Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja dość dokładnie określa parametry pracy, co można sobie obejrzeć w poniższym dokumencie.

https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/KTY81_SER.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogodówka działa ok. Może umiejscownienie czujnika lub zimny lut masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że palnik powinien być ustawiony na moc palnika a nie kotła. Palnik jak będzie ustawiony na np 25kw to przy temp. 0st. C będzie chodził np. na 15% . Obniżać powinno się w skrajnych przypadkach np gdy mamy bardzo nikły odbiór ciepła albo specyficzny opał lub inne problemy z palnikiem. Ja mam w moim apr ustawione 25kw i nic nie zmieniam od 3 sezonów obojętnie czym paliłem.

Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darko240973 napisał:

bercus.Czujnik nawet wisi w Timelu w zamówieniu.Sprawdzałem go wcześniej i rozkręciłem.Nic nie widać na uszkodzenie.Timel nie chciał żebym zamówił bo nie sa przekonani a ktoś kupił i nie pomogło.Do końca stycznia jak się nie wyjaśni to może zamówię i zobaczę wtedy.Napisze czy pomogła wymiana .

Nowy czujnik,to koszt 3-6 zl w sklepie z elektromaterialom.Cena probu znikoma.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jolo747 napisał:

jeśli masz palnik mocniejszy niż moc kotła powinieneś ograniczyć moc palnika  do mocy kotła (możliwości odbioru ciepła ) ograniczając max. modulacje, , natomiast jeżeli masz kocioł o takiej samej mocy jak moc max palnika (mało prawdopodobne), to zostaw modulację na 100% ,chyba że masz inne przesłanki do obniżenia mocy maksymalnej palnika 

 

Niewiem jak sprawdzic albo jak obliczyc moc kotla i palnika . Piec jest fabryczny wyprodukaowany razem z palnikeiem jest to tłokowiec i sprzedawany był jako 37 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 8010 napisał:

Ja jestem zdania że palnik powinien być ustawiony na moc palnika a nie kotła. Palnik jak będzie ustawiony na np 25kw to przy temp. 0st. C będzie chodził np. na 15% . Obniżać powinno się w skrajnych przypadkach np gdy mamy bardzo nikły odbiór ciepła albo specyficzny opał lub inne problemy z palnikiem. Ja mam w moim apr ustawione 25kw i nic nie zmieniam od 3 sezonów obojętnie czym paliłem.

Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Kolego rozwinoł bys mi to jakis prosty sposób bo w sterowniku ustawia sie moc kotła a czym ustawiamy moc palnika ( modujacją ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dla innej szkoly.Kociol mam 25Kw,palnik do 30Kw,zapotrzebowanie domu do 15Kw.Ustawionych w sterowniku 15,bo po co mialbym mieč w sterowniku blokowano 50% modulacji.???

Kiedy juž jestem taki glupi,že posiadam tak przewymiarowany kociol.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bercus napisał:

Ja jestem dla innej szkoly.Kociol mam 25Kw,palnik do 30Kw,zapotrzebowanie domu do 15Kw.Ustawionych w sterowniku 15,bo po co mialbym mieč w sterowniku blokowano 50% modulacji.???

Kiedy juž jestem taki glupi,že posiadam tak przewymiarowany kociol.

Zgodzę się z tobą w 100%

Ja mam kocioł "na sterydach" 19kW,  palnik 12-25kW. Na SKZP-cie ustawione 12kW i modulacja bez kagańca. Tym sposobem wykres podniósł się do góry i dopalanie opału jest ok, bo wczesniej na niskich mocach miał duże problemy. Każdy ustawi tak, żeby miał optymalnie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Natben napisał:

Kolego rozwinoł bys mi to jakis prosty sposób bo w sterowniku ustawia sie moc kotła a czym ustawiamy moc palnika ( modujacją ? )

Ustawienia-moc kotła (w zakładce pisze moc palnika )

IMG_20200103_200419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, walot napisał:

Jaki jest prawidłowy zakres dmuchawy Ewmar-ness RVC 13A?

Wchodzisz w rozpalanie i suwakiem przesuwasz wsrtości i sprawdzasz przy ilu % dmuchawa rusza a przy ilu % przestaje podnosić obroty. Można też w menu diahnostyka. Wałkowane to było ze sto razy na forum.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, 8010 napisał:

Ustawienia-moc kotła (w zakładce pisze moc palnika )

IMG_20200103_200419.jpg

O tym wlasnie myslalem ale myslalem tam wpisujemy moc kotla . A tu piszą wszyscy o moct kotła i mocy palnika,  to co to jedno i drugie to jest to samo ? Jak sprawdzic jaka się ma moc palnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walot napisał:

Jaki jest prawidłowy zakres dmuchawy Ewmar-ness RVC 13A?

Taki,kiedy dobro sa u ciebie pali.

@Natben Jest napisano znamionowa,dla mnia ta co jest na kotlu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i było wałkowane ze 100 razy ale tu jest tyle śmieci ze ciężko coś sensownego znaleźć. Bodajże Yaro pisał o wydzielenie tematów. Sam jak czegoś szukam to pytam bo nie chce mi się wszystkiego czytać gdzie 3/4 jest nie temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podajniku tłokowym jest tylko moc kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pisze na podajniku na turze od ślimaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Może i było wałkowane ze 100 razy ale tu jest tyle śmieci ze ciężko coś sensownego znaleźć. Bodajże Yaro pisał o wydzielenie tematów. Sam jak czegoś szukam to pytam bo nie chce mi się wszystkiego czytać gdzie 3/4 jest nie temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadzam się z tym w 100% na ogarnięcie wszystkich 788 stron mogło by mi zimy braknąć.

