Skocz do zawartości

adamu

Stały forumowicz
 • Zawartość

  181
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O adamu

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Działoszyn

Ostatnie wizyty

294 wyświetleń profilu
 1. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Zawór na kotle i naczyniu przeponowym CO 2 bary , zawór do cwu 6 bar .
 2. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Na naczyniu ciśnienie CWU jest 3 bary a na CO 1,5bar . Ciśnienia wody zasilającej nie znam , a piec w układzie zamkniętym 1,5 bar . Więc na naczyniu CO według zalecenia upuścić te 0,2 bar czy zostawić ? CWU tak jak wspomniałem nie wiem , awaryjny CWU mam 6 bar.
 3. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Tradycyjnie z sieci . Czytałem ,że naczynie są już gotowe pod montaż czyli ustawione pod odpowiednie ciśnienie ?
 4. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  A czy trzeba jakoś ustawiać wstępnie ciśnienie w naczyniu cwu i co czy wystarczy po prostu podłączyć je do instalacji i będzie ok ?
 5. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Ok , a do instalacji CO może być zbiornik 24l . W układzie piec 90l , grzejniki 250 żeberek aluminium oraz 4 pętle podłogi ok. 150 Mb .
 6. adamu

  Instalacja Kotłownia - Modernizacja / Ocena

  Dokładam naczynie przeponowe do CWU , obecnie zbiornik poziomy 140l , czy mogę założyć naczynie o pojemności 12l , w przyszłości myślę ,że bojlera większego jak 200l nie będzie . A i czy ma sens założyć reduktor ciśnienia ? Do tej pory nie miałem problemów z kapaniem z zaworu bezpieczeństwa CWU , wgl mam chyba niskie ciśnienie z racji zastosowania 3 filtrów czyszczących więc nie wiem czy po założeniu takiego wynalazku się ciśnienie nie pogorszy , chyba ,że w najgorszym wypadku wgl nie będzie działał taki reduktor ?
 7. adamu

  Wełna na stropie nieogrzewanym

  Zmiana planów . Taniej i szybciej będzie ułożyć styropian i na to luzem osb. Pytanie czy na styropian/ pod płyte osb dać jakąś folie ? paoprzepuszczalna co na wacie moze byc ?
 8. adamu

  Wełna na stropie nieogrzewanym

  CIHYMUR mam pytanie odnośnie tej ilustracji , rozmumiem ,że na długości jako legary przykręcam do stropu drewniane paski wymairy 4cmx4cm na to osb o grubości 22mm i na osb znów drewniany pasek jak u podstawy ? Jaka jest zaleta takiej konstrukcji względem legaru całego drewnianego ?
 9. adamu

  Wełna na stropie nieogrzewanym

  Grubość płyty osb na wierzch 12mm nie wystarczy ? Właściwie zalecana OSB czy MDF ?
 10. adamu

  Wełna na stropie nieogrzewanym

  Ok dzięki , finalnie potwierdzi ktoś poprawność wykonania izolacji . Strop betonowy + (5cm supremy) zalane betonem na to folia paroizolacyjna , 15cm wełny + 10cm szklana na to paroprzepuszczalna folia. Schody betonowe 10cm styropianu na klej , na wierz siatka i zatrzec klejem . Gdzie płyta OSB/MDF gruby na 10cm wysoki na 25 styrodur jako legary między nimi wełna + folia i pustka powietrzna 2cm do płyty osb .
 11. adamu

  Wełna na stropie nieogrzewanym

  Wybrałem wełne 15 cm rockwool toprock skalna i 10cm isover supermata szklana . Pytanie jakaś różnica w układaniu czy dać na folie skalna a na wierz szklana ?
 12. Ehh , ja mam ekoenergie z zapalarka dlatego soft K1PRV4 PZ , najprościej napisać meila do techa i podać dokładnie jaki ma się sterownik i podajnik oni doślą odpowiednią aktualizacje . Wcześniej wgrałem soft k1prv4 zp (soft pod zapalarke zapewne palnik rynnowy defro) coś mi zaczeło nie pasować jak w pracy ręcznej była praca podajnik do tyłu i zaczął wyskakiwać błąd , dlatego dostałem odpowiedni soft .
 13. PZ - Palnik żeliwny . Są wersje sterownika k1prv4 (palnik rynnowy z zapalarka) oraz k1prv4 pz ( palnik żeliwny z zapalarka) . Jeżeli ma ktoś wersje PZ to powinien wgrać sterownik dostosowany do swojego palnika .
 14. Mam PZ , napisałem do techa okazuje się ,że zp to zapalarka podajnik rynnowy do PZ jest inny soft .
 15. Wgrałem ten sterownik 3.4.0 do K1PRV4 i przy ruszaniu podajnika wyskakuje mi : alarm 257 Zablokowany podajnik . Zatrzymanie silnika podczas cofania 1 ? Po wyłączeniu hallotronu podajnika chodzi normalnie .Wzywać serwis czy to wina sterownika ?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.