Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

U brata gdzie kocioł wchodzi w czuwanie jest wentyl 40W i daje czas przedmuchu w okolicach 35 sekund. Ma czas by się rozkręcić i chwilę dmuchać na żar. Zazwyczaj jednak problemem jest zbyt długa przerwa między podaniami. Spróbuj najpierw z powietrzem, a jak to nie da zmian, stopniowo skracaj czas przerwy między podaniami w czuwaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam skamp 15kw na pellet z sterownikiem argos max v2 i mam pytanie.dotyczące ile powinny wynosić temperatura spalin na mocy max i min przyjmując że piec jest wyczyszczony . Mam dmuchawę 40w, jak mają się ustawienia ludzi co mają dmuchawę 80w NP ktoś ma dmuchawę 80w i wiatr na 23 procent to ja mając 40w mam ustawic 46%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie są filmy jak powinien wyglądać płomień przy max i min modulacji. Tym się kieruj. Każdy sterownik inaczej reguluje obrotami dmuchawy. Dmuchawy o innych mocach mają inną wartość użytecznych obrotów. Startują inaczej i mają inną wydajność. Temp spalin dla max modulacji 90-120°, zależy od jakości opału i temp na kotle. Dla min modulacji 5-10° więcej niż temp na kotle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel12345 tak właśnie ci pisałem, żebyś obserwował płomień, dlatego pytałem ile masz temp spalin. Ja mam dmuchawę 80W więc przy 40 będziesz musiał inaczej dmuchać. 

U mnie przy 100% temp spalin max jest 72-75 stopni, przy 30% 61-63 stopnie. 

Ty pisałeś, że podchodziły ci nawet pod 150, więc dużo ciepła ucieka ci w komin. 

 

IMG_20220928_164941.thumb.jpg.89ac58ee2f4267b3efc2ebae07e6410b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hitower napisał(a):

Na necie są filmy jak powinien wyglądać płomień przy max i min modulacji. Tym sie kieruj. 

Dla mnie to jest głupota. W zależności od rodzaju węgla płomień może być dłuższy lub krótszy. Zależy też jaka frakcja akurat zostanie wypchnięta na ruszt w momencie "kontroli plomienia". Poza tym różna jest głębokość osadzenia palnika w poszczególnych wymiennikach, jak i sama szerokość wymiennika. Ja mam palnik 30-48kW w kotle o nominalnej mocy 30kW i jak płomień muska przeciwległą ściankę to jest za słabe spalanie (za mało tlenu w spalinach). 

1 godzinę temu, Cygan81 napisał(a):

100% temp spalin max jest 72-75 stopni, przy 30% 61-63 stopnie. 

Czyli temperatura kotła to jakieś 50 stopni, ewentualnie masz w złym miejscu osadzony czujnik temperatury spalin. 

Dla porównania, mam bca-02, tlen 14% przy modulacji 30%, a temperatura spalin 89 stopni przy  temperaturze kotła 70.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Dozy, temperatura na kotle cały czas 65-67 stopni, czujnik jest sprawny i umieszczony w czopuchu 25cm od wyjścia z kotła. Przykładając rękę do rury czopucha można ją przytrzymać parę sekund. 

Jak miałem źle ustawiony palnik i wciągał mi 30 kg na dobę przy obecnej pogodzie to spaliny podchodziły pod 120 stopni. Jak mnie tu pokierowali to teraz mam jakieś 13, 14kg na dobę i takie spaliny, ok 63 stopni.

IMG_20220928_164957.thumb.jpg.41756d5948407b84096113f57087b0a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci napiszę, że u mnie przy normalnej pracy pokazuje ok 80C i rękę to mogę trzymać w nieskończoność. Może komfortowo nie jest ale i też skóra na dłoni nie czernieje i się nie łuszczy ;-)). Tylko że czujnik mam zaraz przy wyjściu z kotła. Jak leci modulacja 100% to mam 120C i też rękę mogę na rurze potrzymać, ale już raczej nie za długo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozy. Nie każdy ma analizator. Piszemy w kółko jedno i to samo, bo nikomu nie chce się czytać co było kilka, kilkanaście stron wcześniej. Przed zakupem kotła ściągnąłem sobie instrukcję i obejrzałem filmy na temat ustawień, i jego pracy. Dopiero później trafiłem na to forum. Z tego co pamiętam, większość kotłów na filmach miała dmuchawy 80W. Mój ma 40W więc nadmuch ustawiałem patrząc na płomień. Jestem zadowolony z efektów. Znajomi którym ustawiłem argosa również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czujnik zamontowałem w ten sposob w tym miejscuIMG_20221017_193719.thumb.jpg.b7b068f047e0b89f32a72d6ae823e2e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz żeby dać go bliżej? Np od góry zamontować 10 cm od kotła? Mogę to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jest w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wpadają przez dmuchawę przy wsypywaniu opału do zbiornika w innym przypadku może być dziurawy korpus albo przy czyszczeniu płytki z otworami kilka kawałków  wpadnie .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić też uszczelkę między paleniskiem a korpusem tam jest taki sznur uszczelniający może się wypalił skoro wykluczasz wszystkie wcześniejsze opcje Najlepiej wklej jakieś foty jak to wygląda ten niespalony ekogroszek pod rusztem płytki może to jakieś tylko drobne kawałeczki które przeleciały przez otwory napowietrzające przy rozpalaniu i nie ma się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczyć żadnego z możliwych wariantów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź przestań gadać głupoty. Jeśli między rusztem a gardzielą (rozwidleniem) palnika miałby się przesypywać węgiel, to tam musiałaby być jakaś wypalona dziura, a to z kolei oznaczałoby konieczność wymiany rusztu i/lub zewnętrznego korpusu palnika, z którym de facto jest odlana ta gardziel.
Ponad to ta dziura, jeśli faktycznie tam jest, to będzie widoczna po wygarnięciu popiołu i zaledwie prowizorycznym przeczyszczeniu palnika.
Najprędzej to mu przesypało się trochę podziarna przez otwory w ruszcie i tyle.
Bez zdjęć nie ma sensu dalej drążyć tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sznur między rusztem a podajnikiem przepalił się w pierwszym sezonie. Nic tamtędy nie przelatuje. Po rozpaleniu rowek się zapopieli i tyle. Czasami podczas czyszczenia wyjmę jeden lub dwa kawałki które wpadły przy wkładaniu rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dozy napisał(a):

A weź przestań gadać głupoty. Jeśli między rusztem a gardzielą (rozwidleniem) palnika miałby się przesypywać węgiel, to tam musiałaby być jakaś wypalona dziura

Osobiście też trudno mi w to uwierzyć tym bardziej że ten palnik jeszcze dużo opału nie przepalił ale wykluczyć tego nie można dlatego o tym wspomniałem .Usunę swoją reakcję że się z tobą nie zgadzam ciekawe czy Ty w znak solidarności zrobisz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.