Skocz do zawartości

Oldek

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1122
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Oldek w dniu 30 Grudzień 2019

Użytkownicy przyznają Oldek punkty reputacji!

Reputacja

143 Doskonały

O Oldek

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jabłonna k. W-wy

Metody kontaktu

 • Adres strony www
  http://www.islands.upway.pl

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  200 m², podpiwniczona piętrowa kostka, bez ocieplenia. Dom oddany do zamieszkania w 1980 roku, razem ze śp. murarzami opijałem wiechę. Niech moc będzie ze wszystkimi murarzami i ich pomocnikami. Chwała wszystkim budowlańcom!!!
 • Instalacja
  240 żeliwnych żeberek, dwie drabinki łazienkowe, 10 m² podłogówki.
 • Kocioł
  25 kW SKAM-P (Konstal), palnik ekoenergia 25-35 kW

Ostatnie wizyty

1635 wyświetleń profilu
 1. Ja na ten sezon grzewczy zakupiłem po 2 tony Ecodesign, Power Max (sam-bud-rol) i Wesoła z lokalnego składu (zielone worki jutowe 30kg). Jestem pierwszy raz zadowolony z zakupu, wszystkie groszki suchutkie, ale zważyłem na lokalnym kilka worków i w każdym było ok 1.5 poniżej 30kg. Tłumaczenie było takie że był pakowany wilgotny a teraz jest suchutki i do 2 ton dorzucili mi 4 worki. Dla Wesołej muszę lżej dmuchać 7-22, ten z sambudrolu 10-24 i chyba jeszcze lekko dymi. Wszystkie mają moc. Ogólnie jestem happy, ale na przyszły sezon zastanawiam się nad Ogień Ultra, cena mocno konkurencyjna. A dodam jeszcze że groch pakowany w worki jutowe jest problematyczny przy zasypie kosza. Suchy jak pieprz i pewnie kurzy jak Varmo. Zasypuję w masce, spec. fartuchu i każdy zasyp to odkurzanie kotłowni. Ale myślę że lepsze to niż sypanie mokrego grochu.
 2. Wyłączenie pozycjonowania siłownika jest (jeśli się nie mylę) od ver. 2.31. Ta funkcja jest dostępna w mieszaczu >>> 2. Pozycjonuj CO (g) => 0 Wstawię foto jakie są "fabryczne" ustawienia mieszacza, nic tu nie tykałem i nie mam zamiaru tykać. Pozycjonuję siłownik proclick raz na jakiś czas, może 3 tyg. może miesiąc i to pewnie tylko z samozadowolenia że się pozycjonuje. To nie suwmiarka.
 3. Ja myślę że dla wszystkich czujników w sterowniku jest taki sam algorytm liczenia temperatury (poza czujnikiem temp. spalin). Mogę potwierdzić że dla temp. dodatnich czujnik pogodowy zaniża, a dla temp. ujemnych zawyża. No taka już jest czułośc tego czujnika KTY. Weźmiemy 20 termometrów rtęciowych i mamy 20 różnych wskazań, weżmiemy 20 czujników KTY i mamy 20 różnych temperatur. Ale u mnie jest to opanowania. Nie oczekuję że w np. w lipcu ustawię zewnętrzną i w styczniu nie będzie błędu.
 4. Hi, nadpisałem dziś ver.2.31 i wycofuję się ze stwierdzenia że programator czasowy nie wsp. z pogodówką. Współpracuje OK. Ale podtrzymuję że dla mieszacza i panelu pokojowego jest ten sam programator czasowy. Inaczej mówiąc, to co zaprogramuję dla mieszacza, jest zapisane w pr. czasowym pokojówki.
 5. Można ustawić 4 pamięci dla wybranych dni tygodnia. Ale dzień tygodnia w pamięciach nie może się powtarzać. Jeśli tak program napotka, weżmie pod uwagę dane z pamięci 1.
 6. Teoretycznie bez problemów. Wchodzisz w CO1 ->Temperatury-> temp. zadana 40°C, temp. obniżenia 5°C Ustawiasz pr. czasowy i Tryb pracy pr. czasowy. Napisałem teoretycznie bo u mnie ver. 2.31 ten programator czasowy nie pracuje jeśli mam pracę z czujnikiem pogody. Bez pogodówki nie sprawdzałem. Właściwie dane które ustawię na programatorze czasowym w CO1, to ten sam pr. czasowy który jest dla temp. pokojowej
 7. W trzecim sezonie grzewczym udało mi się ujeździć tego rumaka i nie wiem czy chciałbym teraz inny palnik. Oczywiście nie sam tego dokonałem, ale z pomocą koleżeństwa z forum. Jeśli jest faktycznie jakaś super okazja cenowa, można w to wejść. Może też być tak jak napisał kol. @Jockey że dobra do "dużego" ogrzewania, czemu nie zaprzeczam. SKZP współpracuje z ekoenergią bez zastrzeżeń. A jeśli ta okazja nie jest duża, to może popatrzeć w kierunku palnika który jest teraz na topie, czyli sv200
 8. @tcwzabiorę głos nie jako spec, ale jako użytkownik kotła z podajnikiem i kominem wymurowanym z cegły. Naczytałem się na tym forum że spaliny powinny mieć jak najmniejszą temp. bo w innym wypadku mamy duże tzw straty kominowe. Mam kocioł jakiejś klasy, podobno 85% sprawności. Jak już wcześniej wspomniałem idąc za mądrymi radami z forum nawkładałem do kotła różnej maści zawirowywaczy i temp. spalin spadła do 60°C. Byłem super rad ze swojej konstrukcji zawirowywaczy do czasu wejścia na dach (wiatr antenę mi przekręcił). Czarna maź lała się po kominie, w wyczystce zauważyłem małą strużkę tej mazi. Dobrze że był to jeszcze sezon grzewczy i mogłem komin wysuszyć.
 9. Jeśli można to bym się podłączył pod temat. Syn kupił podobny lokal, całość podłogówka, pierwszy sezon. Piec gazowy jednofunkcyjny. Ogrzewanie działa w ten sposób że pomieszczenia są nagrzewane do zadanej temp. a następnie piec jest out i czeka na spadek temp. zadanej w pomieszczeniu. W tym czasie podłoga praktycznie staje się zimna do następnego załączenia pieca. Czy to jest normalna pracy, czy może powinny być jakieś ustawienia na piecu które by tak sterowały pracą pieca że podłoga powinna mieć temp. blisko constans?
 10. Ale w czym @pospisz widzi problem? Pamiętam wskazówki kol. @Klaudiusz3w tym temacie, ale nie pamiętam Bee i to był chyba tryb letni co sam testowałem.
 11. Tak, z dmuchawą 80 W mam przedmuch 1 sek. co 5 minut.
 12. Dysza oznaczona EP2L (25-35 KW), otwory prostopadle.
 13. @Duox, jeśli masz na myśli koronę którą dostałem z serwisu ekoenergii z nawierconymi otworami fi6, to mam.
 14. Oldek

  Dostawca gazu

  Węgiel uważasz za świństwo? Gdyby nie ten węgiel byś przy lampie naftowej siedziała.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.