Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Oldek ma rację. Dodam tylko, że znaczenie ma również temperatura na powrocie grzejników.

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro jeżeli ustawisz mieszacz np. na 50% otwarcia to nie będziesz miał cały czas takiej samej temperatury na wyjściu! Ona będzie zależna od temperatury kotła, bo pozycja mieszacza sama się nie zmieni a temperatura kotła tak!

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oldek napisał:

@altoro tu bym się spierał, np mieszacz stale ustawiony na 4 i wówczas temp. za mieszaczem będzie zależna od temp. na kotle 

Co innego miałem na myśli, w tym wypadku masz rację :-) Szybciej napisałem niż pomyślałem hehe....Myślałem o tym że ręcznie może ustawić dowolną temp na grzejniki.Oczywiście nie wyższą jak na kotle.

 

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Czy przewód od pogodówki można przedłużyć?  Oryginalnie ma 5 metrów , i to raczej nie starczy.

Błąd wskazań temperatury przez czujnik będzie wprost proporcjonalny do długości przewodu i odwrotnie proporcjonalny do jego przekroju.
Czyli jak wydłużysz przewód (przy zachowaniu oryginalnego przekroju) to trzeba będzie dać korektę wskazań w sterowniku na minus.

Ktoś wie jaki jest przekrój przewodu czujników Timela?
PS
Jest napisane na niektórych kablach to niech ktoś zerknie bo u mnie nie ma napisane.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że między przekrojem przewodu .5 czy .75 jest tak mała różnica w Ω że na długości między 5-10 metrów niezauważalna. Bardziej grają rolę właściwości (dokładność) rezystancji dla termistora KTY81-210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie przewód z "dalekiego wschodu", bo tam podają przekrój razem z izolacją :))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że dokładność pomiaru temp w moim wypadku pozostawia wiele do życzenia. Przewód przedłużony o 1m, jeśli wprowadzę korektę przy 10*C to jak temp spadnie do -6*C tak jak ostatnio, to błąd wynosi około 5*C na sterowniku miałem -1*C.Jak się ociepli do około 10*C to jest OK tak jak po wprowadzeniu korekty. Jak jest u Was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak. Czujnik pogodowy (jak również kilka innych)mam samoróbkę, musiałem dla niego wprowadzić -3 aby zgadzało mi się z termometrem rtęciowym.  Pozostałe czujniki zostawiłem bez korekty, po prostu dopasowałem się do wskazań. A jeszcze dodam co zaobserwowałem,  ciepłą porą muszę dodać 3 aby temp. była w miarę dokładna, a taka jak teraz muszę odjąć 3 aby było w przybliżeniu dokładnie. Termistor, nie jest najlepszym, powtarzalnym czujnikiem temp.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespodu (drugiej strony tableczki) szrubika pojawilo sa polaczenie-niepolaczenie i przechodowa rezistencja zrobila blad.Wystarczaloby ponownie pospawac (lutowac po polski?).

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarepP napisał:

Jest i on
6c747870b29180136343534c78763fe7.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Też tak się cieszyłem jak 40 lat temu kupowałem skodę....... :-))

YARO

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed stanem wojennym wymieniłem na fiata125p (MR) .....cóż to za luksus był......jazda kredensem..... :-))

Bo skodę rozwaliłem........

YARO

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim "biznesie" już zapieprzałem ... od 1977roku palnik acetylen. młotek i instalacje C.O. na blokach w Otwocku i na Ostrobramskiej w Wawie klepałem ze swoimi ludźmi.... a ORMO i ZOMO ciągle świniaków w bagażniku u mnie szukało na rogatkach w Starej Miłosnej w stanie wojennym..... to były czasy....... niestety wielu już o tym zapomniało ....

A szkoda......

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarepP napisał:

Jest i on

 

@MarepP jak wrażenia? jedna apr?

I co zdecydowało? Bo myślałeś jeszcze o retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lenino napisał:

Po zredukowaniu mocy kotła i powietrza o 20% ciagle spieki i niedopałki
793c428690d75d15dee7f20046463491.jpgda85a190fe5f6e320bc8010806b6e01a.jpg

Ja bym rozciągnął powietrze na np. 8 - 29% Na całej długości mocy, twoja skala to 9% ! Za szybko się podnosi. Ale to moje skromniutkie zdanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tą moc zredukowałeś ?

masz siłownik zaworu ,zdjęcie palnika miałeś dać przy mocy 50% po przynajmniej 30min pracy 

dynamikę bym dał wyżej, (3-4) 

parametr dynamika odpowiada za to jak ostro układ reaguje na zmianę temperatury kotła, przykładowo temperatura spada z zadanej o 0,1 stC to przy dynamice 1 sterownik podniesie moc  o 3% a przy dynamice 6 podniesie o 10% ,wydaje mi się też że przy niższej dynamice reakcja jest wolniejsza w czasie 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
1.Na co wpłynie zmiana mocy kotła np z 12 do 15 KW bez wprowadzania innych zmian.

2. Mam nowy palnik 12-25 APR. Powietrze 8-25. Na niskim powietrzu dalej kopci. Ale 8 to już dużo.

3. Na ile powinna byc ustawiona moc w sterowniku.
Palnik 12-25 APR.
Na kotle napisane 19 kw


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.