Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zamówiłem taki wynalazek: https://allegro.pl/oferta/ekogroszek-kolumbijski-suchy-niespiekajacy-typ-31-10817087410

Kiedyś paliłem Kolumbusem i to był szatan.. Teraz różnica cenowa się zaciera i za jakiś czas porównam go z Sambudrolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie parametrami zbliżony do Kolombusa, to ja nie chcę za 900 zł żadnego ruska. Popiól tam ktoś kradł, z tony, to by tacka wyszła. A temperatura w/g życzenia, z 50 nastawiłeś na 75 i za chwilę już było. Ostatnie lata palę Sambudrolem, ale teraz cena podobna, wtedy było 30-35% drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszedł ten kolumbijski ekogroszek po 1270 zł. W/g mnie mogłabyć większa frakcja, ale zupełny brak miału, podziarnia, nadziarnia, opał wygląda jak antracyt zupełnie bez wilgoci w całej objętości worka. Worki jutowe, szyte, pierwszy raz przy rozładunku nie wypadł ani kawałek opału. Może będzie gorzej z otwieraniem worków, bo zawsze robię to na zapas, ale tu rezygnuje. Jest suchutki. W niektórych workach waga dochodziła do 25.9, przeciętnie 25,6 kg. Niestety,aby się wypowiedzieć o spalaniu to muszę wypalić zasobnik Samburola Ogień Ultra, a jak będzie tak pogoda, to ze 4-5 tygodni. Jak się będzie palił jak wygląda, to dla mnie rewelacja.

IMG_0001.JPG

IMG_0002.JPG

IMG_0003.JPG

IMG_0004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja i mój błąd. Ale po wyładowaniu tony i to na raty (wrzucić 10 worów i pędzić do piwnicy poukładać) może się pomylić. Jednak czuwasz nad wszystkim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja za prawie 1300.... Sorry.. Jaki to koszt ogrzewania wyjdzie... Niedługo to prądem bez taryf taniej będzie... 

U mnie między słabym 24 a mocnym 28mj jest pol tony rożnicy w spalaniu. Wolę 4t po 750 niz 3.5 po 1200 z hakiem.. 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rewelacja, to się okaże w paleniu. 1200 zł, to już standard za jakiegoś dobrego ruska. A w dziale +/- 800 zł, to naprawde rosyjska ruletka. jak nie sprawdzisz w laboratorium ile mocy ma to co napisane można traktować jako bajki. Przysyłają atest z zeszłego roku (Sibugopol) i jeszcze podane, ze próbkę pobrał i dostarczył właściciel. Po kiego mi taki papier? Przez przeszło 15 lat palenie retortą przewinęło się trochę tych marek i nieraz już siadłem obok pieca i płakałem, jak popiołu było 60% wagi (Tauron). Dwa lata temu kupiłem tonę kolumbijskiego Kolumbusa, rewelacja, tylko był wtedy 40% droższy od dobrego eko. Ale moc, az biła od kotła. Ja nie mam ani czasu, ani warunków (wynoszę popiół przez dom), aby robić eksperymenty. Ostatni rok piec chodzi na Sibugopolu i zero problemów. Ale ciekawość skusiła mnie na próbę, tym bardziej, ze różnica w cenie pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @obser, ja pamiętam, palisz tylko dobrymi grochami. Swego czasu paliliśmy Prestige (Platinum), do czasu oczywiście. Teraz ten groch jest po 1329 zł. Więc to co dał @obserza ten kolumbijski wychodzi taniej niż Platinum. Ja wczesną wiosną kupiłem na próbę 1 t. Clasic z Sambudrolu. Byłem lekko zawiedziony, bo towar był wilgotny i jakoś dużo go spalałem w porównaniu do Ecodesign. Ale poleżał kilka miesięcy w kotłowni, w tych ich workach wysechł na wiór i pięknie się spala. Teraz mogę tylko żałować że więcej go nie kupiłem, chociaż jestem zaopatrzony na cały sezon po cenach wiosennych. Na foto na ekoenergii 25-35 KW  jest teraz ten Clasic. Co tu dużo pisać, aż miło popatrzeć.

