Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SKZP-04 Ustawienia Porady STEROWNIK Pelletowy


KamilMiernik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kijasr napisał:

Po wpisaniu max 20 kw podawał za mało węgla i źle liczył spalony węgiel mimo że potencjał i kaloryczność była ok.

He he.Wszytko jest w dobraniu powietrza.Palnik u mnia 30,kociol 25,wpisana moc 15 i wszytko smiga za1*.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiam wykres z pracy sterownika SKZP-04 praca start/stop sterownik pilnuje temperatury pokojowej 23stopnie z histerezą 0,1, po odgrzaniu domy kocioł się wyłącza i czeka na sygnał start z pokojówki .Później wstawię filmik z podsumowaniem .

 

B579165F-7CCC-48B1-9D5D-D8E8051E6ACE.jpeg

E866DDE3-3A51-4502-B374-522EB873A655.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wersji oprogramowania i rodzaju odpopielacza. Jeśli wybrany jest odpopielacz bez krańcówki, to pracuje tylko on, bez zmiany powietrza.

W palniku VIPER, który ma Klaudiusz, jest odpopielacz z krańcówką. W tym przypadku podczas ruchu odpopielacza powietrze podnosi się do 100%.

Okres odpopielania wybieramy w menu PALNIK->USTAWIENIA->ODPOPIELANIE.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,co taka cisza ? Już świętujecie albo co ? Rozmawiałem z Tomkiem Brz i na pewno będzie aktualizacja która będzie miała wszystko co najlepsze z softu z SKZP-02 ( 2,24) mam nadzieje że będzie też kilka zmian w menu palnika .Do tej chwili wszystko wyglada ok chociaż mam kilka zastrzeżeń do fazy stabilizacji po rozpaleniu w tym czasie bardzo mocno następuje mi pelletu co skutkuje że czujnik płomienia jest chyba zasłonięty i mimo tego że płomień jest wysoki to info na wyswietlaczu około 50%.Druga sprawa to fajnie by było mieć możliwość ustawiania parametrów histerezy górnej i dolnej w opcjach temperatury kotła np kocioł max 65 a minimum 40 i znów praca do 65 niby jest taka możliwość zastosować to obniżaniem temperatury kotła ale nie do końca mi to się podoba bo trochę koliduje to z pracą czujnika pokojowego i mieszacza ale to moje zdanie może ktoś z was sobie z tym poradził , następne czego nie umie zrozumieć to to że w obniżaniu temperatury przez pokojówkę jeśli ona nie daje sygnału start palnika kocioł spada poniżej 40 stopni i się nie odpala aby dogrzać sam kocioł do 65 tylko będzie czekał na pokojówkę mimo tego że mam ustawione aby palnik się nie wyłączał w obniżeniu czyli powinien odpalać się na pokojówce jak i na czujniki kotła a tak nie jest może jakiś błąd mam w ustawieniach nie wiem sam może ktoś z was podpowie co i jak poprawić ? To tyle nie chce was zanudzać pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam
Chciałem zapytać jak osiągnięta jest tak niska temperatura spalin ?

Może to być spowodowane budową kotła ? ( u mnie palink VIPER jest dołożony do 2 letniego śmieciucha Galmet-u) a na załączonych zdjęciach/filmach przeróbka jest z ekogroszku.

Komin mam nowy ceramiczny, przystosowany do niskich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie. Posiadam kocioł Malina ze sterownikiem timel skzp04 - bajka...ale mam problem z ustawieniem. Piec włączany jest tylko na wodę 1 raz dziennie. Trochę grzebałem....i chyba coś nie poszło ? Zauważyłem że pellet się nie dopala...w popielniku mam czarne gródki...:( Proszę o radę...

IMG_20210602_082215434.jpg

Edytowane przez Elvis007
Zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.