Skocz do zawartości

obser

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  114
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana obser w dniu 4 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają obser punkty reputacji!

Reputacja

16 Wysoki

O obser

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek jednorodzinny mieszkalny 150 m2
 • Instalacja
  9 grzejników panelowe,miedź instalacja
 • Kocioł
  Galamet 25 kW

Ostatnie wizyty

810 wyświetleń profilu
 1. obser

  ogrzewanie 8m2 pomieszczenia

  Ja bym zastosował kabel grzejny z termostatem.
 2. obser

  Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg

  No, jak tak dalej pójdzie, to szybko skończy się moja przygoda z Wieczorkiem. Tak sobie myślę, że nazwa chyba nie pochodzi od nazwy kopalni, tylko pory dnia kiedy się uporasz z kotłem. Fabryka popiołu z drobnymi spiekami na potęgę, kaloryczność podejrzewam, że dobrego pelletu, bo apetyt ma spory. Jak do tego dojdzie niechlujne i urągające Klientowi opakowanie, to nie widzę szans na sprzedaż tego badziewia. A co do opakowania, to na plus nóweczka paleta, to co mogę napisać na plus. Albo drukarnia źle nadrukowała napisy na workach, albo je pomylili, albo tą firmą "Agroplon" powinien się zająć Prokurator. Szukam pozytywów i jest jeden najażniejszy, żee niedługo go całego wypalę i zapomnę. Najchętniej i najekonomiczniej byłoby mi zamówić Kolumbusa, ale mam strach przed tym prawdziwym żarem, a piec starawy, booję się, że może coś przepalić, bo najlepiej się sprawował, ale nie można było uzyskać kopczyka, całe spalanie odbywało się na końcu rury. Jak już pisałem popiół ktoś mi podkradał, zostawały tylko ślady jakby piasku, ale symboliczne. Czy mamy takie słabe Państwo co to nie może porządku zrobić z wałkami jak to zrobiono z paliwami silnikowymi, czy lobby węglowe, a raczej mafia jest ponadpartyjna? Aż strach coś kupić.
 3. obser

  Opał Z Firmy Prestige

  Oj, aż się łezka w oczach kręci jak wspomnę sobie palenie Prestige. Kupowałem go parę lat i był chyba nr 1 w Polsce.. Poleciłem sąsiadowi miał od nich i też nie mógł się nachwalić. Ostatnio chyba kupiłem 4-5 lat temu, ale oni zaczęli pakować w worki, to co mieli pod ręką. Dziwię się takiej polityce, bo wyrobili sobie dobry rynek, mogli nawet trochę zwiększyć cenę utrzymując wzorową jakość. Nigdy nie mogłem się nadziwić jak wkładając rękę do worka z platinum wyciągałeś czyściutką dłoń, i ten brak spieków i popiołu. Bylimistrzami, teraz dziadami szukającymi jeleni.
 4. obser

  Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg

  Mimo znośnej pogody musiałem trochę potestować Wieczorka,bo musiałem nagrzać nieogrzewane pomieszczenia na 1 piętrze. No i kociołek msiał sobie popracować, a pracował prawie stale. Przy tak intensywnym spalaniu pokazały się spieki, których przy powolnym paleniu nie istniały, tylko sypki popiół w znacznych ilościach. Kocioł miał bardzo spory apetyt na ten eko, stworzyła się fabryka popiołu ze spiekami. Ostateczna moja ocena, kasa wyrzucona w błoto.
 5. obser

  Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg

  Witam Kolegów Jestem już gotowy do porównania otrzymanego od firmy Agroplon Ekogroszku Wieczorek za 1038 zł bodajże z ostatnio spalonym 1,5T Sobiankiem Gold. Sobianek Gold 27-29 MJ/kg, popiół do 5%, Eko Wieczorek z Agroplonu 31,5 MJ/kg, popiól do 2,76%. Bardzo mnie zainteresowała mała ilość popiołu i dlatego zdecydowałem się na paletę. Dostawa: szok- od 13 lat jeszcze nie otrzymałem tak niechlujnie wykonanych worków, słaba folia,zgrzewarka przepalała zgrzewy i połowa była do końca nie zamknięta, prawie reszta miała jakieś uuszkodzenia worków. Rozładunek straszny, podwórko zasypane resztkami ekogroszku. Całość musiałem poustawiać w kotłowni, bo tylko 6 worków nadawało się do zasztaplowania.Niektóre worki rozerwane wsypałem bezpośrednio do zasobnika, bo miałem luz na 6 worków, niekktóre położyłe na płask na posadzce, bo były rozprute po boku, reszta miała źle zgrzane worki od góry, więc je postawiłem. I teraz spalanie. Troszkę trudno określić dokładnie, bo aura się ociepliła, ale o dziwo opału wcale mniej nie bierze, nawet z 10-15% więcej mimo obniżenia temperatur. Co do popiołu to jest go 2x więcej niż w Sobianku strzelę nie 2,76%, a 8%, siła która powinna się pojawić nie istnieje. Popiół jest normalny, sypki, nie robią się spieki, ogólnie jakby pisało moc 22-24 MJ/kg i 8% popiół pochwaliłbym ten opał.Ale człowiek to taka dusza dzukająca. A teraz Sobianek kosztuje 979 zł/T, więc kupiłem sobie o wiele gorszy towar za większą cenę.Jesteś głupi- płać, nic mnie nie tłumaczy. Po dostawie wieczorem dostałem SMS, że wysłano do mnie paletę, odpisałem, że już rozładowałem i opakowanie towaru to kpina z Klienta i jeszcze tak niechlujnie dostarczonego paliwa nie dostałem od 13 lat, więc jeszcze chyba po 21 dostałem SMS, że mam złożyć oficjalną reklamację na www.ekogroszkipokskie.pl. Nie mam czasu z nimi walczyć, bo skończy się to w najlepszym wypadku bonem na 50-100 zł do następnej dostawy, której już w zyciu nie będzie. Widzę, że mimo pogody szybko się to spali i przejdzie u mnie do incydentów zapomnianych. Pozdrawiam.
 6. obser

  Ekogroszek luzem czy workowany.

  Tak, całą wannę. Jeden potrzebuje 10T, i dobiera ze 4 i rozważą to na wadze w skupie złomu.
 7. obser

  Ekogroszek luzem czy workowany.

  Jak ktoś ma warunki w kotłowni i jakieś sensowne punkty zakupu, to lepirj luzem. Bo i towar widzisz, możesz sobie wziąść próbkę 2-3 worki i sprawdzić i ładnie Ci z czasem przeschnie. Ja niestety zmuszony jestem do workownego. jeszcze do 3 lat wstecz nie było problemu. Niegdyś powtarzalnym i bardzo dobrym paliwem był Prestige, potem jak się spaskudził był Skarbek Bobrek. O opale wtedy nie myślałem. Teraz każdy zakup to loteria. Super pod względem mocy i popiołu paliło mi się Kolumbusem, jednak mam trochę stracha, bo nawet przy max podawaniu nie chce mi się zrobić kopczyk i żar wydostaje się z rury i boję się o mój już prawie 14 letni kocioł, aby go nie wypaliło. Jakbym miał miejsce to bym kpował luzem, tym bardziej, że się ludzie u nas organizują i latem kupują na spółkę całe transporty prosto z kopalni w fajnych cenach.
 8. obser

  Ekogroszek wieczorek 31,5 mjg

  Wczoraj rozładowałem paletę Wieczorka z www.ekgroszkiplskie.pl. Za parę dni zdam relację z palenia tego "cuda".
 9. obser

  Który w końcu najlepszy ?

  W tamtym roku robiłem reklamację do Węglokoksu na znaczne pogorszenie się parametrów Skarbka Bobrka. odpowiedź jaką dostałem, to taka, że jest w jak najlepszym porządku i oni nie widzą pogorszenia jakości, więc też czekam na opinię kogoś kto już spróbował jakości obecnie sprzedawanego. Jeszcze tak na siłę nie potrzebuję kupować, też chciałbym zaciągnąć języka, zawsze mogę kupić Kolombusa.
 10. Tematem się napaliłem, bo wyczytałem, e są pompy wysokotemperaturowe, jak reklamują do 65 st. Ale nie trzeba czytać folderów, tylko szczegółowe dane techniczne i współczynnik COP podawany na nich to 6. Ale to przy 7st na dworzu i 35 st roboczej wody. Przy -7 i 65 robi się z tego 1,5 COP i kiedy to się spłaci. Już lepiej byłoby zwykły kocioł 20 kW elektryczny za grosze i 1000l bufor z taryfą G12 i w nocy go naładować.
 11. Jeszcze nie. Podrożał i za bardzo nie nadaje się na palenie jakie teraz wykonuję, czyli na kaloryferach trzymam 38-39 st. Kolombus dobrze daje, ale musi też coś to ciepło odebrać. Jak nic się innego na rynku nie pokaże, to na pewno go kupię, u mnie w kotłowni to mieści się 1tona na luzie, aby schła (pootwierana). Kupiłem Sobianka, na te warunki fajny, opału nie idzie, to i tego popiołu mniej i idzie wytrzymać. Ale jak przymrozi i Bobrek się nie poprawi to na pewno kupię Kolombusa.
 12. obser

  Który w końcu najlepszy ?

