Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęły się deszcze, zaczynają pomału pakować wodę z ekogrochem, jak ktoś nie kupił, jeszcze zastanawia się, to trzeba się pospieszyć wykupić te wory spakowane wcześniej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najlepiej by było po  zeszłorocznych cenach kupić ekosun workowany był po 820 zł a teraz jowisz jest droższy 870zł a ekosun wskoczył na 1070 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko. Tutaj na ogłoszeniu jest po 1200 zł. Jeśli masz dojście by wziąć za tysiaka to bym się nie zastanawiał

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta kaloryczność 26-29MJ ......   Jak daje się próbkę do labu to raczej jest konkretna wartość a nie przedział....

Można założyć że te 26 będzie miał....

Jakbym miał kupić "pół litra" z zawartością alkoholu 20-40% to wolałbym jednak pewniaka 40%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony patrząc ile teraz kosztuje tona węgla 24 MJ czy to od Sibugola czy tam Mocny Opał to nawet jakby miał te 26 MJ to za tysiaka nie jest tragedia. Za sensowny i mocny groch teraz wszędzie wołają w okolicach 1200 zł albo i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, Karlik ma realnie grubo powyżej 26 i jednak do tysiaka minimalnie mu brakuje nawet z wysyłką z PGG, a są jeszcze w paru miejscach fabryczne składy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janosh napisał:

Tylko ta kaloryczność 26-29MJ ......   40% to wolałbym jednak pewniaka 40%...

26MJ jest dla ciebie, a  29MJ dla reklamy.

 

Edytowane przez Animus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozno przeczytalem ze atex od dzis podwyzka , mam ze 6 km do pilchowic do siedziby firmy..

Kupilem karlika worki z lokalnego skladu za 900zl ,obdzwonilem wszystko lokalnie i nic taniej ,no chyba ze pare workow z kopalni po 815zl. Skarbek po 1050zl na skladzie,trzeba pomyslec moze na zime sie nada albo do mieszanki z karlikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem 2 tony sambudrol ecodesign po 1184zl. Przyjechał, waga palety brutto z paleta i folia 1019 i 1025kg. W workach mokro, za mokro jak na taką cenę, i duzo podziarna.

IMG20210902111022.jpg

IMG20210902111005.jpg

Rok temu latem kupiłem ecodesign i był mega suchy i spalanie super, popiół malutki. W grudniu dokupiłem 2 tony, był mokry i spalanie bardzo wysokie, nie był to już ten groch co wcześniej. Zamówiłem jeszcze 2 tony karlika i 1 tonę pieklorza pgg. Jak przyjdą wstawię co przyjechało.

Na sambudrol już się raczej nie skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm "nieco" bym się zdenerwował jakbym za 1200 zł tona dostał takie coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kupujecie z PGG? Na stronie https://jakiekogroszek.pl/ceny-ekogroszku/533-ceny-ekogroszku-sierpien-2021

macie przegląd cenowy ekogroszków (ale ceny jak widzę już trochę nieaktualne) i można sobie porównać ile wychodzi cenowo za GJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nasmarowalem maila z reklamacja, zobaczymy co odpiszą. Próbowałem telefonicznie ale nie mogę się dodzwonić jeszcze jutro spróbuję rano.

Sprawa załatwiona szybko, kontakt telefoniczny, można odesłać na swój koszt lub rabat na następne zakupy, za 2 palety 70zl więc szału nie ma ale więcej nic nie chcą dac więc się zgodziłem, na jedną paletę będę musiał jednak się skusić 🤣

Oczywiście twierdzą że workownica nadwaza ze względu na to że groszek jest wilgotny ale po wytłumaczeniu że mam wagę ogólna i nie są worki nadwazone pani stwierdziła że dostałem palety że starej workownica która nie nadwazala a nowa jest dopiero kilka dni 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa a świstak siedzi i zawija je w sreberka Niestety sprzedawcy robią co chcą

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś reklamówkę wyciągnął ;-). Pani powinna być jeszcze w białym fartuchu, w białych rękawiczkach i maseczką chirurgiczną. A tak poza tym ta maszyna to jakaś konfekcja jest, a nie prawdziwa automatyka. Sama powinna podać worek i zgrzać go od razu po napełnieniu.

@maciej19922 Co do reklamacji, to na plus że chociaż się odezwali. W moim przypadku KGM i Sibugol to moją reklamację od razu jako spam do killfile-a wrzucili. Dla przypomnienia KGM za gnój co przysłali z lejącą się wodą z worków (wrzuciłem tutaj filmiki), a Sibugol za Ogień w źle zgrzanych workach. Jeżeli zaś chodzi o sam węgiel to do Ognia nie mam żadnych zastrzeżeń. Pali się teraz po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

macie przegląd cenowy ekogroszków (ale ceny jak widzę już trochę nieaktualne) i można sobie porównać ile wychodzi cenowo za GJ.

A dlaczego wartość wychodząca z tego działania jest zwana GJ. Jak dla mnie to jest cena za MJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.