Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jacekmury1 napisał:

Czysta Wesoła ma wysokie Ri,sam mieszkam koło kopalni i tego nie kupuje bo wiem czum to pachnie.

Zgadza się. Bez tych (lub innych) prostych przeróbek uważam że nie da się tego normalnie spalić, bo na niskim powietrzu się nie pali tylko kopci i skleja, a na takim jak trzeba się jeszcze bardziej skleja. 

 

Godzinę temu, damdam napisał:

wierzenie na słowo panu ze składu że sprzedaje wesołę to tak jak wierzenie że Bartex gold to wesoła (powszechna opinia). A jak widać powyżej w komentarzach Bartex Gold jest sporo mniej kaloryczny od pieklorza a co dopiero mu do wesołej

To może tak. To czym palę jest bardzo mocne i w cholerę się spieka. Może kłamał. Tylko po co? Skoro wszyscy Wesołą odradzają.

 

55 minut temu, Oldek napisał:

Mi właściciel "pobliskiego składu" już dwa lata temu mówił że Wesoła wycofała się z produkcji groszku.

Żadnego węgla Wesoła nie sprzedaje? Bo ten gość ma swoją kruszarkę. Przemysłową.

Ale nie upieram się. Tylko patrząc jak się pali to nie mam podstaw by sądzić inaczej.

Edytowane przez klaxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/wegiel-ekogroszek-suchy-furman-gold-gornik-silver-pieklorz-promocja-CID628-IDEl5mr.html
Ceny jak na ten czas MOCNO PROMOCYJNE Ciekawe jak z jakością Chętnie bym sprawdził ale za daleko ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gratis na koncu z workiem cebuli mnie rozwalił😄

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie ten gratis będzie najbardziej kaloryczny 🙂

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nie zauważycie Gratis najważniejszy

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/1000kg-brykiet-torfowy-zgrzewki-eko-wegiel-kurier-wzi
Ale to to już jest przegięcie,chyba ich w głowę powaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 08:29, Popcorn1 napisał:

https:
Ceny jak na ten czas MOCNO PROMOCYJNE Ciekawe jak z jakością  Chętnie bym sprawdził ale za daleko ode mnie.

Blisko mnie, ceny stare, węgla co chwilę brak, została tylko cebula w tej cenie. 

Ceny pelletu, sąsiad przez kilka lat palił mieszanką ekogroszek/ pellet  i zadzwonili mu wczoraj,  że ma brać 3 tony bo mocno zdrożeje. Żalił się skąd wziąć kasę, tyle na raz, emerytura 1400zł. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Popcorn1 widziałem gdzieś na necie pastylki z torfu do kotłów z podajnikiem. Wołali za to prawie tysiaka za tonę, kaloryczność w okolicach 19 MJ/kg. Zgięło ich trochę, ale cóż. 

Jestem po tygodniu palenia Stabkiem w nowym kotle. Węgiel lekko wilgotny, przed wrzutką do kotła przesuszony aż się kurzył. Przez tydzień spaliłem 72 kg. Popiołu z tego objętościowo sporo, bo półtorej takiej standardowej węglarki. Elegancko się wypala. Na SV200 nie spieka się popiół zbytnio. Taki drobny chruścik. Za tę cenę jak kupiłem (800 zł tona) jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 22:49, Animus napisał:

Spaliłem już prawie dwa zasobniki, przewidywania się potwierdziły, mogę dodać, że delikatnie szlakuje.  

A cena niestety urosła do granic rozsądku z 850zł.

https://ekohusky.pl/ 

Za chwilę ludzie złapią się za drewno, to i ono "pójdzie w górę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husky 1535 Toż to sambudrole te mocne kosztują niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem nim w zeszłym sezonie (1t) i nic takiego nie zauważyłem. W bieżącym wsypałem już ponad 400kg i też nic takiego nie rzuciło mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, ja nigdy nie zostawiam zakupów na jesień. To po pierwsze.

Po drugie, jeśli mój główny opał to Karlik i byłby droższy od Jowisza, to zależność cen jest utrzymana.

Bo Karlik zawsze był droższy. Więc jak ktoś jest w potrzebie, to musi decydować, jak ktoś ma trochę opału, może przeczekać na ew. obniżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, damdam napisał:

Panowie cieszę się, że ten Jowisz fajnie się sprawuje tylko pytanie: który z Was jakby miał zrobić dziś zakupy to by  go kupił za 1325 pln?

Jeśli to cena za 2 tony to zastanowiłbym się. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damdam napisał:

Panowie cieszę się, że ten Jowisz fajnie się sprawuje tylko pytanie: który z Was jakby miał zrobić dziś zakupy to by  go kupił za 1325 pln?

Za ta cena nigdy.Nie jest tyle wart ale jak mus to mus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 09:30, Ptaszniko napisał:

Czy u Was w Jowiszu z firmy ATEX też można znaleźć kawałki węgla 8-10 cm? Nie mam dużego doświadczenia bo przerabiałem wcześniej 4 inne firmy ale takich brył nigdy nie było. Jak w ogóle oceniacie ten ekogroszek?

Zgadza się są worki drobne , ale też takie z grubą frakcją o dziwo ślimak to zjada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zerknijcie na ten rarytasik    https://allegro.pl/oferta/ekogroszek-kolumbijski-suchy-niespiekajacy-typ-31-10817087410

Aktualnie nim palę. Kupiłem go za chyba 1340 zł z transportem. Całkowita prawda w opisie jest, że tak suchego opału jeszcze nie widziałem. Popiól i kaloryczność moze ujść, ale Ogień Ultra wydaje mi się lepszy. Tak sobie myślałem co teraz kupić, i poszukałem go na Allegro, to doznałem lekkiego szoku. Choć Ogień już też po 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.