Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W sobianku goldzie na workach z jednej palety różnice czasowe wynosiły po 5 s. jeden worek 3/52, wiatr nie ruszany, a na drugi worek 3/47, bo już z palnika ubywało. Zobaczymy jak pieklorz. W ekomiale panda nie było widać takich różnic, husky też równo idzie jak na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem świadectwo węgla który ostatnio kupiłem na worku 27-29mj a świadectwie podane że minimum 24mj także może podają tak żeby się zabezpieczyć. 

Odnośnie popiołu i popcornu to żaden problem bo przez ostatnie sezony paliem władnie takim ekogroszkiem z pobliskiego składu za 840zl a teraz jest za 1400. Także podejrzewam jakość ta sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz w workach wygląda na taki lekko wilgotny, wsypany do zbiornika bezpośrednio po otwarciu, w zasobniku sucho, bardzo duża objętość popiołu, po zważeniu wyszło 6,79%, popiół w większości to takie grudki, chrupki "popcorn" i pył, brak spieków i kamieni.
Wymaga mniejszej ilości podawanego powietrza niż Karlik, choć dość dużo powietrza z retory uchodzi poza żarem ze względu na ten grudkowaty popiół.
U mnie pali się bezproblemowo, bez względu na stopień rozwijanej mocy.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na Pieklorzu miałem efekt kondensacji jakiejś brei olejowo-kwasowej na zewnętrznych drzwiczkach górnych, nawet gdy ustawiałem t. kotła na 75C. Na żadnym innym węglu już tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH Czyli można powiedzieć, że Twojemu kociołkowi po skosztowaniu Pieklorza "gastryka siadła" 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dziwna konstrukcja w tym Defro - wymiennik jest zamknięty drzwiczkami wewnętrznymi blacha-wełna -blacha (te były suche), potem ze 3 cm przerwy i właściwe drzwiczki zewnętrzne. I na nich wykraplało się tego syfu tyle, że aż kapało. 

Ciekaw jestem, czy ktoś w większych Defro ma ten sam problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HarryH napisał:

Tylko na Pieklorzu miałem efekt kondensacji jakiejś brei olejowo-kwasowej na zewnętrznych drzwiczkach górnych.

To ciekawe, widocznie te drzwiczki powinieneś ocieplić, punkt rosy wtedy przesuniesz i nie będzie dochodzić do kondensacji wilgotnego gazu na tej ściance.

Cytat

 wymiennik jest zamknięty drzwiczkami wewnętrznymi blacha-wełna -blacha (te były suche),

Może ta wełna strucla właściwości-mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam jeszcze ocieplać w nowym kotle? Dlaczego na innych węglach tego nie ma?

Screenshot_20211212-135217_Chrome.jpg

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze drzwiczki wewnętrzne posiadają gdzieś szczelinę, może górą dostają się spaliny.

Wypełnij przestrzeń pomiędzy tymi drzwiczkami wełną, przymocowaną do drzwiczek zewnętrznych niech przy ich zamykaniu wełna dociska do drzwiczek wewnętrznych.

Dlaczego na Pieklorzu?

Mogłeś mieć wilgotniejszy opał i izolacja wewnętrznych drzwiczek zawilgotniała  tracąc swoje właściwości.

 

Ja mam teraz Husky-ego, który jest suchy aż się kurzy, leży w cieplej kotłowni, ale  jak go wsypię do zasobnika to mam delikatną  kondensację na ściankach, może to wina węgla, a może uszczelka już nie jest tak szczelna od klapy zasobnika i spaliny przechodzą do zasobnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 11:53, HarryH napisał:

wymiennik jest zamknięty drzwiczkami wewnętrznymi blacha-wełna -blacha

Ja je wywaliłem bo mnie wkurzały podczas wyciągania "zasieków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animustak- pojawiła się z Pieklorzem i zniknęła po przejściu na inne. Jest jakiś ciężki olej w tym węglu, który nie dopala się nawet przy ciągłej pracy retorty. Nie wykrapla się na wymienniku, ale w takich zakamarkach. To samo było na foremce na popiół, aż ocynk zżarło w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 08:19, HarryH napisał:

@Animustak- pojawiła się z Pieklorzem i zniknęła po przejściu na inne. Jest jakiś ciężki olej w tym węglu, który nie dopala się nawet przy ciągłej pracy retorty. Nie wykrapla się na wymienniku, ale w takich zakamarkach. To samo było na foremce na popiół, aż ocynk zżarło w tydzień.

To jakiś odczyn  kwaśny  ma dobrze, że tym  nie paliłem, wymiennik by żarło też. 

14 minut temu, berthold61 napisał:

Na moim miesiąc temu pisało 26+

To wklej też, się porówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzcie co znalazłem na YT:

Co ciekawe worki są 25 kg. Przecież teraz są sprzedawane w workach 20 kg. Film świeży z 19 grudnia. Jakaś stara dostawa i dopiero teraz nagrany film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A worki ma otwarte, jakby rozciął worek w trakcie kręcenia,  to taka pewniejsza informacja i jak może rozwalić piec przecież tylko zawleczka pęka.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że konkurencja pali głupa, by wystraszyć ludzi i nakłonić żeby kupowali ruska? Rzeczywiście ślisko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam konkurencja, kupił za czasów worków 25kg i ich szantażował do teraz "oddawajcie hajs + 5t gratisss bo opublikuję na jutube" no nie ugięli się to opublikował 😉 ja takie kawałki mam prawie w każdym worku z castoramy i nie robię z tego zagadnienia (dopóki ślimak kruszy, jak mi pęknie zawleczka to pewnie mi rura zmięknie i polecę kręcić filmy/aferę 😉 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrWolf napisał:

Myślisz, że konkurencja pali głupa, by wystraszyć ludzi i nakłonić żeby kupowali ruska? Rzeczywiście ślisko to wygląda.

Nie wiem, ale za tą cenę w tych realiach, to powinien wybrać i pierdyknąć młotkiem, a nie filmy kręcić, powinni zabrać mu ten węgiel,  oddać forsę, niech pali hajsem.    

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Animus napisał:

Nie wiem, ale za tą cenę w tych realiach, to powinien wybrać i pierdyknąć młotkiem, a nie filmy kręcić, powinni zabrać mu ten węgiel,  oddać forsę, niech pali hajsem.    

Ale teraz nie ma worków po 25 kg. Zeszłej zimy to były, ale czemu żadnego worka nie otworzył przy kamerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.