Skocz do zawartości

adamu

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  563
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

1 obserwujący

O adamu

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie

Ostatnie wizyty

935 wyświetleń profilu
 1. Jednak wymieniam kształtki ocynkowane na mosiężne . Tak jak wspomniałem instalacja miedź + aluminium . W instalacji CO ocynk w środku tylko ma nalot rdzawy , natomiast w CWU od środka zawalone jakby ktoś tam spawał wiec wymiana na + . Natomiast ciekawi mnie dlaczego rdza pojawia się również w instalacji zimnej wody . Od wodomierza zawory żeliwne i jakieś tam kształtki z ocynku ,który tu pasuje , ale np. Po drodze jest rura pp śrubunek mosiężny i naczynie przeponowe i od środku na mosiądzu już zdołał osadzić się kamień czy właśnie ta rdza z połączeni różnych metali . Wnioskuje , ze nawet gdy nie występuje bezpośrednie połączenie tych dwóch metali , ale są jednym układzie rdza wystąpi nawet w zalecanej dla ocynku zimnej wodzie .
 2. Naczynie wpięte ciśnienie wzrastało na manometrze przy naczyniu . Na ta porę wymontowalem naczynie nabiłem od nowa 1bar i na zimnej wodzie 1,3bar i teraz obserwuje delikatny znaki ciśnienia w granicy 0,5bar może to powietrze z dnia na dzień dobijam do 1,3 i patrzę czy się stabilizuje .
 3. Dziękuje za odpowiedz , nie mam reduktora ,a ciśnienie zimnej wody wynosi 2,5bar , Po załączeniu odbioru wody spada poniżej 2bar zaleznie od poziomu gdzie jest kran parter czy piętro . Naczynie było zamontowane przez fachmana z fabryczna nastawa 3bary , myśle ,ze jak ustawie w nim Ciśnienie 2 bar to będzie lepiej niż było , ale czy poprawnie ? W instalacji CO wielkość naczynia na + to również tylko sprawa ekonomiczna ?
 4. Czy mając zawór reflex flowjet i na ta porę chęć podłączenia naczynia ferro nieprzepluwowego będzie to funkcjonować normalnie ? Pytanie również do pojemności naczynia CWU do zbiornika 150l(144) biawar mam naczynie 12l , wskazane przez kalkulator 8l . Ten nadmiar co powoduje ?
 5. Ciężko stwierdzić jaka posiada komin wydajność na ta porę skoro wentylacja jest grawitacyjna i kuleje. Dopiero po zamontowaniu nasad będę mógł ustawic do 700 m3/h dla każdego z kanałów , taka wydajnością wykazuje urządzenie . Wymiana zależy tez od liczby osób oraz użytkowania , skoro do tej pory dało się „przeżyć” to podejrzewam, ,ze podzielenie 550m3/h na pół tez znacząco poprawi komfort . Ciekawe jak duże i czy są do obliczenia straty zimą energii i jak się to przełoży na większe zużycie opału skoro ciepłe powietrze pójdzie w komin .
 6. Dobra rozwali wie trochę ściany i takie przegrody zastosuje . Teraz tak : na jakie wartości przepływy m3/h ustawic nasady na kominie , kanał 2 łazienki i kuchnia ( każde pomieszczenie według wymogów 50m3/h) czyli sumuje i turbowent daje na 150m3/h ? A jak licze przepływ dla kanału gdzie mam wentylacje kotłowni potem kanał z wentylacja pralni oraz kanał z wentylacja poddasza nieuzytkowego ? Z tego co wiem dając nasadę na jeden kanał muszę po kolei dać na każdy oraz na kanał spalinowy nasadę typu strażak .
 7. Z kominem jest taki problem , ze z daleka wyglada fajnie , ale został wybudowany z cegły dziurawką , z bliska widać rdzawe zacieki z obróbki i do tego klinkier pęka po długości , dlatego opcja ratowania . Płytę mogę zamienić na włóknowo-cementowa . Nienasiąkliwa i niepalna , no i łupek kamienny naturalny gdzie wytrzyma x lat . Co do kanału o Będzie problem ze wstawienie takiej przegrody gdzie mam tylko możliwość delikatnie większego manewru jak otwory po kratkach . Prosze o finalna poradę na temat opcji wyciągania zużytego powietrza , co zamontować i jak ustawic ilość m3/h wyciąganie powietrza z danego kanału .
 8. Pomyślą trafny , a łazienka wyżej zostaje tak jak do tej pory i wszędzie montuje normalne kratki . Komin jak na zdjęciu żeby było wiadomo jak wyglada . Po zdemontowaniu tych kratek i zostawienie pustych przelotów lekko się poprawiło (na przykładzie pralni gdzie czuć mocniejszy wyciąg powietrza ). Dekarz już nagrany ,po wstępnych rozmowach zostanie obity wodoodporna OSB na to membrana i łupek kamienny wierzch czapa z granitu . Dlatego po głowie cały czas chodzi zamysł tych nasad ,żeby niezależnie od pory roku i wiatry wyciągały powietrze w określonej ilości . Tutaj do wybory jest tzw. Tulipan/rotowent elektryczny bądź tańszy na wiatr , a na kanał spalinowy nasada typu dragon .
