Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik APR Witkowski temperatura podajnika.


AdamKola

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem użytkownikiem kotła Agrovit 15 kW. Witkowski z podajnikiem ślimakowym, palnik rynnowy 12-25 kW. sterownik Timel skzp 02. Ogrzewam obecnie bojler 100 L jako obieg kotłowy. Mam pytanie do ewentualnych posiadaczy takiego zestawu jak u Was jest z temperaturą podajnika ? U mnie najwyższą jaką zaobserwowałem to 48 stopni. Czy to normalne na rynnie, czy też mam coś źle dobrane w parametrach ?

Moje nastawy w PID :

Temp. na kotle- 55,

Min. moc kotła- 10%

Max. moc kotła- 90%

Max. czas przekr. temp.- 40min.

Czuwanie: przerwa 25 min.; czas nadmuchu 10sec.; powietrze 15 %; czas podawania 10sec.

Powietrze: moc min. 8% ; moc max. 30%, dodmuch gdy podaje 10 %

Dmuchawa 70watt

Moc kotła- 15 kW

Potencjał podajnika-  15 kg/h

Ekogroszek "skarbek" - 27 MgJ

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

  Panie Klaudiuszu minęło już ponad 4 miesiące od zakupu kotła agrowit 15 kW z podajnikiem rynnowym APR u Pana Witkowskiego a ja dalej borykam się ciągle z tym samym problemem - alarm przegrzany podajnik. Problem występuje w paleniu w PID, jestem załamany. W lato działo się to rzadziej, kocioł prawie cały czas był odstawiony w czuwaniu przy grzaniu tylko wody w bojlerze. Tłumaczyłem sobie że jak zacznie się sezon i puszczę w obieg wodę na grzejniki to problem sam zniknie, a tymczasem jest odwrotnie, kocioł się nie odstawia, pracuje w pid, a problem nie znikł. Spędzam dziesiątki godzin w kotłowni, a nie z rodziną. Kontaktowałem się z pomocą techniczną sterowników timel, po podaniu mi przykładowego ustawienia, wpisaniu danych w sterownik po 24 godzinach było to co zawsze, czyli rano pełny popielnik ekogroszku. Próbowałem już chyba wszystkiego, zmieniałem ekogroszek na 4 różne, zmniejszałem, zwiększałem powietrze max i min, obniżałem moc kotła, potencjał wyliczałem przesypem, modulacja itd..Na ustawieniach fabrycznych wytrzymuje kilkanaście godzin. Pański film na youtube obejrzałem ze 20 razy, krok po kroku próbowałem podobnie ustawiać, dać modulację na max. powietrze pełny zakres, moc 8 Kw i dalej to samo. Tym bardziej uważam Pana za Guru w tym temacie za okiełzanie tego palnika. Dzwoniłem do Pana Tomasza Witkowskiego, powiedział mi że Pan może mi pomóc. Miał nawet zadzwonić do Pana w tej sprawie i podać mój nr. telefonu, uprzedzając że jest Pan zawalony robotą. Gdyby znalazł Pan jednak parę minut czasu dla mnie bardzo proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już i o takim rozwiązaniu, ale to chyba nie załatwi sprawy. Temperatura na sterowniku spadnie bo to logiczne, a w rzeczywistości podajnik dalej będzie się nagrzewał do niekontrolowanych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam podajnik...temp.maksymalna jaka widziałem u siebie to 42 stopnie....przeważnie oscyluje koło 30 stopni.

Jak dla mnie albo palnik duzo w czuwanie wpada...i wtedy rośnie..ale tu wykres potrzebny aby coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rober528 napisał:

Przenieś czujnik na kosz, nad ramkę montażową.  Pewno masz na podajniku. Taki problem mają też palniki żeliwne, i właśnie czujki mają zamontowane na koszu.

Nie wszystkie  palniki żeliwne osiągają taką temperaturę .Ja największą którą zaobserwowałem to 36* ,palnik ardeo iron 25kw.Paliwo ekomiał greenpal.

