią się na ...........
Mnie nie przekonuje do zakupu.....


Hm...pewnie masz rację, podobnie jak było że sterami, na początku każdy myślał że postawi ster na kotle włączy go i ster zrobi resztę za niego. Szybko wrócił na ziemię. Według mnie, sprzęt jak większość jest ok, tylko użytkownik nie potrafi obsługiwać. Czy są jakieś realne oszczędności. Na chwilę obecną,.u siebie z założonym analizatorem spadło zużycie o ok 2.5-3 kg doba, choć tu wpływ może.miec temp za.oknem, wyższa o ok 1°- 2°. W chwili obecnej, ster pracuje według nastaw z analizatora,ale ten nie jest podłączony, temp za oknem ciut niższe, spalanie niższe o ok 1-1.5kg, według mnie warto. Tym bardziej że.mam.do ustawienia nie 1 kocioł,.a.4.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie nie spadło, a mogę powiedzieć, że ciut wzrosło, około kg/dobę, ale składam to na karb mojego braku umiejętności i ciągłych testów różnych zależności, jednakże nie poddaję się w dążeniu do osiągnięcia lepszych wyników. 45.gif

Jak już dojdę do oczekiwanych przeze mnie rezultatów, to pokażę dobowe spalanie z analizatorem i bez, w miarę w porównywalnych warunkach.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fine lifting tej diody, bo tak wali po oczach, że już nie mogłem jej ścierpieć... nawet jak położyłem się spać, to pod zamkniętymi powiekami widziałem zielone światło....

Producent analizatora powinien w instrukcji zamieścić informację o skutkach ubocznych przebywania dłuższy czas w pobliżu tego urządzenia, bo teraz jak podjeżdżam do świateł, to mam lęki, że jak zielone się zapali, to nic nie będę widział laie_67.gif

IMG_20201116_164316.thumb.jpg.a1fa5092ef5cc62bb66e4b57970baaa7.jpg

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej obrotowej retorcie nie idzie tego ustawić fajnie że Ci działa ok ja wywalilem 590zl i zostałem bez efektu działania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Jockey napisał:

 

Producent analizatora powinien w instrukcji zamieścić informację o skutkach ubocznych przebywania dłuższy czas w pobliżu tego urządzenia, bo teraz jak podjeżdżam do świateł, to mam lęki, że jak zielone się zapali, to nic nie będę widział laie_67.gif

IMG_20201116_164316.thumb.jpg.a1fa5092ef5cc62bb66e4b57970baaa7.jpg

Padłem z tym podjechaniem do świateł i lękiem przed zielonym hahaha

 

Analizator ma dwa tryby.

Współpraca z SKZP oraz pomiar niezależny.

Do danej retorty można go zostawić w pracy niezależnej. Obrotowe siła rzeczy z nadmiarem pracują. Zostawić na początku bez wspolpracy z SKZP jako samodzielne urządzenie. Popatrzeć co się dzieje na dole mocy (jaki tlen), zobaczyć czy można coś obniżyć nadmuch aby nadal wypalało paliwo. Pociągnąć na górę mocy i zobaczyć jak się tam układa. Jak wyjdzie że widełki 12-17 to w takich można próbować działać, jak lewego powietrza sporo, to może jeszcze być 15-17% temu analizator winny nie jest. Temu winna jest dana retorta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pieklorz napisał:

...oraz pomiar niezależny

Zrobili chociaż cos w stylu 0-10V lub 4-20mA czy tylko wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściowo każde BCA jest ustawione jako niezależne urządzenie pomiarowe.

Czyli mierzy zawartość tlenu w spalinach a ktoś w sterowniku XYZ dokonuje na podstawie pomiaru korekty.

