Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SKZP-04 Ustawienia Porady STEROWNIK Pelletowy


KamilMiernik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że nie znalazłem wątku na temat sterownika SKZP-04 postanowiłem założyć może wiele osób interesuje ten sterownik od Firmy Timel odnosząc się trochę do SKZP-02 którego też jest posiadaczem mam też już SKZP-04 i myślę że trochę informacji mam już na jego temat to mogę się Podzielić z wami. 

Zachęcam do Komentowania 

20190323_095304.jpg

20190323_095315.jpg

20190323_095344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załozyłem taki sam wątek i jak na razie cisza. Długo na nim pracujesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chciałem napisać że u mnie taki sterownik już pracuje z palnikiem pelletowym viper wczoraj montowałem do mojego kotła w którym był palnik retortowy APRQ ,palnik pasuje idealnie w miejsce palnika na eko groszek no a sterownik prowadzi palnik bardzo fajnie, menu tak jak w skzp-02 wszystko czytelne oczywiście najistotniejsze zmiany są w menu palnik .Jak na razie więcej nie mogę napisać bo po jednej dobie moja wiedza jest bardzo skromna ale na pewno podzielę się informacjami a na YT wstawię filmik jak to wszystko działa .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ja nigdy nie miałem tak równych wykresów. Jaki był odbiór ciepła w tym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na dom w tej chwili 2,6\3 KW tyle wyliczył sterownik ,sterownik specjalnie został ustawiony w pracy ( modulacja )aby przetestować spalanie dobowe w pracy ciągłej,potem będę testował jak się to będzie miało w systemie start/stop wtedy kotłem będzie sterować czujnik pokojowy i histereza .Pozwolę sobie wkleić wykres i aplikację wykres z dziś .Brak cwu.

 

wykres z dziś.PNG

aplikacja pelet.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciejsz napisał:

Nieźle. Ja nigdy nie miałem tak równych wykresów. Jaki był odbiór ciepła w tym czasie?

Jak tam Twoje prace nad wymiennikiem wstaw jakiś rysunek przekrój itd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  jakim palnikiem to teraz pracuje i jaki duży dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak dmuchasz? Na ile % dmuchawa jest na max?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełnego sukcesu to jeszcze daleka droga,muszę nauczyć się palenia w start/stop z uwzględnieniem temperatury w domu przy tych pogodach można się bawić ,no i koniecznie muszę zrozumieć funkcje sterownika które trochę się różnią od skzp-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mocy kotła a konkretnie jej ograniczenie,do czego ono ma służyć? Przykładowo ustawiam moc na 20kW i kocioł pracuje sobie z pełną mocą do zadanej,później zaczyna modulować zmniejszając moc do np. 11kW A w drugim wariancie ustawiam moc na 27kW i ograniczam ją do tych   20 z pierwszej opcji i teraz kocioł pracuje na 70% do zadanej a później zaczyna modulować zmniejszając do 11kW  Jakie między tymi ustawieniami są róznice skoro i w przykładzie 1 jak i 2 kocioł pracuje początkowo z mocą 20kW i schodzi do tych przykładowych 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejsz nie odpowiem Ci na to pytanie ja mam kocioł który ma 30 KW 117 litrów wody plus sprzęgło palnik który miałem na eko groszek miał 20 KW i radził sobie super , obecny palnik pelletowy ma 20 KW i tak pan Tomek wpisał w sterownik , w skzp-02 moc wpisana w sterownik odpowiadała za nawęglanie w 04 też tak chyba jest , na pewno sprawdzę ten parametr w praktyce ale potrzebuje więcej czasu w jedną dobę nie ogarnę tego .

Może jak zaglądnie tu TomekBz autor sterownika odpowie na to pytanie ,może Kamil wie i zna odpowiedz czas pokaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciejsz napisał:

Mam pytanie odnośnie mocy kotła a konkretnie jej ograniczenie,do czego ono ma służyć? Przykładowo ustawiam moc na 20kW i kocioł pracuje sobie z pełną mocą do zadanej,później zaczyna modulować zmniejszając moc do np. 11kW A w drugim wariancie ustawiam moc na 27kW i ograniczam ją do tych   20 z pierwszej opcji i teraz kocioł pracuje na 70% do zadanej a później zaczyna modulować zmniejszając do 11kW  Jakie między tymi ustawieniami są róznice skoro i w przykładzie 1 jak i 2 kocioł pracuje początkowo z mocą 20kW i schodzi do tych przykładowych 11?

Różnica będzie w powietrzu max masz ustawione przykładowo (100% najlatwiej to zobrazować) przy pierwszym wariancie przy 20KW dmucha Ci 100% przy 2 wariancie po ograniczaniu do 70% w Modulacji powietrze będzie dmuchać na 20KW ale już 70% czyli roznica 30% powietrza A to już może drastycznie zmienić cały proces spalania. 

Bo powiedzmy w pierwszym wariancie jest wszstko ok i pali jak należy to już w 2 przypadki możesz mieć przeweglony palnik tyczy się to zarówno węgla jak i Peletu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej ustawiać parametry docelowo niż je zawyżać a później ograniczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się tyle ile ma palnik i ewentualnie ogranicza do mocy kotła.
Mam kocioł 20 kw i palnik 25 kw.
Po wpisaniu max 20 kw podawał za mało węgla i źle liczył spalony węgiel mimo że potencjał i kaloryczność była ok.
Po przedstawieniu na 25 kw i ograniczeniu do 75% kocioł stal się bezobsługowy i pokazuje realne zużycie węgla. To tyle z obserwacji na skzp02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia się tyle ile ma palnik i ewentualnie ogranicza do mocy kotła.
Mam kocioł 20 kw i palnik 25 kw.
Po wpisaniu max 20 kw podawał za mało węgla i źle liczył spalony węgiel mimo że potencjał i kaloryczność była ok.
Po przedstawieniu na 25 kw i ograniczeniu do 75% kocioł stal się bezobsługowy i pokazuje realne zużycie węgla. To tyle z obserwacji na skzp02
To widocznie miałeś źle dobrane powietrze

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.