Skocz do zawartości

adamu

Stały forumowicz
 • Postów

  665
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie

Ostatnie wizyty

1733 wyświetleń profilu

adamu Osiągnięcia

Zaangażowany

Zaangażowany (11/14)

 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Maszyna do postowania Unikat
 • Tydzień pierwszy zaliczony
 • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

 1. Cześć , mam pytanie o zawór powrotny grzejnikowy 1/2 cała , posiadam takie na powrocie wyposażone w imbus , wykręcony na równo z gwintem , dalej już wykręca się cały i zalanie murowane , ale do rzeczy po zdemontowaniu takiego zaworka i próbnemu sprawdzeniu / dmuchnięciu czuć i widać jak słaby jest przepływ , to normalne zapewne w tego typu zaworze bo są one sprawne i wykręcone na max , ale w takim razie co z zaworem zasilającym termostatycznym gdzie mamy nastawy wstępne nawet po kryzowaniu więcej idzie z tego zaworka jak z powrotu , który musi go dławić ? Grzejniki mam aluminiowe , wcześniej miałem zawory termostatyczne diamond , gdzie przepływy były duże bez regulacji 250l/h wymieniłem je na heimeier gdzie największa nastawa to 150l/h , zawory powrotne zostały również diamond , ale nie odbiegają one konstrukcyjnie od reszty na rynku jedynkę Caleffi jest inaczej skonstruowany , ale nie wiadomo czy większy jest przez niego przepływ … Co sądzicie z tymi powrotami , szukać coś innego czy olać temat ?
 2. Sprzedam 4 nowe zawory motylkowe ferro ksp1 z półsrubunkiem mosiężnym i otwieranym zaworem zwrotnym . Cena za całość 300zł
 3. Miałem podobny pomysł na poprawę , nawiewniki wrębowe i turbovent na kanałach wentylacyjnych zamiast kratek stabilnemu , żeby turbowent (elektryczny ) nie wyciągał za mocno ,ale odpowiedzi były takie jakie się możesz spodziewać z forum to nic nie da , półśrodki , zainwestuje w WM , tylko rekuperacja itd… Moim zdaniem będzie lepiej , ale trzeba obliczyć ile nawiewu i wywiew powierza m3/h .
 4. Zakupiłem podobny reduktor Socla , martwi mnie to wąskie gardło przy wlocie do reduktora zakładam ze względów gwarancyjnych dla zbiornika bo ciśnienia mam 2.5bar i martwi mnie czy taka mała dziurka nie spowoduje , ze instalacja będzie chodziła słabiej czy tez nie uświadczy żadnej różnicy ?
 5. A czy przy takiej średnicy 6/4 i w układzie sprzęgła bezie działać obieg kotłowy przez grawitację jak w przypadku zaworu 4d ? Czy przy sprzęgle jednak musi być pompa na powrocie ?
 6. Dlatego tak bo sprzęgło o mocy 100kw ma takie przyłącza i takie tez mam w kotle , równie dobrze mogę kupić sprzęgło tego samego producenta 40kw z takimi fabrycznymi przyłączami , ale wtedy będzie , ze sprzęgło za małe do kotła 30kw , a sam napisałeś , ze redukcja 6/4 na 2 cal osłabi sprzęgło o polowe czyli 50kw moc .
 7. Czy fi 42 miedź mogę potraktować lutem miękkim ? To tylko odcinek do sprzęgła jakieś 2m ? I czy wstawianie pompy kotłowej 1 cal na tym odcinku dużo zabierze , innego wyjścia i pomp nie ma musi być redukcja na cal , ale czy w tym przypadku odpuścić 6/4 i od kotła dać normalnie Fi28 ? Chyba , ze na takiej dużej średnicy będzie obieg grawitacyjny bez pompy na powrocie ?
 8. @sambor chociaż ty coś pomożesz , bo reszta chyba nie zna tematu …
 9. Posiada ktoś PP przy kotle stalopalnym ? Czy rura PP stabi wystarczy , ksztatlki plastikowe są już dostępne tylko zwykle ? Jakieś opinie ?
 10. To od sprzęgło do kotła poprowadzę 6/4 z redukcja pod pompę i zawór zwrotny i średnicą 6/4 od sprzęgła na instalacje zrobię kolektor z wyjściem 1 cal pod CO / podłogę i CWU . Czy mogę poprowadzić te 6/4 cala rurami PP stabilizowanymi z wkładką z włókna jak pod ciepłą wodę ? Kształtki PP powinny też to wytrzymać ? Temperatura 55-65 stopni sporadycznie do histerezy 70 popłynie.
 11. A czy duże ma znaczenie , ze zamiast fi22 miedź poprowadzę Fi28 pod rozdzielacz podgłówki ? Tylko 4 sekcje długość pex 200m2 , obecnie jest na 3/4 i termostatyczny esbe , ale chce mieć jednakowe średnice w obrębie kotła i dorzucić zawór 3D . Rozumiem , ze po zmianie będzie wymagany niższy bieg pompy i przepływy się zwiększa , ale to już wtedy rotametrami poustawiam .
 12. W twoim przypadku tak przy kotle , mój to inny temat .
 13. Ok , czyli średnice 6/4 między kocioł - sprzęgło ,a co z pompą na powrocie ze sprzęgła jak wiadomo jest 1 cal czy to wąskie gardło nie obniży mocy tak jak byłby cały odcinek na 1 cal ? Oraz na jakim materiale to zrobić przy układzie CO pomijając miedź ? PP stabi z włóknem 50mm zgrzewane będą ok przy pracy 65 stopni ?
 14. Jak to obliczyć o ile spadnie moc sprzęgła jeśli na papierze ma te 100kw ,ale przyłącza 6/4 redukując je na 1 cal będzie to samo co ich sprzęgło w ofercie fabrycznie wyposażone w taki gwinty ? Kocioł ma moc 30kw ,ale zapotrzebowanie i jego praca kończy się na 12kw , czyli bez obaw można od razu z kotła pociągnąc miedzią 1 cal do sprzęgła i dalej tak samo CO , CWU i Podłoga z rury 1 cal od sprzęgła ? Dodam ,że latem nie grzeje CWU przez kocioł więc rady typu CWU przed sprzęgłem mnie nie dotyczy bo korzyść lepsza mieć wtedy za ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.