Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzyj się temu plastikowi i tym "zębom". Jeden z nich musi sie jakoś wyróżniać. To powinien być odpowiednik wspominanego ścięcia na wrzecionie zaworu.
Jak znajdziesz to przekręć go (oraz siłownik) w sposób jak ci radzili na poprzedniej stronie, a na sam koniec zrób kalibrację mieszacza w skzp.
A jak już uprzesz się aby zrobić zdjęcie, to zrób je w poziomie, z bliska i w trybie makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W trybie ręcznym przekręciłem  na 5 jak nakazane ściągałem pokrętło siłownik i został zawór z czarnym pokrętłem jedyne co widzę na tym pokrętle  czarnym to na jednym ząbki jest strzałka .

  Ale jest ona na pozycji 5 tak jak przy sciaganym silowniku

Próbowałem ściągnąć ten Adapter czarny ale nie drgnął... A na siłę się boje ze coś śpię....

Tak to wygląda 

1410110_ZESTAW_MONTAZOWY_SILOWNIK_ARM_AFRISO_1.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, wejdź w ustawienia obiegów, potem w opcje i sprawdź czy nie masz przypadkiem aktywowanego zewnętrznego regulatora.
W widoku obiegów tuż nad aktualną temperaturą obiegu powinno być "REG:--", a u ciebie jest REG:off, czyli jakbyś korzystał z zewnętrznego termostatu dwustanowego on-off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzil bym na to,že bede ustawione wg.termostatu zamykanie zaworu i na pompce wylacz gdy zbedna.Lub zamknij,gdy pompka,czy cos takiego.Obieg stoi,rurka sa wygrzeje i czujnik pokazuje bzdury.Po recznym otwarciu grawitacja,lub pompka kotlowa porusza z obiegom i temp.czujnika spada.Otestowalbym ustawienim min.otwarcia zaworu na 14%.

Bo grzejniki w tym momencie isto nie maja temperatury ponad 50,czy maja?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szymek00 napisał:

On jest włączony .  No dobra  a a jak włączyć aby temp czytało z czujnika temperatury a nie z panelu panel blisko kuchni i oklamuje

Kto taki? Sterownik czy zewnętrzny regulator? A jeśli te drugie, to czy masz na myśli, że włączony do gniazdka czy jak?
A może włączony w sensie opcja w SKZP? Niby jak mam się domyśleć o czym piszesz? Pisz dokładniej.

Odnośnie temperatury z panelu...
Pstrykałeś te portrety i nie widzisz co na nich jest?
Pomiar temperatury z panelu masz wyłączony (wartość na 0), a więc temperaturę pokojową sterownik SKZP odczytuje z czujnika pokojowego, nie z panelu.
Z kolei na innym zdjęciu...  wróóóć...  portrecie, miałeś REG:off, więc regulator nie daje sygnału do grzania, więc siłownik zakręca zawór aby nie grzać, bo według zewnętrznego regulatora nie ma potrzeby grzania.
Wejdź w CO, potem Opcje i Zewnętrzny Reg. Pokojowy przełącz na 0 (słownie: zero).

W SKZP jest zaimplementowane sterowanie proporcjonalne, więc nie wiem jaki sens ma korzystanie z zewnętrznego termostatu dwustanowego, tym bardziej jeśli w instalacji jest siłownik na zaworze mieszającym.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie prosiłbym o poradę, Skzp-02 soft 2.42 przestał sterować CWU. Jeśli prowadzę diagnostykę, to działa. Zresetowałem do ustawień fabrycznych. To nie pomogło

Edytowane przez mirekcafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś lubi być uszczypliwy...  Może wpisz w w wielkiego brata Goo..gle hasło PORTRET i przeczytaj definicję;)) 

 .pomijając  łapanie za słówka .