WP_20181107_10_00_14_Pro.jpg

WP_20181107_10_11_44_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że wiozłeś to do siebie ,jakoś głupio wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szelest napisał:

Przepraszam ,że wiozłeś to do siebie ,jakoś głupio wyszło.

Nie. Aż tak to nie, możę w depresję nie popadnę. Kotły Kamen z palnikiem ekoenergii mają dotatkowo montowany otwór na czujkę przy koszu. Widoczniw producent kotła coś na ten temat wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kola72 napisał:

Myślałem już i o takim rozwiązaniu, ale to chyba nie załatwi sprawy. Temperatura na sterowniku spadnie bo to logiczne, a w rzeczywistości podajnik dalej będzie się nagrzewał do niekontrolowanych temperatur.

Może Masz za duży ciąg kominowy lub klapka na dmuchawie nie ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin o dużym przekroju około 30cm x 30cm , wysokość 7,5 m. nie posiadam RCK, ale za to są drziczki wyczystki uchylone na jakieś 25 %. klapa na wentylatorze w krztałcie litery X uchylona na 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abcde napisał:

Mam taki sam podajnik...temp.maksymalna jaka widziałem u siebie to 42 stopnie....przeważnie oscyluje koło 30 stopni.

Jak dla mnie albo palnik duzo w czuwanie wpada...i wtedy rośnie..ale tu wykres potrzebny aby coś wywnioskować.

Właśnie tego pojąć nie mogę, bo jest dokładnie na odwrót. jak chodzi w PID i się nie odstawia temperatura podajnika rośnie. jak przełączę go na interwał i powiedzmy wciągu godziny, 40 min. jest odstawiony, a 20 min. pracuje to temp. podajnika oscyluje 36*-39*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pid musisz zmniejszyć kaloryczność opału. W automacie podawanie jest wtedy częstrze i żar nie będzie przy ślimaku. Generalnie tym parametrem ustawisz żeby ogień był na środku palnika a nie pod podkową / deflektorem nakładanym na palnik/ wtedy nawet na czuwaniu bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie problem rozwiązany ! Posłuchałem rad Klaudiusza i teraz mam na podajniku 29*C w porywach do 30*C. Moc zjechana do 8kW, powietrze 5-100%, modulacja 5-100%. W kotle siwiutko, spalanie 9,2 kg/24h (miał 50%+eko skarbek 50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też apr i nie mam kłopotu z temp.podajnika. czujnik mam w fabrycznym miejscu a temp. 25-27 w zależności od poboru ciepła. Nie powinno się czujnika sytuować za daleko od żmijki bo wtedy nie zadziała ochrona przed zapalenirm zasobnika.

Jezeli temp.jest za wysoka w automacie to tak jak pisalem trzeba ustawic podawanie za pomoca kalorycznosci tak zeby ogien był na srodku palnika a nie pod podkową. Jak plomien bedzie za gleboko to dostaje po tylku slimak, deflektor i mozliwy jest zaplon zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie problem rozwiązany ! Posłuchałem rad Klaudiusza i teraz mam na podajniku 29*C w porywach do 30*C. Moc zjechana do 8kW, powietrze 5-100%, modulacja 5-100%. W kotle siwiutko, spalanie 9,2 kg/24h (miał 50%+eko skarbek 50%)
Kolego pochwal się tymi radami to może komuś się przyda.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 11:14, Kola72 napisał:

Komin o dużym przekroju około 30cm x 30cm , wysokość 7,5 m. nie posiadam RCK, ale za to są drziczki wyczystki uchylone na jakieś 25 %. klapa na wentylatorze w krztałcie litery X uchylona na 1,5 cm.

Wszystkie drzwiczki musisz mieć szczelnie zamknięte inaczej co jakiś czas będziesz kombinował. Piec musi być szczelnie zamnknięty razem z zasobnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oldek napisał:

To dobre. Kupuję TV, mam w instrukcji jak zestroić ręcznie lub automatycznie. Kupuję kocioł u Witkowskiego, skontaktuj się z @Klaudiusz3 on dostroi kocioł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.