Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jakbyś odlał z B20 okrąg kilka drutów ma zbrojenie wysoki na 7-8 cm?

Będzie lepiej niż sklejka bo na dkrlce może się opuści kilka mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Melwinek1 napisał:

Może koło fi80cm z grubej sklejki pod spód?

na czym ta sklejka ma leżeć? bo nie sprecyzowałeś podłoża na czym to ma leżeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bajek napisał:

Będzie lepiej niż sklejka bo na dkrlce może się opuści kilka mm

Kierunek złom i można znaleźć odpowiedniej grubości blachę (3-4 mm). Przyciąć ew pomalować  😉 podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości re betony i jak klejony gres czy klej jest dobrze wyciśnięty z pod płytek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś po 5cm. Klej dobrze wyciśnięty.

Ta blacha 4mm to chyba najlepszy pomysł. Przykleję do niej od spodu jeszcze z 5mm gumy i powinno ładnie rozłożyć ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że by Ci ta blacha nie rdzewiała ,coś pod nią podłuż żeby sie ruda na płytkach nie odbiła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty nie jest ciężki ,dał bym gumę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, blache walnę z 3 razy chlorokauczukiem, podkleję gumę i powinno być ok, to samo zrobię z zbiornikiem CWU i może z MPMem. Narazie wytargałem sam wczoraj 20kW ekogroszkowca i chwilowo mam dość 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Melwinek1 napisał:

mysle o gumie pod spod, chociaz nie wiem czy nie lepiej filc, bo jak trzeba bedzie przy montazu lekko skorygowac pozycje to z filcem bedzie latwo.

Poszukaj u kierowców ciężarówek takich pasków gumy antypoślizgowej, nawet jakieś uszkodzone kawałki, to najlepiej sie sprawdza pod dużymi obciążeniami i nie trzeba tego dawać na całej powierzchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe niż Cu28 nie ma potrzeby, grawitacji tam nie zrobisz, a koszty większe, ponadto lutowanie od Cu35 wzwyż wg zaleceń powinno się robić lutem twardym.

Ja z mojego DS-a bez problemu przez Cu28 pcham w bufor ponad 25kW ciepła,a można i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sambor napisał:

Większe niż Cu28 nie ma potrzeby, grawitacji tam nie zrobisz

Dlaczego?, właśnie zależy mi na grawitacji dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mpm ds 14 i bufor 750l spięte CU 28 i grawitacyjnie coś tam idzie ale nie na tyle żeby nie gotowało. Miarkownik ustawisz na 80 stopni i zamknie kocioł zanim zacznie gotować. A najlepiej UPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem kocioł spięty rurami czarnymi 5/4 i szału to nie robiło. Dopiero wymiana na 6/4 pozwoliła na swobodną pracę na grawitacji bez bulgotania w kotle. Dlatego zawsze radzę komuś zrobić od razu większe przekroje, niż później poprawiać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety w buforze były wejścia 1" więc nie było sensu dawać grubszych rur. Jeśli jest możliwość to uważam, że trzeba dać jak najgrubsze. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NeS napisał:

U mnie niestety w buforze były wejścia 1" więc nie było sensu dawać grubszych rur. Jeśli jest możliwość to uważam, że trzeba dać jak najgrubsze. 

Można było doprowadzić grube do samego bufora - takie miejscowe przewężenie  niewiele by spowolniło przepływy.  Swoją drogą ciekaw byłbym czy i jak na tym jednym calu działa ta grawitacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie rozgryzania przyłącza kotła, tez planowałem użycie rurek miedzianych ze względu na łatwość tworzenia połączeń. Jednak cena za miedź i większe dostępne średnice dla rur czarnych sprawiły że poskręcałem wszystko z dostępnych w sklepie gotowych odcinków rurek 6/4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.