 Chyba sprawa rozwiązana...  Nie wiem jakim cudem ale widocznie  

Zawieradlo " się" przestawiło.. metodą prób i błędów ręcznego ustawiania   chyba trafiłem... Niestety nie dało.sdiagnax tego.adaptera  by zobaczyć  gdzie jest spłaszczenie na zawieradle ...ale. Od 12 godzin wszystko wydaje się wporzadku.. jak to się stało że się przestawil? Nie wiem.. kotłownia zamykana na klucz...  Dom jednorodzinny.. czary?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Može przy wiekszej temperaturze na CO ten zawor w koncu pozycju znalazl i kiedy jest potrzebna nizsza,jest mimo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że był demontowany zawór przy nastawie innej niż 5. A przy zakładaniu już poprawnie stąd to przestawienie zwierciadła.
Co do zdjęcia czarnego trzpienia. Wystarczy płaski śrubokręt i go podważyć. Ścięcie musisz mieć ustawione na 5 chyba że źle widzę w dokumentacji tego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zobaczymy Panowie poczekam parę dni co się będzie działo.. na tę chwilę niby jest okej . Przemysław85 próbowałem srobokretem podważyć wysunąć ale nie drgnelo... ;/ .    Na tę chwilę niby zawór otwarty i puszczalo  ok 34stopnie. W domu temp osiągnięta. Minimalnie wyższa o 0.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymek00 a wykręciłem śrubkę? Na zdjęciu wygląda jakby była wkręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 20:54, Szymek00 napisał:

U mnie wygląda to tak  dol powrót z  grzejników

prawa strona zasilanie

 lewa strona powrót kocioł krótki obieg góra zasilanie z pieca 

16637000944698378220161762834078.jpg

Przy takim podłączeniu mieszacz będzie otwierał przepływ na instalację gdy siłownik kręci się w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Hitower napisał:

Przy takim podłączeniu mieszacz będzie otwierał przepływ na instalację gdy siłownik kręci się w lewo.

Tak jest. Na skali 10 jest po lewej stronie. Chyba że kabelki siłownika zostały źle przypięte do sterownika i zamiast otwierać to zamyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zmiana fazy w gniazdku mogłaby mieć wpływ na zmianę kierunku pracy siłownika. Jeśli wcześniej pracował poprawnie a nikt nie zmieniał podłączenia siłownika. Wszystko można sprawdzić w diagnostyce sterownika.

Edytowane przez Hitower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Kto pomoże z ustawieniem hallotronu na dmuchawie 75w .Startuje od 1%.Powietrze mam w tej chwili ustawione min 8% a maksimum 27%.Jak ustawić minimum i maximum obrotów z hallotronu.Można też pisać na priv.Bragera nie używam bo mam retortę obrotową. Timel ustawił  mi jak dmuchawa była u nich gdy robili kabel min 150 obr  i max 2100 ,ale deflektor ciemny na tej dmuchawie.Bez halla jest lepiej czyściej, ale gorzej pilnuje obrotów gdy schodzi z modulacji.Chciałbym zastosować ten hallotron.Jak dół podniosę to góra ma zostać.Jak ustawiacie ten hallotron ? Od czego trzeba się odnieść lub jakim sposobem ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kijasr napisał:

Zleci ustawili obroty

To wiem.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam halotronu (tzn mam w dmuchawie, ale nie w sterowniku). Jak wyłączysz używanie halotronu, to możesz podejrzeć gdzieś w diagnostyce rzeczywiste obroty? Jak nie to na słuch. Ustaw na te 8% i posłuchaj jak działa. Potem przełącz się na halotron i dobierz sobie minimalne obroty, tak żeby dmuchawa pracowała podobnie.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie problem. Czy sterownik poradzi sobie kiedy zamiast pompy CWU która ma moc do ok. 100W, podłączę gzałke bojlera która ma moc 2kW?

Mógłbym w lecie lepiej sterować grzaniem CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KBR69 napisał:

Mam takie problem. Czy sterownik poradzi sobie kiedy zamiast pompy CWU która ma moc do ok. 100W, podłączę gzałke bojlera która ma moc 2kW?

Mógłbym w lecie lepiej sterować grzaniem CWU.

niestety zostaje ci puścić układ przez stycznik/przekaźnik pod 230V 16A, inaczej spalisz bezpiecznik:

image.png.69b271c3861ad27ccf41db931a0b5f25.png

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.