Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, berthold61 napisał:

Za chwilę polecą w dół , narazie jadą na fali czyli golić klienta ile się da  tak jak za wszystko zresztą .

Nie pójdą. Bądź cierpliwy. Cena czterocyfrowa na stałe zagości w cennikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj o ekogroszku. Dyskusje o gazie i prądzie wydzieliłem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 15:06, janosh napisał:

Popiół to odpad. Do smietnika. Ważniejsze zeby koszt grzania był jak najnizszy... Jakbys mial rypać w lesie przez tydzien drewno na opał i potem to rżnąć i zwozic do piwnicy co tydzień to wywalenie popiolu to bajka.... 

Tylko że ktoś musi go wynosić, a u mnie w przypadku domowników, to podejrzewam że nawet nie wiedzą jak piec wygląda. A co dopiero jak się piec z popiołu opróżnia i zasypuje nowym groszkiem. Może syn dałby radę, bo ostatnio pomagał mi w jego rozłożeniu i corocznej konserwacji.

Co do kosztów, to niektórzy jednak sobie chwalą wygodę i idą w gaz albo PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem ostatnie zamówienie na najbliższy sezon - KGM 29. Jechał do mnie prosto z Kolumbii. Skąd wiem? Zamówienie złożyłem 18 czerwca 😉 Tylko 1t dlatego takie długie oczekiwanie...

Co do samej dostawy: ekogroszek raczej ok, nie jest mokry, ale na pewno wilgotny, nie leje się z worków, frakcja dobra, jednak moim zdaniem w Sambudrolu Comfort jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkwapisz napisał:

Co do kosztów, to niektórzy jednak sobie chwalą wygodę i idą w gaz albo PC.

No nie ma co ukrywać ze to wygoda za większe pieniądze. Jak ktos idzie w groch to raczej powinien byc swiadomy że koszt nizszy ale pracy trzeba w to troche włożyć. A wielu widze mysli ze to bezobsługowe będzie... Nie dziwie sie bo tez wielu z bloków sie pobudowalo i nowość to dla nich. Ja całe życie na kopciuchu więc podajnik to dla mnie juz niemal bezobslugowy luksus 🙂

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z szefem składu opału u mnie w mieścinie i facet chwalił firmę Węglo Smyk. Ich Ekogroszek Mocny w jego opinii jest jednym z najlepszych na rynku. Rozmowa luźna, facet handluje różnymi ekogroszkami i nie posądzam go o reklamę tej firmy akurat. Tylko dlaczego o nich nic nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
2 godziny temu, Ptaszniko napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z szefem składu opału u mnie w mieścinie i facet chwalił firmę Węglo Smyk. Ich Ekogroszek Mocny w jego opinii jest jednym z najlepszych na rynku. Rozmowa luźna, facet handluje różnymi ekogroszkami i nie posądzam go o reklamę tej firmy akurat. Tylko dlaczego o nich nic nie słychać...

Nic o nich nie słychać bo Ruda Śląska ma 140 tys ludzi a to mały skrawek i obok doklejone są 5 podobnej wielkości miast taki zlepek w jednym miejscu  kilu miast więc reklama niepotrzebna bo z Zabrza ,Chorzowa Swiętochłowic  czy Bytomia to 5 km tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem ekogroszek dokładnie 18 czerwca. 3x Comfort z Sambudrola, 2xJowisz od Atexu i 1x KGM 29. Minęło około 1,5 miesiąca i teraz zapłaciłbym za to samo 854zł więcej... Dramat z tymi cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed remontem, ale idę w grzejniki. Na górze nie mam możliwości położyć podłogówki. Znaczy mogę, ale to wiąże się z podniesieniem dachu na poddaszu. Dodatkowe koszty i zabawa. 

Jak słusznie tutaj zauważył kolega, najbardziej poszedł do góry rusek. Oczywiście nie cieszy mnie to, bo straciliśmy realną alternatywę na tańszy węgiel. Ostatnio byłem się dowiadywać, że w mojej gminie w Zachodniopomorskim nawet nie ma informacji do kiedy można palić paliwami stałymi. Czy znaczy to że można spać spokojnie? Nie sądzę, jednak najbliższe lata jeszcze upłynął nam na możliwości palenia węglem (droższym czy tańszym). Nie sądzę natomiast by ceny jakoś szczególnie poszły w dół w najbliższym czasie. Wręcz przeciwnie. Ciekawy jest też wątek dostępności węgla podczas zbliżającego się sezonu grzewczego. Kitajce biorą wszystko jak leci, Australia ma z nimi kosę. Nasz rynek wygląda tak, że zdecydowana większość węgla to import. Nie chcę straszyć ale w środku zimy jak komuś zabraknie to może być różnie i bardzo drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie proszę o dyskusję na temat. Dyskusję o prądzie, pompach ciepła, gazie itp wydzieliłem tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jowisza i nie wiem jak to wygląda procentowo, ale na pewno jest na prawdę drobny. Spora różnica między KGM29 i Sambudrol Comfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz się w PGG skończył. Wcale nie dziwne przy takich cenach węgla jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.