Skocz do zawartości
IGNOROWANY

'Wydzielone z tematu: "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady


czp01

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, konopka napisał:

Nie ma stałego odbioru bo sterowniki pokojowe rozłączają i załączają pompy,raz idzie ciepło na full,za chwilę tylko jeden obieg i to przekłada się na szarpanie kotłem.Jeżeli chcesz zostać przy wymienniku to ja widzę zawór 3d z siłownikiem,sterowanie pogodowe SKZP.

Nie lepiej założyć na grzejniki termostaty i mieć święty spokój i lepszy komfort cieplny dla wszystkich domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konopka napisał:

Nie ma stałego odbioru bo sterowniki pokojowe rozłączają i załączają pompy,raz idzie ciepło na full,za chwilę tylko jeden obieg i to przekłada się na szarpanie kotłem.Jeżeli chcesz zostać przy wymienniku to ja widzę zawór 3d z siłownikiem,sterowanie pogodowe SKZP.

No wlasnie,do takich wnioskow dochodze rowniez.A czy jesli mam dwa piony to nie powinienem miec dwoch mieszaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konopka napisał:

Też się zastanawiam,tym bardziej że kubatura tych obiegów jest bardzo różna.Więc może lepiej pójść w termostaty i dla każdego pomieszczenia ustawisz jak ci pasuje

termostaty dla kazdego pomieszczenia? mozesz rozwinac mysl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm..chyba posadzę przed klawiaturą mojego instalatora i niech odpowiada na pytania..:)

Nie wiem czy auratony słuszne, nie wiem czy termostaty same spełniały by role....Muszę znaleźć jakiś złoty środek. Jestem w stanie doinwestować tą instalację aby tylko zaoszczedzic na spalaniu ale moze się da to zrobić przy pomocy ustawien sterwonika. Mam duze wsparacie od kolegi Reded i widac efekty chociazby po pracy kotła. Może na spalanie przyjdzie czas.

Spojrz na dwa wykresy z 26/02 i z 03/03

03032019.jpg

26022019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz głowice na grzejnikach to regulatory auraton są zbędne,może być tak,że niektóre pomieszczenia będą niedogrzane bo auraton wyłączy cały obieg,podczas gdy w innych głowice się zamkną.Możesz przeprowadzić próbę,podłączyć pompy bezpośrednio pod skzp z pominięciem regulatorów,poustawiać sobie głowice w/g uznania i niech popracuje ze dwa dni.To nic nie będzie kosztować.A ustawienia sterownika swoją drogą,kol. Reded napewno ci pomoże.Tylko pamiętaj,wszelkie zmiany nie będą widoczne w ciągu godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalelkw a ustaw wyższa temperaturę na autronach wtedy pompy będą cały czas pracowały. A na termostatach przy grzejnikach ustaw temperaturę jaka ci odpowiada

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kijasr napisał:

Michalelkw a ustaw wyższa temperaturę na autronach wtedy pompy będą cały czas pracowały. A na termostatach przy grzejnikach ustaw temperaturę jaka ci odpowiada

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

to jedno...dziękuje ale tez myślałem o tym żeby usunąć z prorgarmu jaki obecnie używam w auraton godziny grzania nazwijmy go wyższego tzn. symbol "słoneczka" i zostawić "księżyc" czyli temp. minimalna. Wtedy nie będzie się co chwile załączał i wyłączał (żeby dobić do min. a jak już to zrobi i się wyłączy to za chwile wskakuje w godzine ze słoneczkiem i znów rusza..). 

