Skocz do zawartości

Oldek

Stały forumowicz
 • Zawartość

  505
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Oldek w dniu 10 Listopad 2017

Użytkownicy przyznają Oldek punkty reputacji!

Reputacja

11 Wysoki

O Oldek

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jabłonna k. W-wy

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://www.islands.upway.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  200 m², podpiwniczona piętrowa kostka, bez ocieplenia. Dom oddany do zamieszkania w 1980 roku, razem ze śp. murarzami opijałem wiechę. Niech moc będzie ze wszystkimi murarzami i ich pomocnikami. Chwała wszystkim budowlańcom!!!
 • Instalacja
  240 żeliwnych żeberek, dwie drabinki łazienkowe, 10 m² podłogówki.
 • Kocioł
  25 kW SKAM-P (Konstal), palnik ekoenergia 25-35 kW

Ostatnie wizyty

798 wyświetleń profilu
 1. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  OK, czyli parametr 'delta' jest nam potrzebny do wiadomości jak dla świni siodło, ale dlaczego jest widoczny tylko z uprawnieniami admina?
 2. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  OK, dla mojego wglądu. Czy jest mi ten wyróżniony parametr do czegoś przydatny, czy coś mi mówi ? Bo jeśli tylko do wglądu, to można też dodać parametr np. Suma 2+2 =4
 3. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Hi, w karcie Diagnostyka i tylko tam jest widoczny i wyróżniony kolorem niebieskim parametr 'delta'. Jest to różnica temperatur zasilania i powrotu. Mam pytanie do bardziej wtajemniczonych & oczywiście all. Czy ten parametr ma jakiś wpływ na jakość spalania, czy może pracuje tylko jako liczba którą można zobaczyć w trybie Instalatora. Jest to tak zabezpieczony parametr iż domyślam się że jest ważny.
 4. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Kolego, włącz sobie pompę CWU na pracę ciągłą i idź na browca. Jakiej szukasz kombinacji? Temperatura powrotu mierzona na powrocie 5 cm. od kotła będzie różna od temperatury w dole kotła o kilka stopni. Uruchomienie pompy CWU spowoduje wzrost temperatury na powrocie (na rurze powrotu) w 1 minutę. Pompa CWU pracowałaby jak migacz z częstotliwością ok. 30 sek. Ale można sobie zadać sobie pytanie. Dlaczego producenci kotłów nie robią na podobieństwo miejsca dla czujnika temp. kotła miejsca dla czujnika powrotu, a w gwarancji jest napisane np. "zalecana temperatura powrotu 50 °C' Tylko gdzie ją mierzyć jeśli nie ma punktu do pomiaru
 5. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  A ja nie mogę zrozumieć na czym koledze zależało !!
 6. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Hi, ver.2.11 to tylko wersja testowa. OK W oczekiwaniu na zapowiadany nowy soft należy zdawać sobie sparawę z tego że nie zmniejszy on naszego spalania, czy wyglądu popiołu. Zapewne będą dodane nowe funkcje które sprawią iz sterownik będzie jeszcze bardziej intuicyjny niż jest intuicyjny. Nie ma jeszcze nowego softu więc mogę sobie pomarzyć co tam będzie nowego. Uwaga będzie długo :) 1. Ktoś napisał w jednym z postów iż widziałby na ekranie głównym temperaturę podajnika i siłę wiatru, dla mnie jest to oczywista oczywistość i myślę że dla programisty to żaden problem. Dane są, tylko ich wyrzucenie na ekram z odpowiednim pozycjonowaniem. 2. Moje wcześniejsze uwagi. Po wejściu w tryb instalatora powinienem być przeniesiony do okna Menu a nie zostawać w oknie Instalator i wciskać Wyjście. 3. Dlaczego muszę być w trybie Instalator aby zobaczyć jak długo (w sekundach) pracował podajnik a na dodatek w pamięci muszę przeliczyć sekundy na kg. spalonego grochu. 4. Była także moja sugestia aby nie korzystający z funkcji "pompa cyrkulacyjna" na ekranie głównym nie miał rysowanego kranu i pompy cyrkulacyjnej. Teraz pójdę jeszcze dalej. 5. Ekran główny. Można napisać iż jest podzielony na 4 sekcje. Wiemy jakie, ładnie graficznie to wygląda. Gorzej to wygląda jeśli nie korzystamy z CWU i na 1/4 okna wielkie Err. W jakim celu mam mieć w oknie głównym sterownika funkcję z której nie korzystam. To samo można napisać, w jakim celu w trybie letnim mam na ekranie głównym sekcję z kaloryferem. 6. Brak symulacji ilości grochu w podajniku.
 7. Oldek

