Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2022 o 13:10, bobbuilder napisał(a):

Zawarte w tym piśmie ceny mają być podstawą do "zamrożenia" cen gazu i prawdopodobnie będą obowiązywać w 2023,

Nie, to jest raczej niemożliwe. Zamrożą cenę gazu, ale nie na poziomie z tego pisma. Nierealne jest , żeby ceny gazu nie wzrosły w stosunku do 2022, chyba tylko jeżeli sprzedawcy by dostali jakieś rekompensaty bokiem, jak PGNIG.

*** się wypowiada, że pracują nad ceną akceptowalną..hehe

"...Pracujemy nad mechanizmami zamrażającymi ceny na poziomie możliwym do zaakceptowania dla gospodarstw domowych."
 

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ceny-gazu-zostana-zamrozone-decyzje-mozliwe-pod-koniec-roku,nId,6361658

Edytowane przez marcin
Prosiłem wielokrotnie aby we wpisach związanych z polityką nie używać prowokujących zwrotów/przezwisk/itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tu panowie debatujecie kto wam będzie gaz dostarczał albo jaki talon na opał wymyśla *** a u mnie pod strzechy właśnie zajechał towar na sezon 25/26 ;).

Wczoraj na olx znalazłem jakieś ogłoszenie w okolicy 1,5mp3(p) drzewa za 350zl.

Przyjechało już pocięte na kawałki,.które wchodzą do mojego kociołka, dziś już podziabane a jutro ułożyć i suszyc.

IMG_20221027_083854.thumb.jpg.03c01cd15f0baf4deb5e4e94636962fb.jpgIMG_20221026_181751.thumb.jpg.980971f36fc175fd8628fd58d0fb7cdd.jpg

Na moje oko 60% sosna, 30% osika reszta brzoza.

Jak ukoze to zmierzę i będę pewien opłacalności tei inwestycji.

Czuję się tak jak poeta śpiewał

"Świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem"

Podsumowując dopóki gady nie zlikwidują gotówki to opcji na obejście tych sztucznie wykreowanych problemów jest mnóstwo.

Edytowane przez marcin
Nie używamy na forum określeń obraźliwych.
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobbuilder Rozmawiałem z Tauronem i nie wszyscy dostaną wypowiedzenia. Ci co mają umowy na czas określony, to ich dalej ta umowa obowiązuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 22:04, wacio1967 napisał(a):

Rozmawiałem z Tauronem i nie wszyscy dostaną wypowiedzenia

W końcu pewnie wszyscy. Podejrzewam że cała zabawa polega na tym żeby na końcu została tylko jedna firma od której możesz kupić gaz, podobnie z prądem czy węglem. I oczywiście będzie to spółka państwowa o znaczeniu strategicznym, czyli żadne regulacje antymonopolowe nie obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem prosumentem i nie widzę w tym niczego nielogicznego. Jeżeli mam instalację poprawnie dobraną to przecież nie płacę za energię. Tylko opłaty stałe. Więc dlaczego niby miałbym dostać wsparcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien zgrzyt, jest takich sporo co  mają PV tylko dobrane pod zużycie prądu na cele mieszkaniowe, które nie zasili    ogrzewania CO, a zmodernizowali ostatnio kotłownie na PC-PW i nie ma już kasy, albo miejsca na rozbudowę instalacji fotowoltaicznej, dotacja się należy czy nie? 

 

Tutejszy gościu ma male mieszkanko i 1 piec kaflak i dostał już 3tyś dotacji, (po rozmowie powiedział), że starczy mu na drewno na 2,5roku palenia.https://forum.muratordom.pl/images/smilies/jumpy.gif
Dotacja się należy 3 koła czy nie? 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głąby na kaczych łapach starają się eliminować tych, którzy zainwestowali w rozwiązania bardziej eko. Pokazali już to przy dotacji węglowej pomijając inne paliwa, teraz przy prądzie. Nie ten sort, nie ten elektorat.. Moja gmina nic nie dostała, więc wypłat brak i tyle w temacie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wello napisał(a):

 Więc dlaczego niby miałbym dostać wsparcie?

Ja już pisałem kilka razy. Nic niech nie rozdają i niech dadzą jedynie żyć i pracować nie waląc po łbie z każdej strony coraz bardziej. Tylko tyle i aż tyle - nie wykonalne przy tej ekipie. Nieroby z zasiłków i mopsów na budowę czy ulice zamiatać jak niczego nie potrafią innego, a reszta sobie poradzi. Obecny socjalizm będą spłacały jeszcze nasze prawnuki..... 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem kilka razy. Nic niech nie rozdają i niech dadzą jedynie żyć i pracować nie waląc po łbie z każdej strony coraz bardziej. Tylko tyle i aż tyle - nie wykonalne przy tej ekipie. Nieroby z zasiłków i mopsów na budowę czy ulice zamiatać jak niczego nie potrafią innego, a reszta sobie poradzi. Obecny socjalizm będą spłacały jeszcze nasze prawnuki..... 
Otóż to, jak to kolega mawiał, tarasić kapustę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie wszystkich powinno być po równo. Nie przechodziłyby durne ustawy. Nie ma złotego środka. Kogo by się nie wybrało, to i tak komuś coś tam nie będzie pasować. Trzeba dalej robić swoje i tyle. Każdy ma swoje miejsce. Jestem za Nikosiem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19

Oczywiście, że tak jest. Plują na siebie publicznie, a w kuluarach wygląda to zgoła inaczej. Ale nie temat o tym. Zostawmy to do wyborów i tam niech każdy po swojemu decyduje.

Mój eksperyment wymiany blaszaków trwa już 37 dni. Wynik na obrazku. Średnia ~0,68KWh na dobę. W zdecydowanie większej części kastracja to taryfa dzienna. Jest to wynik naprawdę wymierny do około 2KWh na dobę przy blaszaku. Zobaczymy kolejny rachunek choć ten już będzie po nowej cenie   

https://www.energa.pl/dom/umowy/taryfa.html

Ale ilość pobranych KWh powinna zdecydowanie  zjechać do analogicznego okresu 2021.

 

image.jpeg.571855b7091ff487869f3f290b2fe1ea.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za watomierz? Dobry jest? Polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tani chiński. Działa, mierzy i tyle. Podłączałem czajnik 2KWh żeby mieć odniesienie to dość zgodnie pokazuje te 2KWh. Nic więcej nie napisze na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, daromega napisał(a):

Mój eksperyment wymiany blaszaków trwa już 37 dni.

Tzn. wymiany czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że taki z Leroy Merlin działa tylko do wymiany baterii. Potem złom. Stąd pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watomierz do gniazdka to archaizm, szkoda na to czasu. Lepiej kupić coś takiego:

https://www.ceneo.pl/86366587

 

Śmiesznie tanie i działa zdalnie. Pomiar prądu i możliwość zdalnego sterowania.

 

 

 

6 minut temu, Outsider napisał(a):

Tzn. wymiany czego?

Wymiany kompa stacjonarnego na micro PC. 

To jest fajny sprzęt, dla mało wymagających. Sam takiego micro pc używam do automatyki domowej.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wątkiem o energooszczędnych komputerach:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.