Skocz do zawartości

andrzejk82

Stały forumowicz
  • Postów

    123
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 170m2
  • Kocioł
    Węglowy z podajnikiem. Skamp PV 17kW +SV200 +SKZP02

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódź

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia andrzejk82

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

12

Reputacja

  1. Niby przed montażem były robione obliczenia i ponoć tak wyszło. Dawałem projekt domu firmie, osobiście byli i sprawdzali docieplenie. Dobrana była pod stan istniejący budynku, ale możliwe że masz rację. Tutaj mogę się opierać na wyliczeniach i opinii osób trzecich.
  2. Tak masz rację. Fujitsu, mój błąd. Ta cena z cenników jest mocno napompowana.
  3. Jeżeli przewymiarowanie grzejników wiązało by się tylko z ich odkręceniem to już dawno bym to zrobił. Zresztą wszędzie gdzie można było poszły grzejniki potrójne. Wymiana reszty wiąże się już z pruciem ścian a póki co na to pozwolić sobie nie mogę - mam już dosyć remontów w domu. O moje finanse się nie martwcie, moim celem nie było zmniejszenie rachunków za ogrzewanie tylko eliminacja syfu z kotłowni, wygoda użytkowania oraz przygotowanie się do zakazu palenia węglem żeby później nie robić tego na prędce. Jestem mile zaskoczony kosztem ogrzewania za pierwszą połowę sezonu.
  4. Ale w czym problem? Koszt wyszedł mi porównywalny (delikatnie większy) do grzania groszkiem. Więc problemu z temperaturą 55 stopni nie widzę. Zaznaczam że te 55 to przy -12
  5. Pompa ciepła Hitachi WGYG140DG6/ WOYG140LCTA dom około 170m. Raczej słabo, ale ocieplony. W mrozy około -12 do -15 potrafiła zjeść około 100Wh. Zaznaczę że grzałka zjadła niecałe 70kWh. Temperatura na grzejniki 55*C. Większość domu grzejniki. W salonie kulawa podłogówka. W mrozy że 3 razy rozpalilem w kominku. Poszło może 30 kawałków drewna, może mniej. Od września do końca grudnia pompa zjadła 3250 kWh. Przy średniej cenie prądu jaka wyliczył mi PGE 0,88zl. Da się żyć. Choć wiem że przy ogrzewaniu podłogowym i dociepleniu domu było by znacznie lepiej
  6. U mnie jest rzeźba w miękkim materiale. Ktoś w jednym pokoju na powrocie z grzejnika zrobił podłogówkę (właśnie to ten grzejnik c33 i do tego właśnie pex16). W drugim są osobne obiegi na podłogę i grzejnik. W łazience natomiast mam tylko podłogę. Wszystko zasilane było bezpośrednio z kotła. Więc albo podłoga parzyła i grzejniki dawały radę, albo podłoga była ok ale w chałupie było zimno. Teraz będzie z PC więc liczę że przy zastosowaniu rozdzielacza i przewymiarowanych grzejnikow będzie trochę lepiej.
  7. Dziekuje Ci dobry człowieku za informację. W takim razie montuje rozdzielacz. Grzejnik Purmo c33 1400x600 przewymiarowane pod niskie temperatury dla PC.
  8. Muszę wymienić rozdzielacz do ogrzewania w pokojach. Czy grzejnik panelowy ma szansę działać przy podłączeniu go pod rozdzielacz podłogowy przepływ max 6l/min? Czy będzie za mały przepływ aby grzejnik działał z chociaż z mocą zbliżona do nominału? Mam tak beznadziejnie zrobione rozprowadzenia że nie za bardzo jest jak zrobić to porządnie bez gruntownego remontu. Zakupiłem rozdzielacz Purmo i zastanawiam się czy taka rzeźba da radę.
  9. Temat uważam za zakończony. Podciągam uziemienie do zasobnika. Niestety nie zweryfikuję w dłuższej perspektywie czy to pomogło bo jak pisałem przyszły sezon planuje już spędzić z pompą ciepła. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
  10. Już wyjaśniam. Z elektrowni mamy układ tn-c. Cześć domu jest po remoncie i w tej części mamy zrobiony rozdział na pe i n (tn-c-s). Druga część jedzie na układzie dwuprzewodowym bez rozdziału na pe i n. Właśnie w tej części jest zasobnik z grzałką. Oczywiście przy nowej instalacji jest szpilka, porobione pomiary itp. Uziemienie instalacji PV ma osobną szpilkę. Nie macie się co bulwersować bo nie ma sensu. Nie rozkuję nagle połowy ścian w domu żeby wymienić instalacje na nową, szczególnie że pomiary wyszły poprawne. Nie musicie mi tłumaczyć że przepisy, bezpieczeństwo itd itp... ale niestety połowa domów w Polsce leci na instalacjach podobnych jak u mnie i jakoś ludzi prąd masowo nie razi. Wyobraźcie sobie że elektrownie przy wymianie licznika nic nie interesowało. Przyszli i założyli. Koniec prac z ich strony. @wacio1967 Grzałka wyjęta z gniazdka pomiar między L a obudowa zasobnika wykazuje napięcie sieci a pomiędzy N a obudową 0,08V. Co z tych pomiarów wnioskujesz?
  11. 2 lata wstecz miałem elektryka i było sprawdzenie całej instalacji przed montażem fotowoltaiki. Nic złego nie stwierdzono. Nie był wprawdzie poruszany problem grzałki ale myślę że by coś wyszło. Obecny zbiornik będzie funkcjonował jeszcze max. 2 miesiące. Myśle że jak przez 5 lat nas nie poraziło to i jeszcze te 2 miechy wytrzyma. Nie myśl że ignoruję kwestie bezpieczeństwa, ale z moją skromną wiedzą elektryczną uważam że uziemienie (może kiepskie) mam poprzez rury do studni.
  12. Myślę że elektryk obecnie za 200zl to nawet telefonu nie odbierze 😁, ale nie o to chodzi. Nie sądzę aby on coś wynalazł. Obecnie hula już nowa grzałka innej firmy. Ta nowa ma gwint w chromie i wkręcona jest na pakuły. Osobiście podejrzewam jąkaś korozję galwaniczną. Stara miała gwint mosiężny. Może działo się coś na styku mufa - grzałka. Dodam że grzałka pracuje zwykle w okresie od maja do września więc jej degradacja postępuje bardzo szybko. Resztę okresu spędza w zasobniku bez podłączenia do prądu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.