Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię ten węgiel jakoś on-line czy tylko na miejscu? Jestem z Małopolski, dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal można kupić raz i zapomnieć że coś takiego jest w sprzedaży. Może do jakiś małych pomieszczeń będzie OK, dla mnie to szmira. Zapomniałem poprzednio napisać, ecodesign droższy do PowerMax, ale w rewanżu ma więcej popiołu. @berthold61a gdzie w necie kupisz Chwałowice ? Ja w zeszłym sezonie w jednej firmie wysyłkowej (podobno poważna, dlatego ma poważne ceny)kupiłem groch o nazwie Wesoła, myślałem że to groch z kopalni Wesoła, a to było takie dziadostwo że Retopalem podnosiłem kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam obecnie ekogroszek od KGM. Standard i Silver. Nie mogę go porównać do niczego bo to mój pierwszy sezon z takim opałem. Ogólnie nie narzekam, problemów nie mam z paleniem, opisywałem sytuację z żółtym dymem, ale to chyba była kwestia kilku worków z większą ilością siarki? Nie wiem. Kupiłbym ponownie z KGM, ale chcę zobaczyć jak się pali inny węgiel i się przekonać czy ten jest faktycznie dobry czy inne mogą być dużo lepsze.

Edytowane przez KKTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Retopal można kupić raz i zapomnieć że coś takiego jest w sprzedaży. Może do jakiś małych pomieszczeń będzie OK, dla mnie to szmira. Zapomniałem poprzednio napisać, ecodesign droższy do PowerMax, ale w rewanżu ma więcej popiołu. @berthold61a gdzie w necie kupisz Chwałowice ? Ja w zeszłym sezonie w jednej firmie wysyłkowej (podobno poważna, dlatego ma poważne ceny)kupiłem groch o nazwie Wesoła, myślałem że to groch z kopalni Wesoła, a to było takie dziadostwo że Retopalem podnosiłem kaloryczność.

Karlik to mieszanka Wesoła+Retopal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę zimę zakupiłem 3 T Diablo, 2 T premium (worki niebieskie) i 1 T zwykłego (worki czerwone) ten zwykły okazał się lepszy, mniej popiołu i mniejsza spiekalność i suchy, premium pomimo że zakupiony w czasie suszy przyjechał mokry jak gnój, co ciekawe na dwóch paletach premium inny węgiel. po otwarciu pierwszych worków premium mówię masakra, ale masakra zaczęła się po otwarciu drugiej palety, gdy kamienie nie mogą się wydostać z palnika i muszę wybierać je ręcznie bo zatykają dysze nawiewu, a szlaki taczka na tydzień czyli z ok. 180 kilo węgla, kaloryczność obu gatunków w normie choć mam wrażenie że premium nie jest bardziej kaloryczny od tego zwykłego, no cóż kupiłem trzy palety i dostałem trzy gatunki węgla zamiast dwóch (chyba taka premia od firmy :) ).

I wyciągając wnioski, to na następną zimę kupię na lokalnym składzie po uprzednim przetestowaniu, bo do sprzedawców internetowych straciłem zaufanie że dostanę to za co zapłaciłem.  Do tej pory nie udało mi się kupić węgla internetowo który by był przynajmniej zadowalający.

 

 

Edytowane przez Kriters64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KKTS napisał:

Tak się składa że mam obecnie ekogroszek od KGM. Standard i Silver. Nie mogę go porównać do niczego bo to mój pierwszy sezon z takim opałem. Ogólnie nie narzekam, problemów nie mam z paleniem, opisywałem sytuację z żółtym dymem, ale to chyba była kwestia kilku worków z większą ilością siarki? Nie wiem. Kupiłbym ponownie z KGM, ale chcę zobaczyć jak się pali inny węgiel i się przekonać czy ten jest faktycznie dobry czy inne mogą być dużo lepsze.

Znam teksty takiego ,co mieszkajac na Slasku i praktycznie spiac na weglu ,majac kopalnie o rzut beretem , w ciagu 3 lat palił juz :

Sobiankiem,Sibugolem,miałem Prestige,Chwałowicami, Kup Pan..., Myks, Rowex,Bartex Silver

 i nadal szuka odpowiedniego dla niego i jego kotła ekogroszku.

Pozdrawiam, a jak tam program walki ze smogiem w Tarnowie.

Edytowane przez JorgusEmh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JorgusEmh Rozumiem o co Ci chodzi, ale sądzę że 2-3 węgle można wypróbować. Program walki ze smogiem w Tarnowie, jeśli można go tak nazwać bo to tylko jedna nieprzemyślana uchwała Rady Miejskiej chyba na razie stoi w miejscu. Teraz ruch należy do sejmiku województwa. Z korespondencji z jednym z radnych wynika, że wspominana uchwała w obecnym kształcie ma praktycznie zerowe szanse na wprowadzenie w życie. To bardzo dobrze bo to bubel i tyle... Również pozdrawiam :)

@Ptaszniko Tak, kocioł z SV200, 19kW, powierzchnia około 160 m kw. Kupowałem bezpośrednio na stronie KGM. Polar firmowy gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KKTS to ja ogrzewam 3 x mniejszą powierzchnię niż Ty i spalanie mam dramatycznie duże. Rzuciłem tylko okiem na stronę KGM, a ten transport na Małopolskę faktycznie gratis? Jak z wilgotnością tych ekogroszków? Swoją drogą albo nie widzę albo już nie używają nazw Standard czy Silver. Nie wiem który jest który właśnie patrząc na ich stronie.

