Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bercus napisał:

5min w poczatku,czy koncu wykresu? I ta druga wartosc?

Te pierwsze wahnięcie to odreagowanie sterownika na obniżenie temp. zewnętrznej, pozycjonowanie siłownika to te końcowe 4 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozruchu silownika staloobrotowego.W dmuchawe naszej ma dužo wiekszy wplyw opožnienie fazy za pomoca kondensatora,nawet w malych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie administratorzy i moderatorzy tego forum, stwórzcie nowy temat, w którym użytkownicy będą pisać o pomysłach oraz błędach produktów TIMEL (np. SKZP-02). Bardzo to ułatwi kontakt producenta @TomekBrz z użytkownikami.
W tym temacie jest wszystko i nic, dlatego trudno jest się połapać.

Co o tym myślicie? :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam SKZP ale temat czytam , bo jest tu sporo informacji.

Ale w tym kombajnie dawno już temat z tytułu przestał być wiodącym.

Aż dziw ,że nowy użytkownik sterownika może się w tym wszystkim połapać .

Jak zrobić z tego temat " na temat" ?. Nie wiem .

Tworzenie "klubu "  pachnie elitaryzmem a nie o to na forum chyba chodzi.

Edytowane przez Jasa
dopisek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje 7000 stron,kiedy bedziemy pisac do 10 watkow zamiast jednego.Sekta sterownika swiatego,amen.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jasa "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady" - wszystko o czym tutaj piszemy idealnie wpisuje się w ten temat. Ktoś ma problem z poprawnym ustawienie parametrów kotła, dmuchawy, mieszacza itd uzyska tutaj pomoc.

@bercus Nie chcę tworzyć nowego tematu po to, żeby znowu pisać w nim o ustawieniach kotła czy sterownika.

 

Nowy temat będzie zawierał tylko i wyłącznie propozycje oraz błędy w oprogramowaniu np. SKZP-02, które @TomekBrz będzie mógł w łatwy sposób znaleźć i skomentować. Nic więcej w tym temacie nie będzie.
Dla przykładu - dobrym rozwiązaniem, według mnie, byłoby szybsze wychodzenie z czuwania.

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym dużo racji . 

Pozostaje więc tylko apel do piszących aby , w miarę możliwości , ograniczyć wątki poboczne , bo objętość tematu przeraza i jest często przedmiotem żartów w innych tematach .

Z apelami jednak różnie bywa .

Osobiście , jak pisałem wcześniej , wyrywkowo chętnie temat czytam , pomimo jego wielotomowej objętości.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bryan64coll napisał:

według mnie, byłoby szybsze wychodzenie z czuwania.

- wcześniejsze wyjście z czuwania (0,5stC) , teraz jest wyjście na zadanej , przy takim ustawieniu zadana na 100% nie będzie utrzymana 

- możliwość ustawienia niższej max temperatury spalin od 80stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat, to kopalnia wiedzy, ale poszukiwacz skarbów powinien wiedzieć czego szukać i uczyć się od innych, jak to znaleźć, im więcej będzie w tym temacie szukał, tym więcej skarbów dla siebie znajdzie, a leżą one na wyciągnięcie ręki, wystarczy trochę kurz z nich zdmuchnąć i po nie się schylić, aby je podnieść.

A mam niejednokrotnie wrażenie, że poszukiwacze odwiedzający tę kopalnię oczekują, że wystarczy powiedzieć, chcę to i to, a inni poszukujący od razu im to w rękę włożą....

To tylko moje skromne zdanie - przeczytałem ten temat kilka razy i śledzę w miarę możliwości na bieżąco. 33.gif

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

A na tym wykresie chciałbym pokazać jak 5 minutowe pozycjonowanie siłownika wpłynęło na pracę kotła.

 

1b6fcaf0.jpg

Bardzo dobra praca.

Mówisz o czasie stabilizacji? Ja na razie w tym temacie doszedłem do 1min. A siłownik mam 120s (przebieg całego zakresu). Modulację masz odciętą od dołu do 25. Jakbyś miał chwilę czasu i mógłbyś potwierdzić moje spostrzeżenia, to spróbuj zmniejszyć moc palnika. Tylko zobacz dla tej wartości jakie na wykresie masz powietrze i wpisz je potem jako maksymalnie. Wg mnie, średnia modulacja powinna pójść w górę. W ten sposób w zasadzie nie zmienisz parametrów pracy pieca, a ciekaw jestem czy obniży ci się średnia temperatura spalin.