I w takiej sytuacji właśnie mam nierówny odbiór ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że jak ustawisz na temp.nocną/księżyc/ to będzie częściej zał/wył,bo będzie to temp. niższa.Na auratonach ustaw jednakową temp./bez obniżenia / np.25 a na głowicach jaka tobie odpowiada,np. 22 i pompy nie powinny się wyłączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konopka napisał:

Wydaje mi się,że jak ustawisz na temp.nocną/księżyc/ to będzie częściej zał/wył,bo będzie to temp. niższa.Na auratonach ustaw jednakową temp./bez obniżenia / np.25 a na głowicach jaka tobie odpowiada,np. 22 i pompy nie powinny się wyłączać

ok,ok

a teraz pytanie z cyklu pewnie głupich..:) Moje glowice termostatyczne nie maja wyświetlacza led gdzie mógłbym ustawić temp (chociaż chce takie kupić) czy podziałka od - 1-6 to jakiś standard jeśli chodzi o temperatury u każdego producenta czy jednak musiał bym poszukać specyfikacji? Moje to Schlosser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem wlasnie info od producenta ze temp.wygladaja jak ponizej:

1-12, 2=16,3=20, 4=24, 5=28, 6=30

jeszcze pytanko-jak sie ma temat podzialki 1-6 z tą podziałką na samym zaworze (kryzy to chyba fachowa nazwa). Bo jesli mnie pamiec nie myli kiedys cos tam grzebalem przy tym i nie wiem czy nie narobiłem bigosu..:) Jaka winna byc przyjeta zasada ogolna przy kryzowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też trzeba kryzować by równo rozgrzewalo grzejniki . Tak woda sobie skróci obieg i kupa z ciepłego ostatniego grzejnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaelkw - tak jak pisałem wcześniej im prościej tym lepiej. Odłącz ten Auraton (mogę Ci dorzucić jeszcze mój ). Pompa (pompy) CO włączone na stałe i ustaw sobie na termostatach grzejników temperatury jakie chcesz - poczekaj z 1 dobę i zobaczysz jak to działa i jak wygląda. Jeden grzejnik najlepiej bez termostatu ustaw ręcznie aby trochę był otwarty, a jak takiego nie masz to grzejnik w łazience ustaw wyżej aby się nie wyłączał i tyle.

Do termostatów masz instrukcje (albo namalowane na pudełkach) i tam pisze jaka cyferka odpowiada jakiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,czyli na  im blizej grzejnik pieca tym mniejszy czy wiekszy przeplyw?

i drugie pytanie- 1 to min. przeplyw a 6 max, czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej tym mniejszy przepływ . Pobiegasz trochę z tym ale warto z tym powalczyc . Później możesz przy tej temperaturze  jaka teraz mamy zamknąć obieg wychłodzić wszystkie i pościć . W ten sposób sprawdzisz który łapie szybko i skorygujesz  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FAFAŁ napisał:

Teraz też trzeba kryzować by równo rozgrzewalo grzejniki . Tak woda sobie skróci obieg i kupa z ciepłego ostatniego grzejnika .

Instalacja CO wymaga wiedzy i doświadczenia, wszystko jest do "zrobienia" jak ma się wiedzę popartą doświadczeniem.                    Można wykonać instalacje CO + C.U.W. bez "udziwnień, omijając "kryzowanie, zbędne zawory oraz kierunek przepływu czynnika grzewczego do ostatniego punktu  grzewczego.

Problem jest gdzie są nasi fachowcy?, każdy wie o czym mówię. Co ma zrobić inwestor, który chce mieć instalację CO + C.U.W. wykonaną jak najtaniej a przy tym bardzo sprawną, kwestia szczęścia. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cez19 napisał:

Instalacja CO wymaga wiedzy i doświadczenia, wszystko jest do "zrobienia" jak ma się wiedzę popartą doświadczeniem.                    Można wykonać instalacje CO + C.U.W. bez "udziwnień...

Potrzebuję fachowca od "C.U.W" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Deafnezz napisał:

Potrzebuję fachowca od "C.U.W" :-)

Jestem do dyspozycji, do póki nie zacznę kontynuacji remontu "chaty po teściowej".

Możesz zobaczyć ułamek moich wypocin na Yt . ewa dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FAFAŁ napisał:

Im bliżej tym mniejszy przepływ . Pobiegasz trochę z tym ale warto z tym powalczyc . Później możesz przy tej temperaturze  jaka teraz mamy zamknąć obieg wychłodzić wszystkie i pościć . W ten sposób sprawdzisz który łapie szybko i skorygujesz  . 

ok,dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci podpowiadamy jak robiłem u siebie . Fachowcem nie jestem jednak pytałem i samemu kombinowałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.