 

clasic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówił gość na składzie Sambudrolu-to ulubiony groszek instalatorów, każdy kocioł działa na nim dobrze po chwili regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrzucałem info o zakupie wynalazku pod nazwą Ekoflint 26 z Bricomana. Parametry miał fajne jak na cenę (za tonę wychodziło 825 zł) Od dwóch dób jest w koszu i się pali. Szybkie spostrzeżenia. Po otwarciu worków był wilgotny, ale nie mokry. Sporo miału, ogólnie drobny, drobniejszy od czarnej perły. Nie sprawiało to dobrego wrażenia. Przełom mocno błyszczący, a to dobry znak. Znalazłem trochę drobnych kamyków oraz dwa kawałki drewna, czyli potencjalny problem, ale na razie się pali. Dużo mniej popiołu, niż z perły oraz popiół ten jest bez spieków. Perła lekko się spiekała. Wygląda na to, że potrzebuje on trochę więcej wiatru, bo mimo wydłużenia czasu pauzy między podaniami z 59 do 66 sekund przy takim samym nawiewie 42% zdarzał się rzadko minimalny niedopał - dałem 1% do góry i sprawdzę jutro. Zobaczymy jak ze spalaniem, choć test słaby, bo aktualnie tylko CWU (Po ociepleniu się na zewnątrz wyłączyłem grzanie na mieszkanie). Spodziewałem się kichy a tu miła niespodzianka - nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
15 godzin temu, janosh napisał:

Rewelacja za prawie 1300.... Sorry.. Jaki to koszt ogrzewania wyjdzie... Niedługo to prądem bez taryf taniej będzie... 

U mnie między słabym 24 a mocnym 28mj jest pol tony rożnicy w spalaniu. Wolę 4t po 750 niz 3.5 po 1200 z hakiem.. 

No raczej nie pomyliłes się , grzać bufor w taniej taryfie wyjdzie taniej niż ekogroszkiem niestety albo stety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na kopalni jsw, kupilem na probe karlik z pgg,8 workow bezposrednio z kopalni pakowane po 20kg w cenie 810 zl za 1t .kupilem rowniez 2t karlik ale z pobliskiego skladu pakowany niby na kopalni  po 25kg,worki sa takie same tylko roznia sie gramaturą. cena 900zl transport free do 15km.

jako ze pracuje na kopalni,na zakladzie przerobczym ,mam dojscie do labolatorium ,gdzie badaja wegiel. Oto co wyszlo w praniu.

karlik z kopalni:

wartosc energetyczna 30228

popiol 7,7

karlik ze skladu:

Wartosc energetyczna 29158

popiol 9.6

karlik z kopani suchy kupiony w sierpniu,karlik ze skladu srednio mokry ,suszony 5 dni,kupiony we wrzesniu. Wychodzi bardzo wysoka wartosc energetyczna,mam nadzieje ze labolatorium zakladowe jest wiarygodne ....

piec skamp pv13 ,pierwszy kibelek popiołu, spiekow malo,jeszcze nie ogarniam pieca ,pracuje sobie jak instalator ustawil..

IMG20210903121634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, normalny99999 napisał:

karlik z kopalni:

wartosc energetyczna 30228

popiol 7,7

Wartość energetyczną to może mieć batonik, węgiel ma ciepło spalania i wartość opałową. I to jest prawdopodobnie ciepło spalania w stanie analitycznym, czyli wartość opałowa w stanie roboczym wyjdzie co najmniej 4 MJ/kg niższa, czyli jak na worku i www.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normalny99999 A z jakiej ilości węgla tyle popiołu? Bo z tego co pamiętam to z Karlika zawsze było go sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Karlika jest masa popiołu, ale i tak Retopal króluje w tym względzie. Plus jest taki że są całkowicie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tej chwili bardzo tanie, choć podrożały:-) Popiół jest,ale nie ma kamieni ani niczego, co może blokować zawleczkę. Gdybym nie zaopatrzył się po taniości latem, dziś brałbym Karlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarl karik z pgg. Grube groszki to na plus ale chyba go w wiśle kopali. Gnoj niesamowity. Pakowany 19.08.2021 wiec gdybyscie kupowali to nie ta partie. I jeszcze transport PP tragedia, kogo oni na kierowcow zatrudniaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.