 9. Niee taki dom posiadam każda kondygnacja 125m2 , zamieszkuje z żona wiec miejsca jest sporo hehe Dobra opcja kratka wentylacyjna kotłowni przeniesiona zostanie do nowego kanału , kotłownia ma zetke. Czyli zostaje problem jednego kanału gdzie mamy 3 pomieszczenia wpięte ( łazienka jedna pod druga oraz kuchnia naprzeciw łazienki czyli kratka w kratke ) To jakie może być rozwiązanie z poprawa wentylacji i jej ustawieniem ? Jeżeli nie turbowent hybrydowy to co ?
 10. Tak dom 500m2 użytkuje rodzina 2-3 osoby , na parterze jest kuchnia posiada ona własny kanał wentylacyjny i w niego akurat wpięty jest pochłaniacz ( widziałem takie rozwiązanie z klapka , ze można pod jeden kanał dać kratke i wentylacja działa w kuchni , a w razie załączenia pochłaniacza Klapka się zamyka i wentylator spełnia swoje zadanie ) Akurat kratka wentylacja kotłownia łazienka parter i piętro to pomieszczenia kolejno nad sobą dlatego ktoś kiedyś tak je wpiął w jeden dostępny kanał . Tak licze się z demontażem wentylatorow na rzecz stabilerow bądź zwykłych kratek maskujących . Tak poddasze jest nieużytkowe tam akurat przechodzi komin z wolnym kanałem i planuje dać tam kratke , aby wentylować ta przestrzeń . Co do nasad to jakie rozwiązanie będzie dobre jeżeli nie turbowent skoro wentylacja na obecna chwile nawet w przypadku kanału na pomieszanie działa słabo i mam chęć ja usprawnić , pierwsze dokładając już owe nawiewniki w okna i przerobić szczyty kominów z przestrzalow wentylacyjnych na czapy z nasadami ?
 11. Dom posiada 4 kondygnacje , w piwnicy jest odizolowana kotłownia posiada kanał wentylacyjny oraz nawiew powietrza fi160 , reszta piwnicy to przestrzeń otwarta każde okno posiada swój nawiewnik wrebowy maco went oraz dodatkowo w pralni jest kratka wentylacyjna , tutaj problemu nie ma najbardziej chodzi o pomieszczenia mieszkalne czyli parter i piętro tutaj również każde okno ma zamontowany nawiewnik airbox , wyciąg z osobnym kanałem w kuchni , a wentylatory w łazienkach . Kominy są na przestrzał wentylacja grawitacyjna działa ogólnie słabo to tego sytuacja się komplikuje bo łazienka parter i piętro są wpięte w jeden kanał bo tak idzie komin. Dlatego chce kominy zmodernizować na nowo z nasadami turbowent , wtedy wentylacja napewno się poprawi tylko pytanie czy montować zwykle czy tez elektryczne i potem ich kalibracja ?
 12. Słucham , jak mogę poprawić ta wentylacje .
 13. Witam ,posiadam w domu wentylację grawitacyjną nawiewniki wrębowe w oknach , kratki łazienki oraz kuchnia , lecz w domu duszno i parno dlatego trzeba usprawnić wentylację . W oknach chcę założyć nasady airbox które dają 20-50m3/h powietrza , i nasady turbowent na kominy.Obecnie w kominie mam wentylacje jako 2 kanały na przelot ,ale chcę je zaślepić i na czapie owa nasade najlepiej elektryczną która ma też zakres usuwanego powietrza . Czy w przypadku nasady elektrycznej potrzebne są stabilery w kratki czy po prostu na trubowencie ustawiam odpowiednią wartość wyciągane powietrza dla danego kanału ? pozdrawiam
 14. Ustawiłem 2,5bara trzeba znaleźć jakiś kompromis ... Co do naczynia w CO za najwyższy punkt w instalacji przyjmujemy grzejnik jako odbiór ciepła czy puszczona kilka metrów wyżej odnogę zakończona odpowietrznikiem ?
 15. Firm jest dużo , wiec wybór spory ale z doświadczenia czy tez jako lepsze rozwiązanej jest montować 2w1 separator powietrza/zanieczyszczeń czy oddzielnie separator powietrza na zasilaniu i zanieczyszczeń na powrocie ? Co do tego drugiego występuje również separator magnetyczny jako oddzielne urządzenie , ale z tego co widzę zwykle separatory tez maja obejmy magnesowe . Z tego co widzę do wybory mam flamco lub caleffi .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.