  Dołożenie nowego grzejnika

  Ja u siebie w łazienkach mam grzejniki połączone szeregowo. 1 to podłogówka 2 to drabinka. Żadnych problemów, grzeje i podłoga i drabinka.
 8. Oldek

  Ekomiał Greenpal

  A i workowany z pewnością poszybowałby z ceną w górę, co przybliżyłoby jego cenę do rosyjskiego groszku. A i jakaś linia produkcyjna byłaby potrzebna. poza sezonem nie mają komu sprzedać 10t. Kiedy taka linia by się zwróciła ? To tylko takie laika spojrzenia, ale gdyby faktycznie był workowany to bym go sprawdził na swojej retorcie.
 9. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  To był przypadek który może przydarzyć się tylko w piekle :) Ja w CO mam ok 700 litrów, ciekawi mnie ile czasu pompa musiała by pracować, aby po 10 minutach pauzy przywrócić poprzedni przepływ w CO.
 10. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Ja paląc pełną mocą ((duża ekoenergia 25-35KW) spalałem mocą 30KW) ograniczoną modulacją do 80% i przy wietrze 5-27% (DM80) nie udało mi się powietrzem ustawić kotła bez odstawiania(kocioł odstawiał się na b. długo, przebijał zadaną ponad 5 °C). Dopiero zejście z mocą kotła do 15KW i powietrzem do 22% zaczął pięknie modulować, ale to i tak było za dużo przy braku zapotrzebowania na ogrzewanie. I w takim przypadku u mnie sprawdza się 10KW i wietr 50%. Klaudiusz proponuje 100%, może to sprawdzę. Ale jak na noc włącza się pompa CO, to 10KW jest za mało aby bujnąć wodę w całym CO.
 11. Oldek

  Sterownik Kotla Skzp-02 - Ustawienia, Porady

  Jeśli lepiej dopala, to dopytam. Od czego lepiej dopala ? A może w komplecie do kotła powinien być dodawany wok, a w instrukcji pogrubionym drukiem. Jak dobierzesz dobrze parametry spalania zmień deflektor na miskę. Że powtórzę za naszą komisarz z grzywką przy UE, ale jaja, ale jaja.
 12. Oldek

  Opał Z Firmy Prestige

  No tak pani wrażliwa, należało pogooglać przed zakupem. A na czym polegało to chamstwo ?
 13. Oldek

  Piec miele ekogroszek?

  U mnie na końcu ślimaka mieli groch od zawsze (czyli 2-gi sezon). Podobno jest to zasługą przeciwzwoju na końcu ślimaka, którego poprzednio nie miałeś. Prawdopodobnie ten przeciwzwój poprawia spalanie miału węglowego. Ale to tylko taka moja wybiórcza wiedza zaczerpnięta z tego forum.
 14. Oldek

  Termo-Tech Prośba o pomoc w ustawieniach

  Może lektura tego tematu trochę pomoże
 15. Oldek

  Termo-Tech Prośba o pomoc w ustawieniach

  A po co było zmieniać dostawcę, jeśli sam piszesz że nie było problemów? Wróć do Bartex'u i znowu nie będzie problemów!!
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.