Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Paliłem tym ekogrochem  spala się dobrze ,brak spioków i sadzy ,ale masakryczna ilość popiołu. Kaloryczniść ok. 25 MJ .

https://tesco.pl/promocje/oferta-tygodnia/produkt/samochod-dom-hobby/ocieplenie/ekogroszek/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, może potestuje u siebie, a jak wygląda jego wilgotnosć po zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wilgotny ,ale niema tragedi  trzeba otworzyć worki i podsuszyć ze dwa , trzy dni w kotłowni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ma ktos dostawe z konca 2019 Karlika ? Jaka to u was wygląda bo u mnie masakracja z sadzą  też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja obecnie palę bartex gold i potwierdzam - z ostatniej dostawy ten co brałem to smoli mi kocioł w środku, na palniku trochę rośnie popiół tak przestrzennie, temperatura ok. Ale rozglądam się za czymś innym. Palił ktoś z was taką nowością niby ekogroszek kazach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Palę ekogroszkiem STABEK 24MJ i nie jest zły. Kupowałem bodajże po 720 za tone, teraz jest po 700 w promce.

Pale nim w tłokowcu, ogrzewając 160mkw wychodzi w okolicach 18-20kg, dzis montuje regulator pokojowy i zobaczymy moze uda sie cos jeszcze urwać. 

Ilość spalanego eko jest okej, ale wielki minus to sporo popiołu (z zasobnika 70 kg wyjmuje czubatą szufladke) no i sadza sadza i jeszcze raz sadza, choć to może nie być w stu procentach spowodowane węglem tylko po prostu mój kocioł taki jest (bynajmniej na miale tak nie było, zostawał tylko pyłek na wymienniku). Na następny sezon na wakacje jak będzie kosztował około 700 to pewnie też kupię. Co najważniejsze jest suchutki i u mnie sie nie spieka, zostaje popiół jak z papierosa, tylko dmucham w niego bardzo słabo, może dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workowany, dostawa darmo. Teraz jest w promo za 699 zł tona. Nie jest najlepszy, ale na obecne temperatury świat i ludzie. https://stabek.pl/?gclid=Cj0KCQiA7OnxBRCNARIsAIW53B_3qNRVSoAOlzdvrW1Qa3RciRYKc3e2bekKWtbuhmrZQfDQbhwH1DMaAntCEALw_wcB. Stwierdziłem że nie ma co przepłacać na lokalnych składach bo nie ma nie wiadomo jakich mrozów. Mając na myśli szufladkę mam na myśli mój pojemnik na popiol,w tlokowcu trochę inaczej to wygląda jest może ciut większa. 

A z ciekawości, co ogrzewasz że spalasz 120 kg na dobe? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kuropatev napisał:

Workowany, dostawa darmo. Teraz jest w promo za 699 zł tona. Nie jest najlepszy, ale na obecne temperatury świat i ludzie. https://stabek.pl/?gclid=Cj0KCQiA7OnxBRCNARIsAIW53B_3qNRVSoAOlzdvrW1Qa3RciRYKc3e2bekKWtbuhmrZQfDQbhwH1DMaAntCEALw_wcB. Stwierdziłem że nie ma co przepłacać na lokalnych składach bo nie ma nie wiadomo jakich mrozów. Mając na myśli szufladkę mam na myśli mój pojemnik na popiol,w tlokowcu trochę inaczej to wygląda jest może ciut większa. 

A z ciekawości, co ogrzewasz że spalasz 120 kg na dobe? 

