Skocz do zawartości

Jasa

Stały forumowicz
  • Postów

    444
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

2 650 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Jasa

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

41

Reputacja

  1. Potwierdzam . Tak się traci klientów . Autorowi pomysłu z PGG uzależniającemu cenę od mapy Polski , należy się od konkurencji nagroda . Ale co tam , państwową spółkę stać na olewanie klienta . Dzięki takim rozwiązaniom poznaje się smak węgla z Rosji i docenia się konkurencję .
  2. Temat jest o sterowniku ale skoro masz problem z piszczeniem to sprawdż przekładnię ( mało oleju ) , przekładkę na ślimaku od strony podajnika ( smar ) lub stan ślimaka ( wytarty lub krzywy )
  3. Niech spróbuje - jak dostanie zimnym batem w mrozy , to mu się odechce kaprysów. A tak na poważnie - rozwiązanie w postaci zasilania powietrzem paleniska bezpośrednio z zewnątrz sprawdzi się bardziej w przypadku zasilania grawitacyjnego np. w kominkach niż wymuszonego w podajnikowcu , szczególnie w przypadku niskich temperatur na zewnątrz. Ale problem interesujący - ciekaw jestem opinii Kolegów mających większe doświadczenie w instalacjach , gdyż moje doświadczenie z tego typu rozwiązaniem jest żadne a przez to opinia nie może być w pełni miarodajna.
  4. Jasne że szok. Ale tak się robi pieniądze w naszym handlu . Najpierw kusi się klienta niezłą jakością i w miarę akceptowalną ceną , wmawiając mu że kupuje coś wyjątkowego , a potem fedruje go się cenami z kosmosu i przeciętną jakością. To przykład jaskrawy ale nie pierwszy i nie ostatni . Całe szczęście , że mamy jako tako działającą konkurencję i taki towar można ominąć.
  5. Nie mylisz się. Montaż deflektora nad rusztem wodnym zamiast pod nie ma sensu. Kolega Listekcr z jakiegoś powodu właśnie tak go zamontował , chociaż w temacie deflektorów radziłem mu podwiesić płyty szamotowe pod rusztem. Taki rodzaj montażu nic nie polepsza a wręcz pogarsza sprawę.
  6. Nikt chyba nie spodziewa się zapachu malin z kotła ale woń z retopala jest wyjątkowo dokuczliwa z wiadomym skutkiem dla palacza , kotła , komina i środowiska. I nie z jakiejś podróbki , jak niektórzy sugerują , ale z oryginału z @pgg. Ciekawe , że rosyjskie "szajsy" tego nie mają - widocznie cierpią na deficyt siarki. Możliwe że na południu tego zapachu nie czuć.
  7. Zawsze kupowałem retopal z @pgg w oryginalnych workach bądż w bigbagach. Retopal z 2018 r. i z początku 2019 a retopal póżniejszy to dwa różne węgle. Nie wiem jak jest obecnie ale na podstawie poprzednich doświadczeń , zniechęcony dodatkowo ceną , więcej tego specjału nie kupię.
  8. Ja na moim stalkocie wypalam zeszłoroczną końcówkę retopala - faktycznie zapach nieciekawy i w porównaniu do 2018 ogromna różnica ale da się poprawnie spalić w całym zakresie mocy.
  9. Koledzy , wyprowadżcie mnie z błędu bo nie mogę uwierzyć. SV nie poradził sobie z retopalem? Fakt , potwierdzam - to już nie ten retopal co wcześniej , ale aż tak ? Brzmi niewiarygodnie.
  10. To normalne zjawisko . Duży naddatek powietrza to zamiast korzyści strata . Zład i tak nie "odbierze" więcej powietrza niż potrzebuje tlenu do spalania - reszta wychładza kocioł . Sprawność zamiast rosnąc drastycznie spada .
  11. Szczęśliwcy . Mój Iryd prowadzi spalanie i instalację nie gorzej niż SKZP ale brakuje mi właśnie grafiki . Fakt , zaglądam do kotłowni tylko w celu zasypania paliwa i wybrania popiołu ale żeby popatrzeć na kreski to muszę zajrzeć do tego tematu - przy okazji dowiem się zawsze czegoś ciekawego. Pozdrawiam wykresowo.
  12. Tu rzeczywiście musiałby jednoznacznie wypowiedzieć się twórca algorytmu. Za wikipedią: Cytat "Zazwyczaj przy analizowaniu bądź projektowaniu algorytmu zakłada się, że dostarczane dane wejściowe są poprawne, czasem istotną częścią algorytmu jest nie tylko przetwarzanie, ale i weryfikacja danych. Zgodnie z założeniem o jednoznaczności – dla identycznego zestawu danych początkowych, algorytm zdefiniowany klasycznie zawsze zwróci identyczny wynik." Koniec cytatu Bardziej intuicja niż wiedza podpowiada mi , że przy dość prostym urządzeniu jakim jest sterownik kotła , zakłada się poprawność danych wejściowych i każde zejście ze ścieżki wiąże się z trudnościami przy wejściu na nią. FAFAŁ - podzielam Twoją dociekliwość ale musiałby tu wypowiedzieć się ktoś mądrzejszy w projektowaniu i analizowaniu algorytmów stosowanych w sterownikach kotłów.
  13. Może być też taka sytuacja , że wartość zmian temperatury spalin jest " zbyt stroma " dla przyjętego algorytmu . W związku z tym sterownik może ignorować ten trend i pracować niejako " w trybie awaryjnym " tzn. nie uwzględniając wartości zmian tej temperatury. Proponuję wolniejszą , nie tak drastyczną symulację zmian - szczególnie w górę.
  14. Sorry , że się wtrącę jako nie posiadacz SKZP. W Irydzie czujnik temperatury spalin obcina modulację po przekroczeniu zadanej temperatury spalin. SKZP i Iryd mają bardzo podobne algorytmy.
  15. Jest w tym dużo racji . Pozostaje więc tylko apel do piszących aby , w miarę możliwości , ograniczyć wątki poboczne , bo objętość tematu przeraza i jest często przedmiotem żartów w innych tematach . Z apelami jednak różnie bywa . Osobiście , jak pisałem wcześniej , wyrywkowo chętnie temat czytam , pomimo jego wielotomowej objętości.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.