  Coś mnie wycięło w odpowiedzi wczorajszej. @Oldek patzrę też w kierunku Bobrka, bo mam dobry układ z jego Dydtrybutorem , a Kolumbus podrożał i jakby byłoby to 250- 300 zł/T różnicy to chętnie wróciłbym do Bobrka, który był 2-3 lata temu najmniej problematycznym paliwem z jakim miałem doczynienia przez prawie 15 lat palenia. Idealnie spalał się na ustawieniach fabrycznych sterownika, więc jak coś pogrzebałem, to robiłem reset i wszystko było ok w każdej zadanej temperaturze. Kolumbus jest fajny, ale drogi w stosunku do cen światowych, a po drugie po każdej zmianie parametrów trzeba dokładnie wyregulować powietrze, aby się fajnie spalał i zostawiał naprawdę prawie zero popiołu. Ale takiego Skarbka jak w tamtym roku kupiłem, to nie chcę za800 zł?T, ekonoomiczniej jest zapłacić za Kolumbusa 1290 zł, ale jakby jakość Skarbka powróciła to chętniej paliłbym polskim paliwem, niż przewiezionym z zachodniej granicy z olbrzymią marżą.
 13. obser

  Który w końcu najlepszy ?

  Witam Kolegów. Muszę coś kupić, a lubię z lenistwa palić paliwami Premium, bo wynoszenie popiołu i przesiadywanie w piwnicy i zmiany nastawów nie moja bajka. Przez długi okres powiedzmy 2009-2015 paliłem i chwaliłem pod niebiosa Prestige Gold, zepsuł się i określiłbym teraz jako szambo, porównywalne do "zrzutu kontrolowanego ścieków w Warszawie". Potem zachwyciłem się też drogim Skarbek Bobrek, ale w tamtym sezoonie tragedia. Przeglądając dziś oferty Bobrek jest w cenie Kolombusa (niestety oddzielmy Śląsk, gdzie można kupić bez wysyłki, ja kupuję z dostawą paletową) i wydaje mi się, że ten kolumbijski produkt jest najekonomiczniejszy. Popiołu stwierdzę nie ma.Moc ma .Worki solidne. Po ustwieniu (trzeba radykalnie zmniejszyć powietrze) kotłownia może być odwiedzana raz w tygodniu, a na tacce popielnika po zasypie całego zasobnika na dnie trochę popiołu podobnego do piasku. Tam nie ma deklarowanej zawartości 1% popiołu, a 0,2%. troszkę podwyższyli cenę, ale prawie się równa z oryginalnym Bobrkiem. Spaliłem przez lato żelazną porcję Bobrka kupioną ze 3 lata temu i to był opał, choć chyba Kolombus będzie miał większą wydajność. I jeszcze pytanie, czy ktoś w tym sezonie już wypróbował Bobrka i czy się poprawili?
 14. No to zrób mi kalkulację na taką pompę, przy założeniu starego domu, bez możliwości założenia ogrzewania podłogowego i nieraz koniecznością podania na kaloryfery medium o temp. 70 st i mocy do 25 kW. Jakby była gwarancja takich zim jak tegoroczna, to i mądre taniutkie ogrzewanie elektryczne nie byłoby wielkim przegięciem
 15. Ja nie chcę i nie mam czasu siedzieć w kotłowni i eksperymentować. Z8-9 lat temu trafiłem na firmę Prestige i mi się to bardzo podobało, ale się zeszmacili. Potem zachwyciłem się skarbkiem Bobrkiem, paliłem nim 2 lata i byłem zachwycony. W międzyczasie próbowałem kupić coś tańszego, ale były to same porażki. W tamtym roku jak zwykle zamówiłem Skarbek, a tu zonk. Jakby Węglokoks utrzymał jakość Skarbka nigdy w życiu bym nie zmienił paliwa. A okazuje się, że ten kolumbijski jest jeszcze lepszy niż Skarbek z dobrych czasów, to dlaczego nie kupować? Znam ceny światowe i nieźle na nim zarabiają, ale czuję tendencję zniżkową. W wolnych chwilach czytam i piszę na forum, i stali bywalcy, to ludzie bardzo pomocni i oddani sprawie. Jak przejdę na emeryturę to będę mógł robić testy, teraz chciałbym w kotłowni być gościem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.