Ja w zasadzie nie patrzę na to jaka jest średnia modulacja, tylko jaka jest jej amplituda. A u ciebie jest pod tym względem super. Te krótkie niestabilności są do pominięcia, chociaż później stabilizuje się to aż 4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bryan64coll napisał:

@Jasa "Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady" - wszystko o czym tutaj piszemy idealnie wpisuje się w ten temat. Ktoś ma problem z poprawnym ustawienie parametrów kotła, dmuchawy, mieszacza itd uzyska tutaj pomoc.

@bercus Nie chcę tworzyć nowego tematu po to, żeby znowu pisać w nim o ustawieniach kotła czy sterownika.

 

Nowy temat będzie zawierał tylko i wyłącznie propozycje oraz błędy w oprogramowaniu np. SKZP-02, które @TomekBrz będzie mógł w łatwy sposób znaleźć i skomentować. Nic więcej w tym temacie nie będzie.
Dla przykładu - dobrym rozwiązaniem, według mnie, byłoby szybsze wychodzenie z czuwania.

Jestem absolutnie za. Bo jedna rzecz, to porady związane z konfiguracją, a druga rzecz to "księga życzeń i zażaleń". Jak podałem parę propozycji związanych ze zmianami (mogły być totalnie głupie), to one utonęły w zalewie postów i w ogóle nikt ich nie skomentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za trudność swoje pomysły wysyłać na pocztę Timela? Pomysły godne uwagi zazwyczaj były zauważane i wprowadzane.

Jeśli chodzi o wyjście z czuwania, to nie zawsze kocioł startuje od zadanej, zależy to również od szybkości spadku temperatury kotła, ustawień dynamiki oraz wzmocnienia modulacji na spadek temperatury powrotu. Obrazuje to poniższy wykres: proszę zwrócić uwagę przy jakiej temperaturze kotła pierwszy raz startuje modulacja i kocioł wychodzi z czuwania, a przy jakiej po raz drugi

1231197227_pompakotowa5.thumb.jpg.d565bb5c05aa3eebe59026a0c3d6f503.jpg

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jockey napisał:

...poszukiwacze odwiedzający tę kopalnię oczekują, że wystarczy powiedzieć, chcę to i to, a inni poszukujący od razu im to w rękę włożą....

Dobrze, że Ty to napisałeś, bo ja bym był bardziej wulgarny. Robi się tragedia na forum. Czuję się jakby uchodźcy tu weszli... Sorry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey Po co wysyłać dziesiątki wiadomości na pocztę Timela z tymi samymi pomysłami? :)

 

Założyłem nowy temat:
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/30902-timel-sk-01-skzp-02 skzp-04 ps-43-01 eth-01c-rpc-100-propozycje-błędy-w-oprogramowaniu/

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bryan64coll napisał:

@Jockey Po co wysyłać dziesiątki wiadomości na pocztę Timela z tymi samymi pomysłami? :)

1. Jak było by dziesiątki tych samych pomysłów na mailu to pewnie Tomek widział by że wiele osób o tym myśli.

2. Jak na razie to wcale nie ma wielu srnsownych propozycji zmian.

3. Nigdy sterownik nie wyręczy od myślenia operatora.

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mkwapisz napisał:

Mówisz o czasie stabilizacji? Ja na razie w tym temacie doszedłem do 1min. A siłownik mam 120s (przebieg całego zakresu).

A tak sobie pokazałem wykres aby mozna zobaczyć ile czasu kocioł dochodzi '"do siebie" po chwilowej zmianie parametrów. Nic więcej. 4-5 minut pozycjonowania siłownika = 3-4 godz. dążenia kotła do stabilizacji. Siłownik również mam 120 sek, a czas reakcji siłownia 15 sek. Ale oczywiście to jest taka ciekawostka z mojego kotła i z mojej instalacji CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako ciekawostkę co do stabilizacji kotła wrzucam fotkę. Zanik napięcia na ok. 1minutę i widać jak sterownik od nowa się uczył :-))

IMG_20191209_230340.jpg.cac1547fb2138bcfe549ee1bcbc572cd.jpg

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam sterownik ARGOS PID podajnik sv200 piec 24kw z Pleszewa. Chcę wymienić sterownik na inny czy polecacie skzp 02 czy może inny ?

 

 

Edytowane przez rmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.