Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja O Opale (Wydzielone Z "sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady")


MarekDabrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @PrzeMal gada tak jak właściciel lokalnego opału u którego od 15 lat kupowałem węgiel. We wrześniu kupiłem tonę kostki. Popiołu bardzo dużo. Kaloryczność niska. Odczekałem. Była inna dostawa. Znów wziąłem kostkę. To samo. Zajechałem. Tłumaczę, że coś jest nie tak. Pytam czy rosyjski. Nie, skąd, z polskich kopalni. Naskoczyli, że JA MAM zrobić badania. I MAM IM dostarczyć wyniki, haha. Podziękowałem i reklamę Im we wsi zrobiłem taką, że nikt z 30 gospodarstw już u Nich nic nie kupi. Minął rok, w zupełnie innym rejonie spotykam pracownika transportu. Poznał mnie, bo wiele razy mi przywoził. Pyta czemu do wsi naszej już nie jeździ. Wyjaśniłem. Przyznał mi rację, że ma też takie głosy od innych.

 

Także Panie @PrzeMal popal Pan z 15 lat, a potem pogadamy o badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w tym roku palę Skarbkiem w zeszłym roku palilem z lokalnego składu bo był dobry w tym tragedia na przyszły sezon nie wiem czym będę palil wszstko się okarze co będzie najtaniej mnie dziennie kosztowało. Tak jak kolega wyżej napisał niby to samo ale jednak co innego tak już jest z opalem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w tym roku palę Skarbkiem w zeszłym roku palilem z lokalnego składu bo był dobry w tym tragedia na przyszły sezon nie wiem czym będę palil wszstko się okarze co będzie najtaniej mnie dziennie kosztowało. Tak jak kolega wyżej napisał niby to samo ale jednak co innego tak już jest z opalem niestety.

No popatrz, a ja nie mam takich rozterek.

NNa następny sezon ponownie kupie wegiel z OBI Silver z Bartexu.

Tym się właśnie charakteryzuje duży odbiorca od małego ze nie pozwoli sobie na chłam. Jeden wałek takiego Bartexu i go Obi w skarpetkach puszcza.

No ale w Polsce już się tak przyjęło ze w markecie to kiwajacego pieska głową można se kupić albo dłoń przyklejana do szyby jak od prywaciarza w latach 80ych...

I jeszcze jedno, albo tanio, albo dobre...

A za dobre niestery ale trzeba zapłacić i wówczas można wpadać do kotłowni wyczyścić piec i dodać węgla.

Taka jest prawda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @PrzeMal gada tak jak właściciel lokalnego opału u którego od 15 lat kupowałem węgiel. We wrześniu kupiłem tonę kostki. Popiołu bardzo dużo. Kaloryczność niska. Odczekałem. Była inna dostawa. Znów wziąłem kostkę. To samo. Zajechałem. Tłumaczę, że coś jest nie tak. Pytam czy rosyjski. Nie, skąd, z polskich kopalni. Naskoczyli, że JA MAM zrobić badania. I MAM IM dostarczyć wyniki, haha. Podziękowałem i reklamę Im we wsi zrobiłem taką, że nikt z 30 gospodarstw już u Nich nic nie kupi. Minął rok, w zupełnie innym rejonie spotykam pracownika transportu. Poznał mnie, bo wiele razy mi przywoził. Pyta czemu do wsi naszej już nie jeździ. Wyjaśniłem. Przyznał mi rację, że ma też takie głosy od innych.

 

Także Panie @PrzeMal popal Pan z 15 lat, a potem pogadamy o badaniach.

Proponuje Panu wyjść z tej swojej kotłowni i się przewietrzyć, a następnie jeszcze raz przeczytać to co napisałem, najlepiej na głos lepiej się przyswaja treść a nie tekst...

Po 15 latach siedzenia w oparach kotłowni nie wpływa najlepiej na myslenie jak widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła teraz aktualnie ma spiekalnosc powyżej 30 ri . Tylko że przy zawartości popiołu 2.5 % to za bardzo nie ma co się spiekac ;)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Wielkość parametru Ri  określa tendencje węgla do koksowania (powstawania czarnych niedopałów: spieków koksowych).

