Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarł do mnie Opał Eko ten ze sklepu Cokamar za 769 pln. pierwsze wrażenia to takie, że mokry jak by ktoś go z wody łowił.

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ocieknie i już będzie za 900, jak wszędzie. I po co to rozporządzenie o jakości węgla, jak żarty sobie z niego handlarz robi. Jaka wilgotność wpisał ci na świadectwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HarryH napisał:

Jaka wilgotność wpisał ci na świadectwie?

Nie dostałem żadnego świadectwa...

Rozporządzenie sobie, a i tak sprzedają badziew w workach.

Ubolewam nad ceną peletu Varmo 1200 pln/ tona, ale przynajmniej suchy opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bandytyzm w biały dzień. Zwróć uwagę, że nie kupiłeś ekogroszku, tylko opał. Bo wg rozporządzenia ekogroszek zaczyna się od 24MJ. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dal mnie to mało istotne jak jakieś urzędasy to klasyfikują, zobaczymy jak spalanie i ilość popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
4 godziny temu, HarryH napisał:

Dlatego palę Chwałowicami z podwrocławskiego składu - ch...owy, ale jednakowy.

To ty chyba jednak też zostałeś zrobiony w bambuko , ja palę Chwałowicami na 99 procent i złego słowa bym nie powiedział ,opał superowy spala do zera popiołek choćbym nie wiem co zrobił to po prostu nie da się zrobić spieka zawsze sypki czysty popiół , super opał , spalałem byle jakie i ten jest super , miałem kiedyś kilka worków wesołej ale to ponad rok temu i też to był wyjątkowo fajny ekogroszek , najgorsze gówno to ten stabek którego mam jeszcze 700 kg w workach i jak ja go spalę to nie wiem chyba że na lato bez wiatru w dwustanie na CWU jakoś pójdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold, już to wałkowaliśmy - wszyscy mają spieczony popioł oprócz Ciebie. Wesoła spiekalność 40 (nawet nie można tego nazwać ekogroszkiem wg rozporządzenia) - wyjątkowo fajny, kruszone w piwnicy Rydułtowy 90 - super itd. Ja tu mówię o normalnych kotłach i ludziach, a nie jakiś Uebermenschach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade tylko tez wydaje mi sie ze karlik sadzo twórczy . też zależy od dostawy

 

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być odbiór kotła i serwisant będzie Ci go ustawiał, to kup Karlika. Lepiej ustawić kocioł do trudniejszego opału, a Sztygar pali się czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, HarryH napisał:

Berthold, już to wałkowaliśmy - wszyscy mają spieczony popioł oprócz Ciebie. Wesoła spiekalność 40 (nawet nie można tego nazwać ekogroszkiem wg rozporządzenia) - wyjątkowo fajny, kruszone w piwnicy Rydułtowy 90 - super itd. Ja tu mówię o normalnych kotłach i ludziach, a nie jakiś Uebermenschach.

Przecież ja mam normalny kocioł z palnikiem pancerpol 10-15kw więc i co ci kaman ? nie rydułtowy tylko Chwałowice , jak ktoś kotła nie jest w stanie ustawić to będzie jak z tą baletnicą . zaraz schodzę do piwnicy fotke zrobić popiołu .

CAM00030.jpg

CAM00031.jpg

CAM00032.jpg

CAM00033.jpg

Edytowane przez berthold61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To masz je toż nad tobą , wszystko dopalone na max a spieki to ja nie wiem jak idzie zrobić na tym Chwałowickim ekogroszku chyba że pancerpol bije na głowę inne palniki bo jak to inaczej zrozumieć ,  zdjęcia pokazują zasyfiony trochę kocioł ale daawno go nie czyściłem bo mi się nie chce i raczej we wrześniu to zrobię niech latem będzie zasyfiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale aktualnie Karlikiem z dostawy z 25.02 zamówionej na pgg.pl we workach. Zasypałem go 1.03 i był zaskakująco suchy jak na tą porę roku.

Mam porównanie z dostawą z 12.09.2019 i kaloryczność podobna a może nawet wyższa. Co do popiołu i sadzy to nie wiem bo jeszcze nie widziałem kotła od niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

To masz je toż nad tobą , wszystko dopalone na max a spieki to ja nie wiem jak idzie zrobić na tym Chwałowickim ekogroszku chyba że pancerpol bije na głowę inne palniki bo jak to inaczej zrozumieć ,  zdjęcia pokazują zasyfiony trochę kocioł ale daawno go nie czyściłem bo mi się nie chce i raczej we wrześniu to zrobię niech latem będzie zasyfiony .

Pancerpol to kapitalny palni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi wystarczył taki płomyczek, to bym sobie po taniości znicza wstawił do kotła. O jakim spiekaniu my tu w ogóle możemy mówić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, superenduro napisał:

Pale aktualnie Karlikiem z dostawy z 25.02 zamówionej na pgg.pl we workach. Zasypałem go 1.03 i był zaskakująco suchy jak na tą porę roku.

Mam porównanie z dostawą z 12.09.2019 i kaloryczność podobna a może nawet wyższa. Co do popiołu i sadzy to nie wiem bo jeszcze nie widziałem kotła od niedzieli.

PGG ma szuszarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.