Skocz do zawartości

Jasa

Stały forumowicz
 • Zawartość

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutralny

O Jasa

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

Ostatnie wizyty

992 wyświetleń profilu
 1. Jasa

  Palnik ekopal

  Pieklorz , właśnie takich kontaktów potrzeba . Wiem , to czasochłonne i często trzeba wysłuchać opinii użytkowników skrajnie różnych . Nie wszystkie da się zrealizować zaraz , niektórych wcale. Ale każda jest cenna dla producenta , jeżeli Jego produkt ma miec dobra opinię na rynku.
 2. Jasa

  Palnik ekopal

  Niezalężne sterowanie mieszaczem moim zdaniem nie ma sensu . Iryd posteruje mieszaczem bardzo dobrze .
 3. Jasa

  Palnik ekopal

  Dobre wieści . Mam nadzieje , że wkrótce ruszy realizacja z wprowadzaniem ulepszeń. Aha , jeszcze jedno , bardzo mi się podoba w Skzp możliwość korekty powietrza w kilku punktach mocy , nie tylko w max i min. Czy takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia w Irydzie?.
 4. Jasa

  Palnik ekopal

  Sterownik ma dobrą pamięć wewnętrzną ale czy obejmuje ona spalanie tego nie wiem . Ja nie mam tej funkcji , musiałby się Pieklorz wypowiedzieć.
 5. Jasa

  Palnik ekopal

  Bardzo dobre wieści . Powiedz , proszę , czy będzie możliwość adaptacji dotychczasowych modeli Iryda do tego typu aktualizacji softów?. Aha , chyba rozumiem - potrzebny będzie zakup modułu. Czy tak?
 6. Jasa

  Palnik ekopal

  Ja opanowałem obydwa palniki ale potwierdzam , że wulkan jest dużo prostszy w ujarzmieniu. Masz całkowicie rację , głównym winowajcą w nieadekwatnej do zapotrzebowania dystrybucji powietrza jest zbyt mała , za płytka komora powietrzna . Ogranicza to bardzo wszelkie manewry z nadmuchem , szczególnie na małych ciśnieniach. Aha , dzisiaj wyczytałem , że Stalkot zgłosił do opatentowania najnowszą wersję palnika na ekogroszek o nazwie RK-0. Jest to palnik z okrągłym paleniskiem i szerokimi rantami dopalającymi z progiem . Nie wiem , czy ktoś z Was ma bliższe informacje na ten temat.?
 7. Jasa

  Palnik ekopal

  Porównaj to z aktualizacją w skzp02. Co jest łatwiejsze?
 8. Jasa

  Palnik ekopal

  Pisałem , że nowsza wersja ma informacje o ilości paliwa. Pisałem tez , że dobrze prowadzi proces spalania . Niemniej jednak brakuje mu tego co posiada skzp02 , mianowicie rejestracji parametrów . Producent sterownika , jeżeli chce utrzymać się w czołówce musi nadążać z nowościami . Cieszą informacje , które podałeś ale to będzie dopiero w przyszłości. Mógłbyś doprecyzować to z grubsza czasowo. Mam ten sterownik i spełnia on moje oczekiwania ale podtrzymuję opinię , iż wprowadzanie nowości nie nadąża z "duchem czasu".
 9. Jasa

  Palnik ekopal

  W parametrach Iryda nie ma potencjału podajnika . Ustawień parametrów spalania dokonuje się dla maksymalnej ( 100% ) i minimalnej ( 1% ) mocy. Stany pośrednie sterownik wylicza sam z algorytmu spalania . Potencjał podajnika służy tylko do zliczania opału . Mój sterownik kupiony 4 lata temu nie ma funkcji stanu opału w zbiorniku . Mam zamontowany niezależny ( bardzo dokładny ) licznik czasu pracy podajnika i na podstawie potencjału mogę wyliczyć ilość spalonego opału w dowolnym czasie . Można przesłać sterownik do producenta i te "nowość" bezpłatnie wgrywają ale z lenistwa nie chce mi się tego robić , poza tym to co jest w zupełności mi wystarcza.
 10. Jasa

  Palnik ekopal

  Nie chciałbym go nadmiernie zachwalać , bo mam tak jak opisałem wcześniej zastrzeżenia głównie do braku rejestracji parametrów ale spalanie prowadzi bardzo dobrze . Przy pogodówce i w połączeniu z pilotem G pozwala na prawie zupełne zapomnienie o korektach parametrów . Ja tak naprawdę niektóre już zapomniałem i żeby je sobie przypomnieć muszę je podglądać na sterowniku.
 11. Jasa

  Palnik ekopal

  Ja mam KP 90 , KI 25 . Próbowałem zwiększać KI do 35 ale to nic nie dawało. W każdym razie , przy stabilnej instalacji kocioł pracuje w modulacji bez podtrzymania.
 12. Jasa

  Palnik ekopal

  Chyba trochę przesadziłem z "podszczypywaniem " Iryda. Iryd bardzo dobrze moduluje mocą , u mnie praktycznie podtrzymania nie ma , także jest ok. Poza tym w podtrzymaniu można mu ustawić tak parametry , że praktycznie będzie dmuchał prawie ciągle ( z 5 skundowymi przerwami) - ja to nazwałem roboczo "aktywnym podtrzymaniem " . Takie nastawy powodują , iż z podtrzymania do pracy palnik przechodzi bardzo płynnie bez jakiegokolwiek dymienia , zapadania się kopczyka itp. A tego to nawet skzp nie potrafi . Dla mnie jest to bardzo ważna zaleta. Pochwalam Iryda.
 13. Jasa

  Palnik ekopal

  Tak właśnie mam. Pomimo tego sterownik wg mnie powinien szybciej reagować . Ale on właśnie ma taki soft i przyśpieszyć go się więcej nie da. Oscylacja temperatury jest w granicach + - 1C ale tylko dlatego ,że pilnuję ochrony powrotu . Być może za dużo wymagam , ale widzę jak się męczy przy dochodzeniu do zadanej w przypadku wahnięć temperatury w układzie. Ale ogólnie nie narzekam .
 14. Jasa

  Palnik ekopal

  Iryd jest sterownikiem uniwersalnym i prawie każdy kocioł poprowadzi ale jak dla mnie brak mu przede wszystkim możliwości rejestracji parametrów , poza tym w przypadku mojej instalacji o dużej bezwładności cieplnej , zbyt wolno reaguje na zmiany przy " wchodzeniu " w temperaturę . Ma co prawda możliwość zmian dynamiki w postaci KP i KI ale zamiany te niewiele dają. Poza tym jest ok. Na module internetowym mniej mi zależy , słyszałem gdzieś , że producent przymierza się od dłuższego czasu do jego wprowadzenia ale jakoś mu to słabo wychodzi.
 15. Jasa

  Palnik ekopal

  Zazdraszczam. Iryd też jest dobrym sterownikiem ale producent nie śledzi opinii użytkowników i nie wprowadza żadnych nowości . Gdybym obecnie miał wybierać to też wolałbym skzp 02 , głównie właśnie ze względu na wprowadzane nowe softy , wykresy i kontakt z użytkownikami.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.