Ma 8 szufladek że 120kg. A z tego co widzę to spalanie ma 15kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej okej, zła interpretacja ;) defro ma malutka szufladkę to fakt, ale groszek też musi być jakiś trefny. Ojciec ma defro 12kw i pali kolumbijskim, to wyrzuca raz na 3 dni przy spalaniu 15-17 kg na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój eko to mieszanka jakichś kilku rodzajów, bo poznaję po strukturze węgla. A byłem przy zakupie luzem poinformowany że to Polski węgiel. Chrzczony widać na potęgę ! No i duzo mam w nim kamienia, czy frakcji która nie rozpadła sie w pył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuropatev napisał:

Workowany, dostawa darmo. Teraz jest w promo za 699 zł tona. Nie jest najlepszy, ale na obecne temperatury świat i ludzie. https://stabek.pl/?gclid=Cj0KCQiA7OnxBRCNARIsAIW53B_3qNRVSoAOlzdvrW1Qa3RciRYKc3e2bekKWtbuhmrZQfDQbhwH1DMaAntCEALw_wcB. Stwierdziłem że nie ma co przepłacać na lokalnych składach bo nie ma nie wiadomo jakich mrozów. Mając na myśli szufladkę mam na myśli mój pojemnik na popiol,w tlokowcu trochę inaczej to wygląda jest może ciut większa. 

A z ciekawości, co ogrzewasz że spalasz 120 kg na dobe? 

pachnie reklamą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego, chciałbym żeby to była reklama to i grosz by wpadł ;) po prostu mówię że u mnie się sprawdza i mi pasuje

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh jeny jeny, sadza występuje, ale ja i tak co tydzień czyszcze kocioł, 90% że jest to spowodowane węglem, aczkolwiek kocioł tłokowy starej konstrukcji bez 3d ani 4d tez sie do tego przyczynia. Zresztą, temat dyskusji to polecany i odradzany ekogroszek, ja wyraziłem swoją opinię o tym co używam, i mimo że sadza to mi to nie przeszkadza i pasuje :) bez spiny Panowie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oldek napisał:

@Kuropatev sam napisałeś, popiołu full, sadza, sadza i jeszcze raz sadza co może być spowodowane węglem. Jak można kilka postów niżej napisać że się sprawdza i mi pasuje ?

Może towarzysze z FSB dzwonili :-)

Temat węgli z KTK to już chyba został omówiony dogłębnie w wątku o Czarnej Perle. Loteria - między słabo i katastrofalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Kuropatev: ekogroszek carna perła, stabek i czarny piorun to najgorsze węgle jakie miałem. Popiołu od zarypania, kaloryczność kiepska. Nie po to kupowałem kocioł automatyczny, żeby co dziennie przy nim siedzieć i popiół wyrzucać. Ja osobiście tych węgli nie polecam i nie jest to tanie palenie, bo tego węgla spalisz więcej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem próbkę Kolombusa. 200 pln za 100 kg  :(  Jeszcze chwila a bedziemy palić złotem w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Fajnie mieszkać na Śląsku lub w pobliżu przynajmniej nie słyszę nigdzie tych durnych nazw węgla , tylko kop ta lub tamta , a tu się okazuje że z 4 kopalń da się zrobić 400-sta typów ekogroszku , ściema i wariactwo a też powinien ktos się tym zainteresować i zakazać używania nazw węgla wg swojego uznania , jak słyszę producent ekogroszku to krew mnie zalewa , kupi taki 100 ton np Chwałowic i jeden nazwi silwer dugi ciepło trzeci francek buła itp a to zwykłe robienie cymbałów z ludzi po ta aby ich oskubać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik To kopalnia? Ekoret to kopalnia? Retopal? Chwałowice są OSTATNIĄ kopalnią PGG która sprzedaje ekogroszek jako "kopalnia ta lub tamta". Czasy o których ciągle piszesz odeszły i nigdy już nie wrócą (sorry za szczerość, ale chyba jestem starszy, jeśli 61 to d.u.). 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi kierowca przywiózł 1.5 t Retopal -Ekogroszek luzem prosto z kopalni Piast-Ziemowit, Ruch Ziemowit, cena 590.40 zł br/t/ba.

Ekogroszek wilgotny , prosto z płuczki.Granulacja zgodna z norma,bez miału.

Po obsuszeniu bedzie zworkowany i wniesiony do piwnicy na nastepny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.