Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie żadne jaja, będzie jeszcze drożej. Dziś kontrakt na wyngiel z Amsterdamu \ Rotterdamu po 147.5$ Rok temu było po 40-50$. Cieszmy się że nie płacimy za wyngiel 3 razy więcej niż rok temu :). Gaz też pójdzie w górę. Paliwo już jest drogie, prąd też.

Zaryzykuję twierdzenie, że tak powszechnie wyśmiewane pełne wungla hałdy PGG ratują nas przed totalną drożyzną. Ale taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. W okolicy listopada /  grudnia to będzie cena. Kto nastawia się na kupno wungla w sezonie to dopiero będzie płakał. Obym się mylił ale jestem w stanie wyobrazić sobie CP za > 1000...

Edytowane przez damdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed poprzednim kryzysem węgiel ARA chodził prawie po 250, a w PL po 400. Ja jestem spokojny co do cen wiosennych i planuję zakupy w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tego co pamiętam na Allegro CP zawsze była droższa, niż w sprzedaży od KTK lub partnerów typu Cokamar. Po prostu cena poszła do góry i na Allegro też odpowiednio podwyższyli. Kto nie szuka ten zabuli. Na wiosnę brałem za 700 zł. Na Allegro w tym samym czasie kosztowało około 9 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też musiałem kupić przez to szaleństwo cenowe. 

Dziś dotarł ekogroszek Husky na paletach, ekogroszek suchy, jeszcze w worach foliowych tak suchego ekogrochu nie dostałem. Cena taka jak z neta z transportem. 

Worki 25kg a miały być 20-kilowe.

Zrobię zdjęcie węgla, ciekawe jak to się będzie palić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle. Ciekawe czy realnie pójdzie go mniej, niż Stabka lub Czarnej Perły. Niby nieco wyższa wartość opałowa.

Jeszcze można wyrwać Stabka za 8 stów tona. Drapię się po głowie, bo taniej raczej nie będzie, a to jeszcze przyzwoita cena jest jak na obecne standardy. Chyba zamówię 3-4 tony i myślę, że cały rok wraz z CWU przelecę na tym. To będzie pierwszy sezon w nowym miejscu z nowym kotłem, więc biorę z lekkim zapasem, niż ma mi zabraknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HarryH napisał:

Przed poprzednim kryzysem węgiel ARA chodził prawie po 250, a w PL po 400. Ja jestem spokojny co do cen wiosennych i planuję zakupy w marcu.

To kolega widzę TVP ogląda i nie wie co się dzieje w Polsce i na świecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus Ale na papierze Husky u mnie miał min. 24MJ jak Stabek. Czort wie czy to nie to samo. Zdążyłem tone za 729 chapnąć na próbę a mogłem od razu 4 wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymono20 napisał:

To kolega widzę TVP ogląda i nie wie co się dzieje w Polsce i na świecie.

I po to się bucu rejestrowałeś na forum, by napisać to jedno jedyne zdanie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, HarryH napisał:

I po to się bucu rejestrowałeś na forum, by napisać to jedno jedyne zdanie? 

Zazdroszczę optymizmu i dobrego samopoczucia w tych trudnych czasach.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikole kupilem czarną perłę za 859 . Przynajmniej z nazwy będzie na bogato . Wracaja biedne czasy gdy w calym domu cieplo było w jednym pokoju no i kuchni . *** wszyskich którzy nam to robia . Greta nie będzie zadowolona oj nie gdy kominem pojdzie pet , szmata , but . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zacznie się segregacja śmieci na palne i nie....palne A te palne będą jeszcze segregowane na palne w dzień i palne nocą

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janosh napisał:

@Animus Ale na papierze Husky u mnie miał min. 24MJ jak Stabek. Czort wie czy to nie to samo. Zdążyłem tone za 729 chapnąć na próbę a mogłem od razu 4 wziąć.

Taniej już nie będzie w tym roku, Stabek jest chrzczony  ze względu na sporą ilość popiołu powyżej 10% to na tonie masz 107kg popiołu.

Jak nie będziesz często skrobać wymiennika to stracisz więcej na takim węglu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja kupiłem dwa lata temu stabka i to była najgorsza ciekawość , popiołu masa a i co ciekawe spieki wielkości kalafiora , kalafiorów i spieków nigdy nie widziałem na mocnym ekogroszku np Chwałowice czy pomielonym orzechu Marcela na ekogroszek  to był sypki popiół a ze stabka spieki potężne ,szkoda kasy w moim przypadku inny kocioł-palnik u kogoś może całkiem dobrze iść u mnie niestety nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabek/Czarna perła (moim zdaniem to ten sam towar) jest problematyczna na retortach i fajkach. Tak zauważyłem po tym co pokazują i wypisują ludzie w internetach. U mnie na SV200 perła nie sprawia kłopotów. Owszem popiołu jest sporo i nie jest to popiołek z papierosa, ale nie ma dramatycznych spieków. Imho Stabek za 800 zł jakie teraz jeszcze kosztuje jest to przyzwoity deal, patrząc co się dzieje na rynku.

Nie mając SV200 raczej bym oglądał się za czymś innym do palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna perła na zwykłej fajce . Tragedi nie ma żadnej .

IMG_20210819_121336895_HDR.jpg

IMG_20210819_121301077_HDR.jpg

IMG_20210819_121223053_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jak i dla mnie tragedii nie ma. Ale dla wielu osób, którzy chcą popiół jak z papierosa to jest już problem.... 😜

Spaliłem już z 10 ton Stabka i jak bedzie dalej w takiej cenie to zastanawiał się nie będę....

@Animus tyle że pomimo dużej ilości popiołu koszt grzania jest niższy niż droższymi węglami. Przynajmniej  u mnie.

Edytowane przez janosh
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁo czyli jednak da się to opanować na innych palnikach. Popiół teraz z sezonu letniego czy z grzania zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół z teraz 🙂 nie wiem jak będzie to wyglądało jak będzie ciągła praca . Chociaż tu jestem dobrej myśli 🙂

majac porownanie do tego co brałem do tej pory ze składu to . Perla niemal identycznie popiol , powietrze chyba że 3%w dół . Na plus to brak mialu ,frakcja ładna i czysta . Tak że jest spoko a cena 120 mniejsza od tamtego .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów skorzystał z tej promocji w PGG ?

KUP
co najmniej 1 tonę produktu na www.sklep.pgg.pl w dniach 10.08.2021 r. - 31.08.2021 r. a otrzymasz kod rabatowy 75 zł/t na kolejne zakupy
I ZAPŁAĆ MNIEJ NASTĘPNYM RAZEM
75 zł/t - kod rabatowy obniży cenę każdej tony produktu (nie więcej niż 5t) kupowanego w dniach 13.09.2021 r. – 14.11.2021 r. na www.sklep.pgg.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmieję jak PGG we wrześniu podniesie cenę o 75pln na tonie. I tak bez tej całej promocji węgiel jest teraz w promocyjnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.