Skocz do zawartości

Lukaszdela

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom parterowy z poddaszem o powierzchni 230 m2, ściany styropian 15cm, strop wełna 20 cm, posadzka styropian 5 cm,
  • Instalacja
    120m2 podłogówki +15 grzejników, zawór 4D, 4 pompy obiegowe + pompa kotłowa
  • Kocioł
    Kocioł na ekogoroszek Technix 15 KW, Palnik SV200, SKZP-02

Ostatnie wizyty

592 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Lukaszdela

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam posiadam w moim kotle zestaw taki jak w nagłówku , od paru dni kocioł około raz dziennie wygasza się , ponieważ podajnik się blokuje ale nie zrywa zawleczki (jest oryginalna). Po włączeniu biegu wstecznego i załączeniu ponownym podajnika wszystko wraca do normy. Dodam że groszek mam dokładnie ten sam co w zeszłym roku (zapas na 2 zimy) a w zeszłym roku problemu w ogóle nie było, Czy mogło się cos stać z silnikiem reduktora?
  2. Witam, obecnie fedrują inną ścianę, z inf. Uzyskanej na kopalni wartość RI jest wyższa więc może się spiekać na zwykłej retorcie temp. Na kotle musi byc min. 60 st.c, jak masz palnik sv 200 to powinno być ok.
  3. Witam wszystkich forumowiczów, Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami co do groszku II który zakupiłem w maju z kopalni Wesoła PGG. Miałem straszny dylemat ponieważ naczytałem się że ten groszek się koksuje i jest "trudny" w spalaniu, no ale cóż taki się trafił więc zakupiłem. W poprzednich latach paliłem wieloma różnymi "topowymi" ekogroszkami kupowanymi w oryginlanych workach w okolicznych składach z opałem lub przez Internet. Byłem bardzo zadowolony gdy popiół z całego zasobnika węgla tj. około 120 kg po spaleni mieścił się w brytfance na popiół - większość ekogroszków nie spełniało tego wymogu. Na chwilę obecną spaliłem go 500 kg i mam kilka spostrzeżeń: 1. Popielnik opróżniam raz na 240 kg spalonego groszku czyli co drugi załadunek kotła (bardzo mało popiołu) 2. Dużo mniej zachodzi wymiennik niż w zeszłym roku, brak spieków 3. Jest najbardziej kaloryczny z tych których używałem (ustawienia w SKZP02 na 32Mj) Jedyny minus chociaż całkowicie mi to nie przeszkadza to to że w popiele znajdują się jakby brązowe kamyki, ale gdyby ich nie było to popiołu nie byłoby prawie w cale :). Dodam że dom z poddaszem ocieplony, kocioł sekom technix 15 Kw, 200m2, SKZP02, SV-200, zawór czterodrogowy, grzejniki +50m2 podłogówki.
  4. Tak właśnie będę musiał zrobić, ewentualnie zastanawiałem się nad deską obszytą dobrym papierem ściernym. Jednak apropo czyszczenia kotła uważam że jest ono bardzo ważne i już dwa - trzy milimetry obniżają sprawność wymiennika, na podparcie tej tezy zamieszczam wykres spalin z mojego kotła na którym widać że po wyczyszczeniu wymiennika od razu spada temp spalin. Dodam tylko że zabrudzenie było dwudniowe tzn. niewielki pyłek ........... , Palę KGM29.....
  5. Jak ktoś spodziewał się odprysków wielkości piłki do tenisa to oczywiście tragedii nie ma :), odpryskami pokryte są wszystkie powierzchnie kotła oprócz półek od strony dolnej. Można sobie kupić szczoteczkę, odkurzacz, przecinak, ubrać się na kominiarza i jazda....., ale skoro czyszczenie nie wpływa na sprawność kotła (cytat producenta: Kocioł musiałby cały zajść cały, aby spaliny na tym samym poziomie mocy wzrosły o 20stopni aby sprawność spadła o 1%") to poco czyścić?, Więc wnioskując czy ma odpryski czy nie to i tak nie ma żadnego znaczenia :)
  6. Nie wiem czy widać te odpryski na tych fotkach, ale skrobak skacze, na szczęście osad jest luźny i do zdjęć odkurzyłem je odkurzaczem.
  7. Usunięcie w warunkach domowych chyba trudne do przeprowadzenia, szlifierka kątowa nie zmieści się między płytami wymiennika. Pierwszy raz się spotkałem aby producent nie zachęcał do starannego i częstego czyszczenia kotła :). Nie chodzi mi o robienie antyreklamy producentowi ale chciałbym mieć kocioł który "normalnie się czyści" . Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
