Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem przed chwilą z kierownikiem ds. zamówień w ATEXie. Mówię, że ludzie narzekają na to że Jowisz nie jest suchy. Odpowiedział, że to niemożliwe, ekogroszek trzymany i pakowany jest pod zadaszeniem. Normalna wilgoć na ściankach wewnętrznych może być i wynika z odparowania wody ale EKOGROSZEK jest SUCHY!
Pozostaje droga reklamacji. Jakby co nr tel. do kierownika posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma kierownik mówić, że mokry. Przecież nie będzie robił k**y we własne gniazdo.
U mnie w tym sezonie pójdzie na palnik sambudrol power max. Zakupiony w maju,suchy aż brzęczy w workach. Na zdjęciu widać jeszcze ponad tonę Sobianka Gold (1000kg ) i Lew (375kg), które również są suche.
Jak na razie mam szczęście do suchego opału.b78013749b73e2ceccdb059b4968a4a1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Geny1984 napisał:

Niezły kierownik jak nie wie co maja w workach. Ja mam prawie tydzień otwarte worki wczoraj wsypałem jeden a dziś bardzo dużo wody na ściankach i pokrywie zasobnika . Węgiel mokry . 

Wynika z tego, że zalezy jaka partia dostawy się trafi.

My z Jacek Mury dostaliśmy wilgotny, ale nie mocno mokry, dosuszaliśmy na placu jak teraz były upały.

Reklamować by mi się nie chciało, reszta worów pootwierana, doschnie przez kolejne miesiące.

A kierownik, wie że mają wilgotny/mokry, ale wazna jest sprzedaż każdej tony bo i licza zyski.

Za 700zł/T nie ma co wybrzydzać, nawet za 200zł dopłaty do Sambudrola dostajecie w pakiecie wilgoć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od człowieka i podejścia, a nie czy to kierownik czy właściciel firmy. Skoro facet chciałby widzieć zdjęcia i dowód zakupu to wnioskuj o wymianę ekogroszku. Tak mi powiedział. Wtedy będziemy mogli @Geny1984 coś więcej powiedzieć. Poproszę wrzuć fotę tego Jowisza na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECODESIGN zmienili mi cenę w trakcie opłacania zamówienia z 989 na 1099zł

Zaczyna się JAZDA....

Na stronie cena 989 zł dodałem paletę , wypełniałem zamówienie  a tu nagle  w koszyku już 1099 zł.

No i szybka zmiana na Pieklorza ze strony PGG za 895  zł z dostawą.

Ekogroszek ECODESIGN zmiana ceny w trakcie składania zamówienia.pdf

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze mi pisali sprzedawcy że niedługo podwyżki, na szczęście dla mnie ja już zamówiłem i czekam tylko na dostawę ostatniej tony z KGM...

Edytowane przez KKTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BacazGór napisał:

ECODESIGN zmienili mi cenę w trakcie opłacania zamówienia z 989 na 1099zł

Zaczyna się JAZDA....

Na stronie cena 989 zł dodałem paletę , wypełniałem zamówienie  a tu nagle  w koszyku już 1099 zł.

No i szybka zmiana na Pieklorza ze strony PGG za 895  zł z dostawą.

Ekogroszek ECODESIGN zmiana ceny w trakcie składania zamówienia.pdf 258 kB · 10 pobrań

Pieklorz doszedł błyskawicznie....ale Świadectwo jakości to porażka.

Wszystko praktycznie na maksymalnych poziomach i popiół i RI i....inne wartości niż napisy na workach.

Ekogroszek Mokry, perforacje na workach minimalne i dodatkowo na środku worka.

Samo to nie ma jak doschnąć. Zobaczymy jak się zimą będzie palić.

 

Ekogroszek Pieklorz Świadectwo jakości 2021r .pdf

21 minut temu, jacekmury1 napisał:

Dziś już 799zł

Atex Ekosun też już z 920 na 979 zł wskoczył...

Maj inne ceny, czerwiec inne zaczynamy Lipiec i też Nowe idzie.

