Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@FAFAŁ ja też nie startuję codziennie kotła ale czujnik dokładałem po pewnym czasie dlatego dałem przykład jak to sprawdzić. Dołożyłem go przy sporych mrozach i na początku odcinał dmuchawę bo przekraczał ustawioną przeze mnie max temp.spalin a po kilku godzinach pracy tak ustawił modulację że temp.spalin była coraz niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek  to jest najlepsza funkcja :) czas czyszczenia bo spaliny wysokie :) 

Pogodowy tez traktuje jako termometr zewnętrzny . Co nie zmienia  faktu ze warto dokupic oba , choćby po to by miec dodatkowe dwa odczyty .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od początku

 

Gdy piec jest ustawiony na min czyli jak u mnie na 15%

To

1 - nie powinno się kopcić

2- groszek powinien być dopalony

3 - kopczyk nie powinien się zapadać

4 - płomień powinien być minimalny ale się utrzymywać

5- coś jeszcze?

 

 

Wydaje mi się , ze mi dlatego kopci na niskich wartościach , ze jest za dużo węgla i piec nie jest w stanie przypalić tego na tak niskim poziomie

 

 

I teraz czym to zmieniać jeżeli te parametry wyżej nie są spełnione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

W związku z tym że mam mocno spiekający groszek który nie lubi dużo wiatru i mam dużą nieliniową nastawę wiatru na mojej dmuchawie rvt13ar-08 (na wirniku EMC 75w) chciałbym włożyć tam mniejszy wentyl. Czy dla ekoenergii 15-25kw wentyl rms-120 40w będzie odpowiedni i nie będzie miał za małego spiętrzenia powietrza?

DANE TECHNICZNE DMUCHAWY:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skzp-02 Jaką macie ustawioną temperaturę spalin ?  Jest jakaś wartość dopuszczalna  np dla kotła  25 kw.Przedział jest duży więc tak pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja bym chciał ustawić 80 ale się nie da bo minimum to 100 :( , moje spaliny w przedziale 50 - 80stC ,Palnik ekoenergia 25, moc max 10kW , na pełnych 25kW myślę że przy dobrym odbiorze 100-120, przy za dużym palniku w stosunku do pieca nawet ze 180

1 godzinę temu, Lenino napisał:

I teraz czym to zmieniać jeżeli te parametry wyżej nie są spełnione ?

 lenino,  jeżeli masz prawidłowo ustawione paliwo ,przesyp,moc,modulacja,kaloryczność, to w tych 15% masz za mało powietrza lub za niską temperaturę spalania ,dlatego kopci ,dodaj powietrza w tym zakresie mocy  i/lub zmień deflektor na taki który podniesie temperaturę płomienia 

 

piterr , przy tym palniku mam wpa06 ,wydajność 250 , jest ok , powietrza jest w sam raz , przy wydajności 200 wydaje się być mało, i sprężanie 260 (u mnie 360) też małe ,jak będziesz miał dużo miału w grochu to będzie miała ciężko przepchać,  trzeba by zmodyfikować koronę , zakleić nacięcia i dowiercić otworów

 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolo no coś z tymi dmuchawkami jest, raz miałem na próbę słabszy wentyl, to poł palnika zdecydowanie gorzej sie paliło. Nic nie wiercę, pierdziele :) dziś byłem osobiście po nową koronę w ekoenergii, to wiercenie nic nie daje, a ten palnik to jak wszędzie jest pisane max 26mj i nic więcej, mam bliziutko Janinę i co jak co ale badziewny jaret pali się elegancko w tym palniku no ale kupiłem w tym roku  pieklorza  z chwałowic i się morduję ponad miesiąc i bez efektu :) Mam niezłą produkcję zlepionych  skfarków z niedopału i musze "popiół' po sąsiadach wyrzucać. A powietrze mam ustawione 4-16% i modulację na 75% z 25kw

