Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pawelll napisał:

@MrWolf według PGG, w ciągu 7 dni od daty zaksięgowania wplaty skontaktuje sie firma transportowa w celu ustalenia terminu dostawy.

Ja dostałem info że w ciągu 5 dni. Właściwie tyle trwała cała transakcja. To był poprzedni tydzień. Coś mnie podkusiło żeby kupić na zapas. W poniedziałek ok. 13 zalogowałem się na PGG, kilkakrotnie odświeżałem stronę by F5 i ok. 13:40 Pieklorz był dostępny. Tak z głupia fart się trafił i kupiłem 2 tony. W środę potwierdzili że dostali wpłatę, w czwrtek info że wysłali, w piątek Pieklorz pod moją kotłownią. Myślę że to lepsza metoda, sprzedawać jak jest na półce, a nie brać wpłaty na łapu capu i towar wysyłać za miesiąc, albo jeszcze dłuższe terminy. I śrubować cenę co dwa dni bo są chętni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy chyba powoli do czasów komuny, pieniądz bez wartości, kto ma towar, ten jest pan.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to rosną. Sobianek lew już ponad 1500 zł za tonę. Tendencja spadkowa na giełdzie już chwilę się utrzymuje, ale braki węgla oraz panika wśród ludzi windują cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliwa drożeją to spadek cen węgla zastąpi wyższy koszt transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem audycję, gdzie było wspominane, że chcą w ciągu 5-6 lat wyeliminować węgiel ze sprzedaży dla odbiorów indywidualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później ten zakaz wprowadzą, już od dawna o tym się słyszy, to tylko kwestia czasu i podjęcia decyzji na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz się cieszę, że w piecu mam duży wkład na drewno. Jak ceny poszybują albo zakażą palić grochem to mam kilka hektarów lasu. Tyle że to upierdliwe będzie biegać co 2h do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedasz drewno do Chin i zarobione pieniążki przeznaczysz na zakup pelletu z podajnikiem. Zrębkę też możesz robić i podawac porcjami do kociołka. Nie trzeba wtedy biegać co kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że komuś zaświta, że tak szybko od węgla nie da się odejść.
Jak widać w tej chwili jest większe zapotrzebowanie na węgiel na świecie od wydobycia. A kurek z gazem można przykręcić jak obecnie i problem.
A energii odnawialnej brak, szczególnie z tych banków energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Panowie szarpnąć tonę Karlika. Ostro działałem F5 i się udało. o 7:05 pojawił się na stanie. O 7:13 jak wszystko ogarnąłem włącznie z przelewem już było po zawodach i ponownie brak. Retopala i Pieklorza chyba nie wystawili, bo był cały czas brak towaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem. Stabek 1149 zł tona, a Perła 1319 zł. Przebitka prawie x2 względem lutego tego roku (brałem za 700 zł tona). W tej kasie idzie wyrwać Ogień ultra od Sibugola w Co Kamar, a to jednak inna liga albo i dwie. Co ciekawe u Kamila również jest przebitka 50 zł na Stabku i Perle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrWolf napisał:

Wybaczcie post pod postem. Stabek 1149 zł tona, a Perła 1319 zł. Przebitka prawie x2 względem lutego tego roku (brałem za 700 zł tona). W tej kasie idzie wyrwać Ogień ultra od Sibugola w Co Kamar, a to jednak inna liga albo i dwie. Co ciekawe u Kamila również jest przebitka 50 zł na Stabku i Perle. 

Teraz to lepiej kupować te droższe ekogroszki one dwukrotnie nie podrożały. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus masz rację. Dość słabą jakość Perły w cenie 700-800 zł tona jestem w stanie zaakceptować. Za obecne pieniądze to nieśmieszny żart. Na obecny czas jakbym nie miał zapasów to polowanie na PGG. Nic innego sensownego nie zostało. Upolowałem dzisiaj bratu tonę Karlika 26-28 MJ. Cena z transportem w okolice Szczecina to 945 zł. W obecnych chorych czasach to dobry deal. Trzeba jednak czatować i walczyć z innymi, bo po kilku minutach dzienny limit się kończy. Za młody jestem by pamiętać komunę (rodziłem się, gdy była zmiana systemu), ale te ciągłe braki wszystkiego niebezpiecznie pachną właśnie tamtymi czasami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy, że trzeba będzie  przyzwyczajać się do takich cen węgla, przeraża tylko dynamika ich zmian, to galopująca inflacja na poziomie nie 6 a 60%,  rządzący chyba wyczaili jak pozbyć się balastu 500+ i takich innych ochłapów  wyborczych , inflacja zeżre  wszystko. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tony grochu typu karlik nie kupimy już w najbliższych kilku latach poniżej tysiaka więc zakup np. Karlika w tej cenie jest jak najbardziej OK

Zakup Bartexu za 1600 jest totalnie bez sensu.

 

Edytowane przez andrzejk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, daromega napisał:

Ci od grochu ogień przeszli samych siebie. Ten Ogień zwykły co też go wziąłem tonę za chyba 780 jak dobrze pamiętam w ubiegłym roku to jest normalny stary drzewny węgiel z dodatkiem nieco kamiennego. Słabizna i miernota grzewcza. Nie ma popiołu i nie kopci - to jego zalety.  Oni go teraz za 1349 mają. Dramat normalnie. Ja bym musiał spaść z 2 pięta na głowę żeby tyle za to zapłacić. Więc naprawdę czytam o Kipi 16 bo w tym jako jedynym chyba widzę swoje miejsce w szeregu.

Tez zime palilem tym samym. Tylko ze ja 1,5t potrzebuje (walem) na caly „sezon”. Bardzo dobry i „czysto” spalajacy bezproblemowy opal. Moc grzewcza slaba ale ja wlasnie taki kompromis mi odpowiadal. W tym roku faktycznie 500+ 😞 na tonie.

Od miesiaca Przeszedlem na pellet 880zl tona + Kipi16kw. Jest ok. Nawet duzo lepiej niz ok. Nie zamierzam spalic wiecej niz wegla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PioBin napisał:

Od miesiaca Przeszedlem na pellet 880zl tona + Kipi16kw. Jest ok. Nawet duzo lepiej niz ok. Nie zamierzam spalic wiecej niz wegla.

Gdzie tego kipi 16 kupowałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daromega „obok siebie” Thermostahl Pruszkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

. Nawet duzo lepiej niz ok. Nie zamierzam spalic wiecej niz wegla.

Ciekaw jestem czy Ci się uda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.