Skocz do zawartości
IGNOROWANY

'Wydzielone z tematu: "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady


czp01

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, cez19 napisał:

Jestem do dyspozycji, do póki nie zacznę kontynuacji remontu "chaty po teściowej".

Możesz zobaczyć ułamek moich wypocin na Yt . ewa dzieciak.

Spoko. Pisaliśmy już na YT :-P

Ps. Ja mam dobrze wyk. instalację, na dodatek c.w.u. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michaelkw napisał:

ok,dziekuje

 

ok, 1 - przeplyw najmniejszy, 6 najwiekszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Ja ci podpowiadamy jak robiłem u siebie . Fachowcem nie jestem jednak pytałem i samemu kombinowałem . 

ok, 1 - przeplyw najmniejszy, 6 najwiekszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten najdalej by miał więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, 1 - przeplyw najmniejszy, 6 najwiekszy?
Ustawienie skali na jakąś wartość to nie regulacja przepływu tylko temp w pomieszczeniu. Poczytaj o zasadzie działania i jak jest zbudowana głowica termostatyczna.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy wstępne czyli kryzowanie na moich zaworach termostatycznych wygląda tak:

Po zdjęciu termostatu na zaworze jest pokrętło z cyframi ( są tu cyfry od 1 do 7 i N)  N - to pełny przepływ.

https://www.techsterowniki.pl/blog/jak-wyregulowac-grzejniki

 

 

 

IMG_20190304_160309.thumb.jpg.83eea861df6e0ae239bc8fb751c760d6.jpg

IMG_20190304_160235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na skali termostatu mam cyfry od 1 do 5. Gdzie  np. 3 to jest 20 st C a 4 to jest 23 st C.

 

 

IMG_20190304_161327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze głowice termostatyczne nie mają tej regulacji można wtedy na dolnym przyłączu zaworze wyregulować przepływ kluczem inbusowym chyba 8-ka tam jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01

Zacznij od ostatniego punktu:

- ostatni ustaw na max czyli N

- resztę w kierunku pieca (zasilanie) po jednym "skoku mniej każdy aż do ostatniego, od tego zacznij.

Wszystkie ustaw na tą samą temperaturę abyś wiedział, które wymagają korekty w tzw>kryzowaniu  

Ps. jak masz pion w dwóch kierunkach to jak wyżej ale tylko do rozejścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cez19 napisał:

Instalacja CO wymaga wiedzy i doświadczenia, wszystko jest do "zrobienia" jak ma się wiedzę popartą doświadczeniem.                    Można wykonać instalacje CO + C.U.W. bez "udziwnień, omijając "kryzowanie, zbędne zawory oraz kierunek przepływu czynnika grzewczego do ostatniego punktu  grzewczego.

Problem jest gdzie są nasi fachowcy?, każdy wie o czym mówię. Co ma zrobić inwestor, który chce mieć instalację CO + C.U.W. wykonaną jak najtaniej a przy tym bardzo sprawną, kwestia szczęścia. ;)  

Pewnie, że można. Wystarczy znać kilka "praw" hydrauliki. Min. że woda popłynie tam, gdzie ma łatwiej oraz że układ dąży do zbilansowania przepływów. Wiedząc o oporach, dobierając odpowiednio średnice rur, da się nad tym zapanować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcus312 napisał:

Tańsze głowice termostatyczne nie mają tej regulacji można wtedy na dolnym przyłączu zaworze wyregulować przepływ kluczem inbusowym chyba 8-ka tam jest .

Nie tylko tańsze, ale ŻADNE głowice nie mają tej regulacji. Regulację wstępną mają natomiast zawory termostatyczne. (też nie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak głowice nie mają tylko zawory , pisząc  że te tańsze , miałem na myśli  głowice termostatyczne jako całość z zaworem termostatycznym  i wyszło trochę mniej technicznie , ale generalnie wiadomo o co chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cez19 napisał:

czp01

Zacznij od ostatniego punktu:

- ostatni ustaw na max czyli N

- resztę w kierunku pieca (zasilanie) po jednym "skoku mniej każdy aż do ostatniego, od tego zacznij.

Wszystkie ustaw na tą samą temperaturę abyś wiedział, które wymagają korekty w tzw>kryzowaniu  

Ps. jak masz pion w dwóch kierunkach to jak wyżej ale tylko do rozejścia. 

ok, dziekuje za wskazówki, bede działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.