Bodajże znalazłem post gdzie Pieklorz i Kamil podawali przedziały do dmuchaw 40 i 80 ale mojej RVC 13A nie moge wysterować .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, to że temat jest zaśmiecony to jedna sprawa, a to że ludziom się nie chce szukać tylko oczekują gotowych odpowiedzi to druga sprawa. Jeśli się chcę to naprawdę można poszukać to czego potrzebujemy i wtedy tych stron w temacie było by o połowę mniej. Takie jest moje skromne zdanie.

ps. Korzystając z opcji szukaj, nie trzeba przeglądać 788 stron.

Edytowane przez altoro
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem tylko, że człowiek poszukując wiedzy, zupełnie nieświadomie ją przyswaja, bo zaczyna rozumieć, co od czego zależy.

Natomiast dostając gotową odpowiedź, to jej nie przetwarza, tylko na bieżąco pożytkuje i ona zalega w pamięci krótkotrwałej, bo nasz mózg idzie na łatwiznę i nie przyswaja wiedzy, którą dostaje na zawołanie, no bo po co ma swój "serwer" zapychać, skoro na hasło otrzyma to, czego potrzebuje. 23.gif

Stąd też te ciągle te same powtarzające się pytania...

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey z całym szacunkiem dla Twojej osoby, ale jeśli ktoś coś powie to 80% zostaje w głowie. Jestem serwisantem automatycznego doju i szkolenia mamy często, wszystko Ci mówią co i jak ile przyswoisz to Twoje. Ja akurat według mnie przyswajam bardzo dużo. Tak ze nie wszystko można mierzyć jedna miarka. Nie twierdze tez ze się z czym nie pomylę. Dobra nie zaśmiecam dalej.
PS.
Tez nie chciałem nikogo urazić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2019 o 14:10, mkwapisz napisał:

Ten węgiel wymaga dużej ilości powietrza. Inaczej jest syf. Średnią modulację masz na poziomie 30. Przy założeniu, że stosunek paliwo powietrze masz dobrze ustawione, to podnieś minimalną modulację np do 20 i zobacz ci się będzie działo. Z automatu podbijesz minimalne powietrze. Drugie rozwiązanie, to po prostu zwiększasz minimalne powietrze, ale tutaj będziesz musiał doregulować sobie podawanie.

Aktualnie palę 3 różnymi węglami KGM Gold i Silver (typy 32.1), oraz Skarbek (typ 31.2 - taki typ jest przewidziany dla mojego kotła). Najtrudniejszy do spalenia jest właśnie Gold i w nim minimalne powietrze mam na poziomie 24%. Dla Skarbka zszedłem do 20%. (Uwaga, wartości powietrza są dla mojego kotła i dmuchawy)

Powietrze ustalam na zasadzie podtrzymania temperatury spalin na minimalnej modulacji. Dla mojego KPPDuo25kw ustaliłem sobie ok 70C. Jeżeli jest za mało powietrza, węgiel przestaje się palić, temperatura mocno spada np. do 50C i spaliny się nie dopalają. Takiego golda jest później bardzo trudno rozpalić. Trwa to długo i sterownik wchodzi na maksymalną modulację. Skarbek natomiast odpala się od byle dmuchnięcia.

Witam w nowym roku. Dziekuje za odpowiedz. Dzis dopiero zajrzałem na forum i o dziwo moj eksperyment z podniesieniem minimalnej modulacji zostal tu potwierdzony:)

 

Mam tez dodatkowe pytanie

Mam schrzaniona instalacje, albo tak mi sie wydaje, gdyz za zaworem Xd rura idzie jedna do podlogowki i na grzejniki i to dopiero rozdziela sie w garazu na mieszacz podlogowki i  skrzyneczke grzejnikow... Pytanie jest takie... Wydaje mi sie czy faktycznie dupa i bedzie musialo byc przerobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna do podłogówki i na grzejniki ", niestety to nie może się "udać z jednym podejściem, podłogówka potrzebuje mniejszą temperaturę od grzejników, podziwiam tylko tego magika co dołożył podłogówkę do wspólnego zasilania. Koniecznie dołożyć dodatkową instalację na podłogówkę. Znajdź kumatego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@walot od 5 do 22-26 zależy jaki masz węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bercus napisał:

Ja jestem dla innej szkoly.Kociol mam 25Kw,palnik do 30Kw,zapotrzebowanie domu do 15Kw.Ustawionych w sterowniku 15,bo po co mialbym mieč w sterowniku blokowano 50% modulacji.???

bo jakby gdyż epoka lodowcowa nastąpić , to byś bez kombinacji ustawień kotłowej mocy dodać mógł 

lub po wygaszeniu kotłowego obiegu szybciej do zadanego celu z pełnom mocom dochodził 

oraz jeśli upadek temperatury mocny ,to większą mocą szybciej dogonił byś zadaną ciepłotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.