Skocz do zawartości

Jasa

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  321
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12 Wysoki

O Jasa

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

1521 wyświetleń profilu
 1. Wersja bez dynamiki odpowiada ustawieniu 4 w wersji z dynamika czyli " takiej średniej " dynamice . W Twoim przypadku myślę że narazie nie ma potrzeby zmiany softu.
 2. Bercus dobrze radzi - na małej mocy za dużo powietrza. Ten sterownik ma bardzo fajną rzecz - pozwala na korektę powietrza w pośrednich stanach mocy . Wykorzystaj to . Obserwuj jak się pali w poszczególnych zakresach mocy i koryguj powietrze w tych stanach. Jaką masz dynamikę ? Możliwe że za dużą i stąd za duże wahania.
 3. Chyba już rozgryzłeś ten sterownik . Nie jestem fanem utrzymywania za wszelką cenę prostej kreski ale jednak dobrze jest " dla wszystkiego" aby wahania modulacji były jak najmniejsze. Staraj się doprowadzić układ do jak największej stabilności . Każda metoda jest dobra , byleby była skuteczna , choć mnie najbardziej przekonuje ta najprostsza , o której pisałem wyżej i którą przed chwilą potwierdził Kijasr.
 4. Też tak uważam , że nie ma co robić apteki i instalować wagi laboratoryjnej - w końcu na kotłowni świat się nie kończy.
 5. Jak już nabędziesz doświadczenia ze sterownikiem , to dla znacznie szerszego zakresu ustawianej mocy , dostroisz pozostałe parametry , o których pisałem wyżej , tak aby spalanie było prawidłowe. Zmiany kaloryczności albo potencjału jednak trochę zniekształcają rzeczywistość ( np . zużycie paliwa ) choć spalanie na palniku będzie prawidłowe. Moim zdaniem należy jednakże traktować takie " zabawy" jako trening aby nie zapomnieć o sterowniku . W głównym wątku o nim jest już ponad 600 stron i nie zanosi się na obniżenie temperatury spostrzeżeń użytkowników. Osobiście mam Iryda i rzadko zaglądam do ustawień , niektóre już zapomniałem Chyba żaden inny sterownik nie ma tylu fanów co SKZP.
 6. W Twoim przypadku , jeżeli maksylmalna moc palnika jest większa od mocy kotła , myślę że należałoby zacząć jednak o d wpisania mocy , którą może odebrać wymiennik tj. 19 kW . Wpisanie 25kW spowoduje iż będziesz musiał nałożyć mu kaganiec modulacji bo będzie Ci niedopalał.
 7. Najlepiej , jeżeli palnik jest dobrany mocowo do wymiennika - wtedy pracuje w okolicach mocy nominalnej z optymalną sprawnością .Nie zawsze się to udaje .Z dwojga złego lepiej jak jest zestaw mniejszy palnik - większy wymiennik niż odwrotnie. Posiadacze SKZP mają ciągle ten dylemat , którą moc wpisać jako parametr do ustawienia spalania - kotła czy palnika . Często wpisują jeszcze inne moce i dopasowują do tego inne parametry : kaloryczność , powietrze a nawet potencjał . No cóż , każdy ma swoja koncepcję prowadzenia kotła . Wydaje mi się , że najbardziej czytelna jest metoda wpisania rzeczywistej średniej wartości mocy palnika , na której najlepiej przebiega spalanie i do tego dopiero dopracowanie powietrza , przy zachowaniu stałej kaloryczności i potencjału podajnika. Inne sposoby tylko omijają istotę problemu , ale każdy sposób jest dobry jeżeli tylko jest skuteczny. W sterownikach , w których nie ma ustawianej mocy , parametry spalania ustawia się również na podstawie palnika a nie kotła .
 8. Jasa

  Palnik ekopal

  To fakt , użytkownicy SKZP mają o wiele lepszy kontakt z producentem.
 9. Jasa

  Palnik ekopal

  Z pomocą Iryda , moim zdaniem , łatwiej jest ustawić proces spalania niż w SKZP. Przede wszystkim nie trzeba określać parametrów "wyjściowych" niezbędnych do prawidłowego spalania - mocy palnika , potencjału podajnika i kaloryczności . Każdy z tych parametrów trzeba określić a to najczęściej wymaga kilkukrotnych podejść i wielu poprawek.. Bardzo mi się podoba ten sterownik i czytam kilkusetstronicowy wątek o nim z zainteresowaniem ale zważcie Panowie , iż te kilkaset stron dowodzić może też ( oczywiście nie jedynie ale również ) , że do końca taki łatwy to on nie jest . Szpanu dodają mu wykresy i przejrzystość , natomiast łatwość ustawienia spalania to już niekoniecznie . W przypadku Iryda to jeżeli przeprowadzi się poprawne testy na mocy maksymalnej ( 100%) i minimalnej (1% ) , to w stanach pośrednich sterownik ten ma bardzo dobry algorytm i proces spalania poprowadzi bardzo dobrze . Testy te przeprowadzić można na podstawie obserwacji paleniska i nie trzeba znać ani korygować parametrów wyjściowych jak w przypadku SKZP. Do pełni szczęścia , moim zdaniem , brakuje mu tylko możliwości korekty powietrza w kilku punktach mocy .No cóż , nic idealne nie jest ale można sobie z tym poradzić podbiciem dmuchawy w czasie podawania choć to jest działanie zastępcze. Mam ten sterownik i jeżeli będzie miał możliwość rejestracji parametrów i łatwej aktualizacji softu a może jeszcze , kto wie , korekty powietrza w stanach pośrednich mocy , to zaspokoi nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Rozszerzenia te są podobno tuż ,tuż , wtedy zobaczymy.
 10. Jasa

  ekogroszek ogień

  Poszukam . Jeszcze raz dzięki za informację.
 11. Jasa

  ekogroszek ogień

  Dzięki .
 12. Jasa

  ekogroszek ogień

  Jesteś pewien że to są te same paliwa. O diable słyszałem pochlebne recenzje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.