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla moich postrzezien mniejsza dmuchawa jest gorsza co do ustawienia,ale bardzo liepiej sa sprawuje kociolek po dobrym jej ustawieniu.Zmienilem 75W na 35W.Mam kociol 25KW,palnik jest mocy wiekszej.Moc w sterowniku ustawiona 15KW.Nowa dmuchawe daje rady tak do 20KW,ale mam slaby wegiel,przy takich mocach wali ho juž duuužo na palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus czyli jesteś zadowolony ze zmiany? Pytam bo mam tą dmuchawe o którą pytałem, miałem ją założoną na chwilę ale zmieniłem, bo tak jak napisałeś, ciężej dopasować nadmuch, wstaje obrotami jak słoń i co gorsza przez mniejsze sprężanie nie paliło po całości palenisko, ale tu też mogło być spowodowane tym że koronę miałem z dodatkowo nawierconymi dziurami, wczoraj założyłem nową fabrycznie wiercona.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolny.Powietrze teraz 23 min.10%   66/73 max.100% dla wegla. Super jest,jak +- 2% mocy daje 1% do wiatru-mocniej ladniejsze sterowanie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dmuchawach 40w duże znaczenie ma kondensator rozruchowy , u mnie po zmianie z 1uF na 2uF powietrze min zmieniło się z 18 na 8/9% , przy ustawionej mocy 14kw 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piterr123 do dużej ekoenergi jest wiercona korona bez nacięć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaft7 napisał:

W dmuchawach 40w duże znaczenie ma kondensator rozruchowy , u mnie po zmianie z 1uF na 2uF powietrze min zmieniło się z 18 na 8/9% , przy ustawionej mocy 14kw 

Ja mam WPA120, to jest chyba dmuchawa 75W. Bardzo wąski zakres regulacji. Ustawianie tego u mnie na więcej niż 34% mija się z celem. Ciąg jest taki, że w zasadzie nie generuje już ciepła. To było dziwne, bo w rezultacie temperatura mi spadała zamiast rosnąć. Ktoś się z tym spotkał może? Oczywiście przyczyną takiego zachowania mogło być coś zupełnie innego. Na niskich obrotach dmuchawa jest tak wolna, że praktycznie nie pompuje powietrza i można jej żeberka policzyć. Aktualnie mam ustawiony zakres 18-30

Na starym sterowniku dmuchawa także była ograniczona, ale tam przynajmniej wartość podano w obr/min.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus dzięki, jeszcze dam jej szanse i ją zamontuje. @loko00 źle napisałem, nowa korona 15-25kw jest z nacięciami i z otworami powietrza wtórnego, nic się nie zmieniło w tej kwestii.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tym wykresie ?

35F99ED8-288B-4098-85D4-5DD941C9284C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mkwapisz napisał:

Ja mam WPA120, to jest chyba dmuchawa 75W. Bardzo wąski zakres regulacji. Ustawianie tego u mnie na więcej niż 34% mija się z celem. Ciąg jest taki, że w zasadzie nie generuje już ciepła. To było dziwne, bo w rezultacie temperatura mi spadała zamiast rosnąć. Ktoś się z tym spotkał może?

To normalne zjawisko .

Duży naddatek powietrza to zamiast korzyści strata . Zład i tak nie "odbierze" więcej powietrza  niż potrzebuje tlenu do spalania  - reszta wychładza kocioł .

Sprawność zamiast rosnąc drastycznie spada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mapik napisał:

Panowie co sądzicie o tym wykresie ?

35F99ED8-288B-4098-85D4-5DD941C9284C.jpeg

Do sklepu po piwerko a sterownika nie dotykać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FAFAŁ napisał:

Do sklepu po piwerko a sterownika nie dotykać. 

Tylko ze w kotle jest czarno co niezbyt mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na wykresie nie widac :) . Wincyj tlenu cza mu dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze trochę za mocna dmuchawe mam i ciężko ustawić (dm80)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak bardzi kopci I gdzie kopci . Jest wiele opcji . 

Blokujesz modulacje maksymalna nieco nizej niz potrzebujesz na chwile obecna . Po czym rozciagasz powietrze plus korekty procentowe. Dodatkowo mozna zmniejszyc przeslone . Zmniejszenie czasu podawania też potrafi lepiej wstrzelic się w zakres klopotliwej dmuchawy .  Mi duzo pomogla zmiana podawania z 5 na 4 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.