  8. Witam wszystkich, Za namową forumowiczów zakupiłem kocioł Technix 15 kW firmy Sekom, Podczas pierwszego czyszczenia kotła okazało się że podczas czyszczenia dołączonym skrobakiem wyczyszczenie w 100% nie jest możliwe, ponieważ kocioł od wewnątrz pokryty jest w dużej ilości odpryskami po spawaniu wymiennika co uniemożliwia wyskrobanie osadu do tzw. Blachy. Powoduje to pozostanie zanieczyszczeń na wymienniku i wg mnie spadek sprawności urządzenia. Poza tym wydaje mi się że kocioł szybciej łapie zanieczyszczenia gdyż blacha nie jest gładka po wyczyszczeniu. Po zgłoszeniu takiej "reklamacji" producent odpisał mi tu cytat : "Tak wygląda technologia produkcji i spawania. Kotła idealnie do czysta nie wyczyści się nigdy. Kocioł musiałby cały zajść cały, aby spaliny na tym samym poziomie mocy wzrosły o 20stopni aby sprawność spadła o 1%" tymczasem sąsiad ma kocioł konkurencji i u niego blacha jest gładziutka, na ostatnim filmie o czyszczeniu wymiennika autorstwa Kamila Miernika (link poniżej). Proszę o opinie użytkowników czy istotnie wymiennik jest nie pełnowartościowy czy to normalka jak przekonuje mnie producent?????? Proszę o opinie użytkowników czy istotnie wymiennik jest nie pełnowartościowy czy to normalka jak przekonuje mnie producent??????
  9. Witam, chcę troch|ę odgrzać temat, jestem po audycie z gminy, kocioł mam mieć minimum 15 kw, chciałbym z palnikiem sv200 ale tym mniejszym, zapalarką, i sterowanie skzp 02 z kompletem czujników. Kocioł może być wyższy tak aby popielnik był pojemniejszy. Który kocioł będzie miał największy popielnik który pomieści popiół z całego zasobnika ekogroszku? Malina, sekom, migomax czy inny?
  10. To może i ja się zainteresuje takim rozwiązaniem......
  11. Co od domu 114m2, to sąsiad kupil w zeszłym roku Kołtona z pionowym wymiennikiem do domu 130m2 , ocieplony styropianem 5 cm i jest zdecydowanie zadurzy......... fakt że i zimy nie bylo w tym roku.............. Panowie napiszcie mi gdzie te Pleszewskie kotły można sobie pooglądać w okolicach np. Miechowa/Olkusza?
  12. Rozumiem że chodzi o taki kociołek: https://allegro.pl/oferta/kociol-kotly-piec-skamp-pv-13kw-do-170m2-zapalarka-9179612512 ; chociaz nie wiem czy na moje 280 metrów nie będzie jednak nieco zamały, nastepny w typoszeregu jest 20 KW, swoją drogą to niezbyt ciężka ta trzynastka 345 kg, może dlatego że nie ma tego szamotu w sobie. U nas małopolska/świętokrzyskie w ogóle nie ma pleszewskich kotłów szczerze to trochę taka egzotyka......
  13. No tak nie mam problemu z mocą kotła, tylko z zastosowanymi rozwiązaniami u różnych producentów kotła, niestety zapisałem się na ekogroszek i nie mogę zmienić tego na gaz czy kocioł pelletowy. Panowie w sklepie powiedzieli mi że do mojego domu musze mieć kocioł 25-30 kw (nie będę wspominał w którym żeby nie robić im reklamy :)). Chodzi mi o to który kocioł jest lepszy/czyszczenie/materiały/wykonanie/sterowanie online (może ktoś to sumiennie przeanalizował), i która automatyka jest lepsza, analiza spalania na wykresach ewentualna arhiwizacja, sterowanie online itd. Może skoro to 5 klasa to kotły niewiele się różnią miedzy sobą i nie warto się zanadto zastanawiać tylko rzucić monetą przed zakupem :) Z audytu wyszło: Kocioł automatyczny na ekogroszek lub pellet 14-16kW Jakiej mocy kotła potrzebuje budynek 15kW to niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) Wlicza się w to ogrzewanie budynku z rozsądnym zapasem przewidzianym normami oraz ciepłą wodę (CWU).
  14. Cześć, Noszę się z zamiarem zakupu kotła na ekogroszek (dofinansowanie z gminy więc musi być 5 klasa), oto mój wynik audytu z cieplo własciwe: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/800j , chciałbym kocioł z możliwością sterowania nie tylko zaworem czterodrogowym ale też sterowaniem z aplikacji/strony internetowej zaworem trójdroznym podłogówki i zaworem trójdrożnym samej łazienki, Ze względu na ciasna kotłownię raczej piec z wymiennikiem poziomym. Myślałem o wyborze między Zębiec koral 18 lub sas efekt 17 (obrotowa retorta) lub ogniwo eko plus 16, jakie macie opinie o tych kotłach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.