Strach się bać co będzie przed zimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dziś trochę dokładniej zamówionemu przez mnie ekogroszkowi. Poleżał w piwnicy kilka dni od dostawy i mogę napisać kilka spostrzeżeń. Zarówno Jowisz jak i Comfort od Sambudrola wg mnie raczej suchy, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Na pierwszy rzut oka wydawał się dość wilgotny/mokry, tak jak już tutaj pisałem, ale teraz widzę że w tym temacie jest na prawdę OK.

Jowisz jak to chyba Jowisz, bo przy poprzednim moim zamówieniu było tak samo - frakcja raczej drobna. Worki wg mnie dobre, wytrzymałem.

Sambudrol Comfort frakcja na pewno większa, bardzo mi się podoba, worki jutowe. Dopłaciłem do niego trochę więcej, faktycznie jest droższy, ale wg mnie wart swojej ceny. Ostatecznie zweryfikuje to sezon grzewczy, zobaczymy jak się będzie spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobanek też już droższy i PGG też podwyższyło cenę.

Pieklorz z PGG nie dość, że zdrożał to przysłał mi NOWE Świadectwo jakości.

Wszystko praktycznie na max tego co zgodnie z prawem może być.. niezgodne z opisem na workach czy stronie sklepu PGG. Wilgotność 15% !! jeszcze 2 dni temu na świadectwie było 12%...a na workach i stronie www opis wilgotność max 9%.

Leją wodę dranie. 15% wody to 150 kg ekogroszku mniej. Różnica między  9% a 15% to z kolei 60 kg ekogroszku mniej.

EKOGROSZEK PIEKLORZ Świadectwo jakości GORSZE JESZCZE.pdf

Edytowane przez BacazGór
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś napisać o EKOgrosik od przyjaznywegiel? Generalnie jestem już zaopatrzony na ten sezon, ale przypadkiem rzucił mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BacazGór napisał:

Leją wodę dranie. 15% wody to 150 kg ekogroszku mniej. Różnica między  9% a 15% to z kolei 60 kg ekogroszku mniej.

EKOGROSZEK PIEKLORZ Świadectwo jakości GORSZE JESZCZE.pdf 132 kB · 5 pobrań

Leją wodę to grubo szyte niewiedzą. Taki jest proces produkcyjny, że węgiel wychodzi mokry. Dlaczego tak jest, google podpowiedzą. Nikt nie suszy hałdy z groszkiem, jak nie pada z miesiąc to  zapakują suchy, jak pada zapakują mokry. Te otwory które w swoim poprzednim poście nazwałeś perforacjami nie służą do suszenia węgla w środku, tylko aby powietrze z worków wyszło przy pakowaniu. Węgiel w worku foliowym wyschnie jak mi kaktus kolegi @KKTSna dłoni wyrośnie. U mnie Pieklorz z PGG (marcowy) przyszedł wigotny, tydzień bez worków na betonie w suchej ciepłej kotłowni i po zasypie woda w zasobniku jakiej jeszcze nigdy nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że najlepszym okresem pod względem ceny,na zakup ekogroszku był kwiecień/maj. Od czerwca ceny wystrzeliły w górę jak z katapulty.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @giginskize swojego doświadczenia mogę napisać. W każdych okolicznościach opał wysokokaloryczny bez względu na temp. zewnętrzną z ekonomicznego podejścia do tematu jest lepszy niż cienias typu Jowisz. Spalę mniej, mniej popiołu, mniej zasypów, mniej czyszczenia w kotle i ekonomicznie na +. Takie jest moje zdanie, a może jest tak jak jeden z kolegów zauważył, za drogo zapłaciłem za cienki węgiel. Teraz jest już po zabawie, groch poszedł do góry najmniej 100 zł i ten cienki jest w cenie kalorycznego. Może któryś z producentów od 1 lipca nie dał do pieca i jest ost. chwila aby towar na sezon zakupić. W tej chwili np. Ałtaj Ultra widzę za 989 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to w takim razie lepiej zakupic 3 tony sambudrol ecodesign za 1100? z reguly na wczesną jesień i późną wiosnę już tylko grzejemy na łazienkę i wodę od czasu do czasu w pokoju termostat się włączy, dlatego pomyślałem że mógłbym kupić tańszy o 200 czy 300 stówki i w tym okresie grzać, kiedy jeszcze mój dom nie ma zapotrzebowania wielkiego na ciepło. Ale wychodzi że mylnie myślę zgodnie z twoim doświadczeniem tak?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.