Czy ktoś coś wie na temat tego ekogroszku:
 

ekogroszek-ekosun.jpg.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ptaszniko napisał:

@KKTS

Rzuciłem tylko okiem na stronę KGM, a ten transport na Małopolskę faktycznie gratis? Jak z wilgotnością tych ekogroszków?

 

Ja kupowałem Golda (teraz KGM 29) i miałem transport gratis (ok 100km) ale żeby było darmowo musiało być 4t, więc z jednym z kolegów z forum wzięliśmy na spółkę. Transport samochodem dostawczym KGM. Najlepiej zadzwonić i zapytać bo mogą mieć jakieś inne zamówienie z Twoich okolic i przywieźć przy okazji.

Popiół z niego mam taki jak na foto ale wydaje się że jest go więcej niż deklarują (ale nie ważyłem).  Kupowałem w sierpniu 2019. Po dostawie był lekko wilgotny z płuczki ale nie mokry. Obecnie po otwarciu worka widocznej wilgoci nie widać.

IMG_20200214_223622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaszniko dramatycznie duże spalanie to ile? Ja u mnie od października spaliłem już prawie 4 tony... Szczerze sądziłem że spokojnie zmieszczę się w tych 4t na cały sezon a tu trzeba dokupić dlatego interesuje się tym wątkiem i na dniach trzeba dokupić. Będzie marzec, kwiecień - trzeba będzie jeszcze na pewno cały czas palić bo może być różnie.

Silver to teraz ten 28MJ/KG, Standard to teraz 26MJ/KG. Miałem transport gratis, ale zamawiałem wtedy w sumie 4t. Też zmawiałem chyba w sierpniu 2019, na pewno był wilgotny, jeszcze jak tylko rozładował gość z samochodu to zaczęło padać, ale zawsze otwieram kilka worków aby przeschły i wydaje mi się że to wystarcza i jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie:

W dniu 19.02.2020 o 17:07, Ptaszniko napisał:

Powiedz że żartujesz bo dla mnie wersja Yellow od Pana Groszka to istny dramat. Ogrzewam 56m2 - słownie: pięćdziesiąt sześć metrów kwadratowych i mam spalanie przy temperaturach obecnych na poziomie 18kg/doba! Ekogroszek mokry, pierwsze worki trafiły się trochę suchsze od obecnych i to mnie zmyliło. Myślę że gdyby zima była solidniejsza to 4 t na 6 miesięcy by mi nie wystarczyło na pewno. Przy takim metrażu to chyba nikt nie pobije tego wyniku. 

Tak to niestety wychodzi. Ja to bym tego 28MJ (kiedyś Silver) od KGM przygarnął ale 3 tony więc oni pewnie od 4 gratis wożą. Jak mi jakimś cudem wystarczy tego obecnego do końca kwietnia to pewnie wziąłbym w sierpniu, najpóźniej wrześniu. Tym razem muszę kupić suchy opał! Gdyby ktoś był tutaj z moich stron chętny na zakup ze sklepu firmowego KGM proszę o kontakt. Moglibyśmy połączyć siły :-). No i ten firmowy polar strasznie mnie kusi hehe. Fajny chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar jak polar, wg mnie ok, zdjęcia w załączniku ;)

W sprawie wspólnego zamawiania węgla to możemy coś pomyśleć, zastanawiam się także nad KGM, może będę miał jeszcze jedną osobę z mojego miasta. Nie wiem tylko czy KGM będzie skłonny wysłać jeden transport na Tarnów i Gorlice, ale to już do uzgodnienia z nimi.

WP_20200222_15_47_40_Pro.jpg

WP_20200222_15_47_55_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisgie wydaje się bardzo dobry popiół z tego Golda od KGM.

Ja ostatecznie zamówiłem ten Power MAX i będziemy widzieć. Jak przyjdzie dziadostwo to mam nadzieję że SV200 może jakoś da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

U mnie na jednym ze składów już zaczynają obniżki , najtańszy ekogroch już od 700 zł idzie i tylko czekać az reszta ruszy z obniżkami a mogą być dosyć spore patrząc ile węgla na zwałach kopalnianych i tego nasprowadzanego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KKTS napisał:

@krisgie wydaje się bardzo dobry popiół z tego Golda od KGM.

Popiół może i spoko ale jego ilość już mniej. Zgodnie ze šwiadectwem jakości miało być poniżej 5% ale nijak mi to nie pasuje. Objętościowo jest go dość sporo bo średnio co drugi dzień wybieram a mam mały popielnik i nie jest to zbyt wygodne. Może czego innego mi nasypali do tych worów :-) 

Jednak nie ważyłem, nie mierzyłem i nie będę narzekał bo paliwo złe nie jest ale jak dla mnie to raczej na minusowe temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfi tylko słabych, którzy nie potrafią utrzymać worka w rękach przy zasypywaniu, tylko muszą pomóc sobie brzuchem.

Jednostki krzepkie chwalą te worki za suchutki węgiel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli groch jest suchy i w polipropylenowych workach, czarnego pyłu nie unikniesz. Nawet jednostki krzepkie ;-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.