 

Do skzp Timel dopisał soft do współpracy, jak to współpracuje zależy od:

- ciąg kominowy

-napowietrzenie kotłowni

- paliwo

- palnik

-kocioł

 

Jak wybieramy na nieznany zestaw, to logiczna kolejność powinna być taka:

- najpierw mierzę, jak się mój kocioł na moim kominie i moim paliwie zachowuje. Czyli puszczam go na np. swoje 15kW i patrzę ile na moich nastawach miał tlenu, jak za dużo i twierdzę,że może być mniej, to koryguję i sprawdzam czy wypala itd. W dalszej kolejności sprawdzam jak mój kocioł zachowuje się na danej mocy minimalnej, dla jednego palnika to będzie 2,5kW dla drugiego 4kW a dla innego 6 lub nawet 9kW i niżej nie ma sensu walczyć o niski tlen, bo tylko czarno będzie. Szukam co można dole i dobieram.

- Dopiero po tym staram się to ożenić ze sterownikiem i automatyczną korekcją, gdzie znowu czeka mnie nieco obserwacji. Głownie chodzi o to, aby na tej małej modulacji (u jednego 10%, u innego 15% a u innego 25%) ustawić na tyle wysokie powietrze, aby było dobrze.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg na dobę? Widzę że czytanie ze zrozumieniem stanowi problem. Spalanie na poziomie przed analizatorem 16-17,5 kg doba, , po założeniu analizatora ok 13-14 kg. Możliwe błędy, ster z analizatorem pracowały razem 2 doby. Gdy już palnik wysterowalem ( obecnie pracuje bez) według wskazań analizatora spalanie mam na poziomie 15-15.5 kg czyli i tak urwało mi ok 1-1.5 kg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujać to my, panowie szlachta :-) Nie ma lewara, by zwiększyć spalanie o 23%!!!! bez przerzucania węgla do popielnika. A to już bez analizatora można zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze spalanie z analizatorem jak najbardziej na tak, jeśli sterownik poprzednio ustawiony był słabo, lecz jeśli ktoś ustawi dobrze to i zysku nie będzie bo z czego ma być. np. ja zmieniając sterownik ecoal na skzp-02 liczyłem na mniejsze spalanie a tu idzie tyle samo węgla. sprawdzałem wiele razy i przy spalaniu 20kg/dobę różnica była 0,5kg raz w jedno raz w drugą stronę. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryHNa poczatku szukania podstawowego ustawiani dmuchawy i kotla dužo chcialbys BCA mieč....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stale te same sny o mniejszych spalaniach,na podstawe porownawania každego dnia.W každym takim samym dniu mam spalanie  + -  2-5Kg.Oszczedzam takže každy drugi dzien.

Oczekawam tylko stabilniejsza praca kotla na grubym,lub jemnym grochu zmieszanym w jednym zasypie zasobnika(mysle 5%korekta ogarnia),mniejsze kopczenie przy spadku mocy i za tym czysczejszy kociol.Nie bedziem sa zbyt gonic za min.tlenom.Korekta zamiast mnia kociol nie ustawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomaga. Sam przepływomierz nie wie, ale już razem z czujnikami temperatury spalin i co oraz wysterowania dmuchawy coś tam wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam mniejszie spalanie do mocy 5KW,u mnia1Kg/godz.Kociol czysty.Ponad 5KW troche poczatkuje bzrudzic i z wieksza moca jest gorszej.Dužo pomoglo opožnienie powietrza(70s)jesli analyzator poczeka wiecej dla aktualnej potrzeby,dobre.Sterownik tež mogl by na tlen reagowac  opožnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że podanie większej ilości powietrza dłużej na zejściu z mocy wypala kopiec (czy złoże na rynnach) i finalnie jest gorzej, bo odsłaniają się otwory i powietrze na odczycie z analizatora zaczyna rosnąć, a skoro zaczyna rosnąć, to przy wzroście mocy jest obcinane i to razem napędza rozchwianie modulacji i bujanie temp. zadaną kotła. Z tego robi się pętla i powtarzalne cykle z tymi samymi objawami.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.