Za spieki żużlowe odpowiada temperatura  topnienia popiołu, im niższa tym gorzej, tylko nieliczni producenci ekogroszku

ją podają na workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie palił się Silver Bartex z OBI. Po cenie 800 zł za tonę palił mi 25 kg na dobę. Skarbek spalał mi 18kg na dobę przy cenie 1050 za tonę. Matematyka nie kłamie

Foto po lewo Skarbek, a po prawo Silver.

post-77366-0-05251100-1520066907_thumb.jpg

post-77366-0-18927600-1520066959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując- to temat o opale,więc wtrącę swoje trzy grosze.

Po pierwsze powinny powstać grupy (ekipy) kontrolne które sprawdzały by jakość pakowanego węgla (czy to ekogroszku czy orzecha) .Chodzi mi głównie o czystość i wilgotność.Nie dopuszczalna jest dla mnie sytuacja że kupujecie ekogroszek, a po otwarciu worka ciurkiem leje się woda!!!!!

Po drugie powinien być szeroko zakrojony program ogólnopolski jak w konkretnych kotłach spalać paliwa stałe.

A dopiero na końcu brać się za ekologię !!!!

Ale jak to w naszym kraju - wszystko zaczyna się od "dupy strony" za przeproszeniem!!

A kolesi którzy wypalają stare buty i butelki plastykowe oraz inne materiały chemiczne karać do nieprzytomności!!!

Program powinien uwzględniać najuboższych - bowiem oni palą w kociołkach byle czym!

A sam węgiel jako opał jest paliwem w sumie ekologicznym ponieważ jest to paliwo organiczne tylko wszystko zależy od sposobu spalania tego paliwa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co uchwalają te ustawy węgiel widzieli w telewizji,albo na zamknietym przejezdzie kolejowym,gdy przejezdzał skład z weglem. Oni z tyłu mają "palaczy",owszem przydałaby sie ogolnopolska kampania jak palic,ale u nas wegiel moze sprzedawac kazdy z grzywką na bok albo i bez. Powinny byc koncesje na sprzedaż wydawane chociazby przez starostwo,a normy jakosciowe wegla dopiero wchodzą. Teraz mogę wybetonowac sobie posesje,załozyc firme i sprzedawac wymieszany asfalt z węglem i nikt palcem nie kiwnie. Taka sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś tym ekogroszkiem?   http://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś tym ekogroszkiem?   http://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

 

Miałem dziś po drodze lokalnego Zagórskiego i kupiłem 5 worków tego diabelskiego.

Suchy, choć nie tak żeby z nim prosto do zasobnika, granulacja solidna,

a z wyglądu jakby kruszona skała albo kruszona smoła czy szkło kruszone.

W przyszłym tygodniu zobaczę jak się spala, bo zasobnik mam pod klapę.

post-73893-0-65250100-1520517006_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Palił ktoś tym ekogroszkiem?   http://wegielzagorski.pl/ekogroszek-diablo-1t.html

 

No i tak, jakbym go już przetestował, chociaż spalając 5 worków, to co to za test.

Ale jakieś spostrzeżenia są. Pali się bardzo ładnie, na małym wietrze, czysto, płomień przy kopczyku

jakby błękitny, popiołu faktycznie ze 2% i wymiennik jasno szary(tak "biało" jeszcze nie miałem)

Ale, spalanie większe o co najmniej 25%  od spalania mieszanki (groch z miałem) którą teraz ogrzewam.

Aby utrzymać jakiś kopczyk z kalorycznością musiałem zjechać do 23 MJ i korekta na +10

Po spaleniu ok 2 worków podajnik zerwał zawleczkę. Musiałem wywalić wszystko z zasobnika,

Szukając winowajcy, z tego co zostało w zasobniku wybrałem garść kruszywa i gwóźdź.

Dobrze że udało mi się go wyjąć bez wyciągania ślimaka. Może to jakiś niefart, ale nie lubię tego diabelskiego grochu.

post-73893-0-92745000-1521474249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel z dodatkami i gwoździem w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Na dziś palę ekogroszkiem 27mj ale kończy się a dziś dotarł do mnie Eko Wieczorek....suchy! Aktualnie mam kocioł nastawiony:

Temperatura zadana 50st

Kal 28.7mj

Wiatr 2-17%

Podawanie w auto 4s

Moc mam na 19kW

 

Czy przy tak mocnym opale (deklarowane 31.5mj) będe musiał cos zmienic procz kaloryczności.

 

Ps piec Malina 25kW retortowy, ogrzewam 240mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opisz swoje spostrzeżenia z palenia tym ekogroszkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.