Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na ten sezon raczej jestem już zaopatrzony. Nie mam żadnego info o tym dostawcy, ale ostatnio znalazłem taki ekogroszek: https://bioekopellet.pl/kategoria-produktu/ekogroszek/

Może ktoś słyszał, palił nim lub będzie to dla niego dodatkowa opcja zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie zagłębiałem się w szczegóły, a jak trafnie zauważyłeś nie są zbyt ciekawe... Kwiatki będą lepiej rosły wokół domu przy takiej siarce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH to błąd w opisie. Na workach jest do 0,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam. Powinni przyłożyć się do prawidłowych danych w opisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamieszczałem certyfikat z rodzimego składu... Sztuka dla sztuki ale z drugiej strony mało osób to w ogóle czyta. Skład od lat i ludzie biorą po prawie tysiącu mieszankę słabego z łupkiem i kamieniami i przyzwyczajeni do wymiany zawleczki co tydzień. Dla większości węgiel to węgiel. Czarne i się pali. Odróżniają orzech od kostki i groszku. Sam wiele lat nie byłem świadomy, że węgiel może mieć jakieś różne parametry. Znajomi w Brico kupują słabeusza za ponad tysiaka....

My tu na forum mamy bzika pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuję słabeusza, zawleczki w ogóle nie mam (reduktor cofa się do skutku w razie problemów), tyle tylko, że za 699, a nie tysiaka 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też świadomie jadę na słabym rusku, tylko że też kupowałem za 699 zł, a nie za kawałka. W moim przypadku sprawdza się. Teraz na 80 litrowy baniak mi schodzi 2,8 - 3 kg na dobę. Popiołu jest sporo, bo 10% ale to nie jest jakiś wielki problem. Brak kamieni oraz innych dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd stały, Timel zrobił zasilanie 24v, ale odpuszczam sobie już drążenie tematu Pieklorz zwrotu czujnika nie chce bo załatwiał specjalnie dla mnie, Timel na maile nie odpowiada ale jak składałem zamówienie to wymiana maili miała miejsce bardzo szybko, czujnik od Technicsa - wysłałem maila z zapytaniem czy tak ma działać , nie dostałem odpowiedzi, zostałem olany. Boli wydane cztery stówki - pół tony pelletu - na coś co nie działa, a naj bardziej wkurza zostawienie klienta samemu sobie. Temat ogarnąłem za dwie stówki z fajnym modułem i czujnikiem z jednej firmy działa to niezależnie od sterownika za dwie stówy komplet i wytrzymuje obciążenie 3A. Znajdę chwilę czasu wrzucę filmik jak to działa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś palił retopalem z ziemowita? Ostatnie zimy palilem mocniejszymi ekogroszkami, ale wacham sje nad nim teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie palę Retopalem workowanym z PGG, bezproblemowy groszek. Zapomniałem że istnieje zawleczka w podajniku, żadnych spieków, minusem jest spora ilość popiołu. Na nadchodzący sezon kupiłem Retopal i Karlik. Karlik to taka mieszanka retopalu z czymś mocniejszym, również bezproblemowy, trochę mniej popiołu. Obydwa  zależności od dostawy możą być drobniejsze lub grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem zamówiony węgiel z Sibugola, czyli Ogień i Ogień Ultra. Jeżeli chodzi o Ultra to nie mam żadnych zastrzeżeń. Suchy, dobrze zapakowany, chociaż worki u nich zawsze jakieś takie cienkie są. Natomiast zwykły Ogień to jakaś tragedia. Pal sześć że mocno wilgotny, ale worka nie dało  się w ręce wziąć. Na 40 worków, 13 nie było zamkniętych. Głównie na narożnikach, ale było też kilka worków nie zamkniętych całkowicie. Zamiast je ponownie przepakować, to na produkcji uskutecznili coś takiego. Jakby użyli srebrnej taśmy to byłoby widać, a tak pod stretchem się zamaskowało.

 

IMG_20210722_164209[2].jpg

IMG_20210722_164217[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki są polskie i to jest barachło, ale ruski węgiel w nich do tej pory był bardziej niż OK. Zresztą na fakturze mam podpis Aleksandr Sabirov.

W ogóle pierwszy raz mi się zdarzyło dostać worki w takim stanie. Ewidentnie im coś na maszynie nie poszło przy pakowaniu. No ale jak nie poszło to do przepakowania, a nie taśma klejąca. Musieli to zrobić przed owinięciem stretchem, więc widzieli co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

Dzisiaj dostałem zamówiony węgiel z Sibugola, czyli Ogień i Ogień Ultra.

Kupiłeś przed lipcową podwyżką grochu czy już po ? Q, 940 zł. za Ogień to jakieś samobójstwo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz samobójstwo, kupiłem zestaw Ultra+Ogień, ale po podwyżkach. I pomyśleć że przed wakacjami mogłem go kupić 200plnów taniej.  Tylko że w piwnicy miałem straszny "burdel" po produkcji rozsady i jakoś się nie zeszło. Przynajmniej teraz na kolejny sezon mam zapewniony węgiel. Ale jak patrzę na wzrost cen nośników energii w ogóle to słabo mi się robi. Od początku tego roku prąd o 0,15pln (22%), gaz za chwilę, węgiel już o jakieś 10-15%. Jak to mówią tanio już było.

Generalnie zawsze staram się kupić bezproblemowy węgiel. Ostatnia partia z KGMu wyleczyła mnie z jej oferty. Zobaczymy jak w tym sezonie będzie z Sibugolem. W zeszłym był to dla mnie najlepszy węgiel, "bezobsługowy" z bardzo małą ilością popiołu i sadzy. Idzie na okres przejściowy na tzw. pierwszy ogień, potem na mrozy Lew i właśnie Ogień Ultra. Na wiosnę dobiję tego KGMa, jak tylko wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to 'samobójstwo" wyszło jakoś tak samo I'm sorry. Pierwsze określenie jakie wpadło mi na klawiaturę pisząc posta. A co miałem na myśli. Ogień który nie spełnia kryteriów aby nazwać go ekogroszkiem za 940 zł i dla porównania Pieklorz z PGG za 940 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten ekogroszek jest trochę za mocny na okres przejściowy. Poza tym miał u mnie durną tendencję do tworzenia małych spieków, przez co popiołu objętościowo było w cholerę. Widziałem jak się pali u innych na YT na testach i tak źle to nie wyglądało. Co do samego palenia to problemów nie było. Karlika i Retopala przerabiałem 2 lata temu, ale tam popiołu też było strasznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół to odpad. Do smietnika. Ważniejsze zeby koszt grzania był jak najnizszy... Jakbys mial rypać w lesie przez tydzien drewno na opał i potem to rżnąć i zwozic do piwnicy co tydzień to wywalenie popiolu to bajka.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bartex czują popyt, chyba wyszli na lidera, Bartex Gold 1139 zł. W końcówce maja kupowałem za 930 zł. a Ogień dorzucił jeszcze 20 zł na 959 zł

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.