Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, DK321 napisał:

Jeszce jest ważny metraż mieszkania no i bardzo zapomniana kwestia okien.

Okna 18-letnie dwuszybowe 10 szt.  plus drzwi na taras. 200m do ogrzania. Piwnica pod połową budynku. Dom 10x11,5m piętrowy plus nieogrzewane poddasze. Na ciepłowłaściwe wyszło mi dom w klasie C średnio energooszczędny. W styczniu przy -16° miałem spalanie 24-26kg.

Edytowane przez Hitower
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem audyt na ciepło właściwe to wyszło że na najzimniejszy dzień zimy przy - 20°C powinienem zamontować kocioł 39kw ;) także sam jestem ciekaw jak to w tą zimę będzie. Poprzedni kocioł to był termo tech 18kw z pionowym wymiennikiem z 2010roku i max spalanie jak dobrze pamiętam to okolice 30-33kg/dobe w dwustanie. 

Edytowane przez wypalaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed modernizacją budynku i z kotłem zasypowym miałem spalanie 35-40kg miału 21Mj przy -20 na dworze. Po modernizacji spalanie spadło o 10kg. Jeżeli masz nowy kocioł z sterownikiem SKZP to zaoszczędzisz jakieś 10%. Lepsza sprawność i lepsze prowadzenie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam że może trochę nie w temacie, czy ktoś wie jakie wymiary musi mieć wentylatorek z którego można zrobić turbinkę na wentylator pieca( czujnik halla ) ? Czy może gdzieś coś o tym jest opisane? Tylko nie wiem jakie powinno być nazewnictwo i nie potrafię nic znaleźć na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma Pan na myśli przepływomierz (turbina) to kosztuje ona 133 zł z wysyłka. Występuje w wersji 120 mm x 120 mm (rozstaw) oraz 80 mm x 80 mm (rozstaw).
serwis@defro.pl
Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/turbina-do-defro-9478502892

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić lecz nie powiodło się i kupiłem z defro 80x80 ten wykonuje pomiar do 3500 rpm nie wiem jak to wygląda w tym większym. Jak szukałem informacji na ten temat to wszyscy pisali że mały lepszy ale jak jest

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz instalacja jest archaiczna nie moge nic zmienic bo jest nie reformowalny tesc.Uklad jest prosty jedna pompa na powrocie dla c.o i cwu.Dodatkowo jest spinka na zas.powrot rurka 22 cu, roznica zas.pow to oklo 2 stopnie .Dynamika jest na 7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czujniku Halla w tym wątku z postu 22887

 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekdPrzy dynamike 1 nie porownaja sa te faly? 7 to preciez najwieksze szrapanie z moca.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde oglądając na forum i na fb wykresy sv200 i skzp cos mi nie pasowało w moim kotle. Za bardzo szarpał mocą przy modulacji na 1, spaliny niskie bo 50-70°C, tlen na bragerze nawet ok a w kotle sadza. I znalazłem dzisiaj winowajce. Brak silikonu na odcinku 3-4cm przy połączeniu czopucha przykręcanego do kotla. 20211121_194530.thumb.jpg.552277b685628f0d08c059ae043ee887.jpgZielona kreska to moment uszczelnienia. Kocioł cały czas pracował. 20211121_191154.thumb.jpg.bb53e5afc2acb228497f4cd0aa0ad174.jpgA tu zdjęcie z teraz jak się ustabilizowało wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez muszę przyjrzeć się połączeniom rur dymnych bo tez brager dziwnie się zachowuje a ja z uporem maniaka szukam winy w palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 12:10, bercus napisał:

@marekdPrzy dynamike 1 nie porownaja sa te faly? 7 to preciez najwieksze szrapanie z moca.

Dalem na 1 dynamike 

Po zmianie dynamiki tak to wyglada IMG_6008.thumb.JPG.f7f640efb44a52a97e4132466c6678bd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przełączyłem się z pracy cyklicznej rozpal/wygaś na pracę ciągłą. Ustawiłem wstępnie dół oraz górę i muszę powiedzieć, że jest całkiem spoko. Jest lepiej niż cykliczna praca kotła i pompy. Od wczoraj kocioł pracuje bez odstawiania się. Modulację minimalną zablokowałem na 25%. Palnik mały SV200 9 KW ustawiony na 10 KW, wymiennik 12 KW. 

IMG_20211122_125138.jpg

IMG_20211122_125046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to nieco zastanawia. Czujnik CO mam umieszczony zaraz za pompą, ale dość daleko od zaworu 4D. Może to mieć coś wspólnego z pracą termostatów na grzejnikach oraz elektroniczną pompą, która mimo ustawienia na pierwszym biegu pobiera w zależności od ilości grzejących grzejników od 4W do 6W. W sytuacji gdy wszystkie głowice są otwarte na obieg idzie około 38-40 stopni. Po przymknięciu się części z nich temp przy czujniku skacze do 44-45. Osobiście mi to nie przeszkadza, bo pomieszczeń nie przegrzeję. Głowice nie działają 0-1 tylko co 5% przymykają zawory. Delta między zasilaniem a powrotem to 1-3 stopni. Zazwyczaj około 2 stopnie.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MrWolf napisał:

że jest całkiem spoko

W którym to momencie stwierdziles ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrWolf napisał:

Po przymknięciu się części z nich temp przy czujniku skacze do 44-45

Takie skoki beda jak zmienia sie przeplyw lub obciazenie cieplne. Kwestia sterownika i parametrow sterowania zaworem aby to minimalizowac. Jakie sa dostepne parametry zaworu w tym sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FAFAŁ jest mi ciepło i każde pomieszczenie może mieć swoją temperaturę jaką zapragnę. Praca cykliczna pompy mi nie pasuje. Nie oczekuję również prostych kresek jak na EKG po zejściu pacjenta. 

Nie jestem wymagający 😉

@PioBin Zawor 4D firmy diamond czy jakoś tak. Generalnie dziwnie się zachowuje, bo w zasadzie powyżej 4/10 puszcza na CO praktycznie tyle ile ma z kotła. Sensownie pracuje w zakresie 0-3 na skali. Nie ma na nim siłownika.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrWolf ja Cię rozumiem jedynie tam na modulacje jest minimalna moc w kresce a reszta skacze jak szalone . Przy 4D nie powinno podbijać temp i ona pierwsza wyszła by w kresce . Do tego szarpania masz modulacji jak na dwustanie . Jak by utrzymalo modulacje w jakims waskim zakresie to spoko a tu minimum i skok . Trzeba tu coś pogrzebac i modulacje ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa rozumie. Czyli na sztywno= recznie. Ustawienie bedzie zalezec od temp. kotla i przeplywow po dwoch stronach = moc pomp. U Ciebie wyszlo 0-3 i ok. U innego wyjdzie 4-7 i tez bedzie ok.

Skoki modulacji i zmiana temperatury beda zalezec w takim razie od wody powracajacej z instalacji wiec tutaj nic nie poradzisz bez silownika bo ta zmienia sie przy zamykaniu i otwieraniu glowic.

Jak nie przeszkadza „olac to”.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.