Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Potestujcie tu: http://wojszym2244.usermd.net/ 
dane do konwertera: wojszym2244.usermd.net port 8800
Dane są z 11.12.2018 to trzeba trochę sobie zaktualizować. Danych do wykresów nie ma.
Kwestię ewentualnej zbiórki wyjasnię po świetach ale pewnie będzie coś około 1zł/sterownik/m-c lub mniej...
..Rozumiem że to tylko podgląd testowy..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Timel'a, a najlepiej by było gdyby połączyli siły, u wojszym2244 czytelniejsze są wykresy i parę innych drobiazgów...

Pozdrawiam RedEd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, asder napisał:

 teraz  mi dales policzek  bo ja mam wsio od timela :) 

To może przekaż tę kase za którą chcesz wspierać nieznany serwer , Tomkowi. Może widząc jakieś wsparcie finansowe, pomyśli nad czymś takim na co wpadł Wojszym....

Edytowane przez mariusz0776
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również...ale brak aplikacji przez internet..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Większość ma Zestaw Timela ja również go mam ale apka jest przede wszystkim nieaktualizowana i to błąd ekipy Timela a internetowa obsługa to jednak i tak przewaga nad apk tak uważa pewnie większość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, reded napisał:

Mam moduł Timel'a, a najlepiej by było gdyby połączyli siły, u wojszym2244 czytelniejsze są wykresy i parę innych drobiazgów...

Pozdrawiam RedEd

 

Od dłuższego czasu sam się zastanawiam dlaczego sił jeszcze nie połączyli 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ma Zestaw Timela ja również go mam ale apka jest przede wszystkim nieaktualizowana i to błąd ekipy Timela a internetowa obsługa to jednak i tak przewaga nad apk tak uważa pewnie większość.
Też tak uważam..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek myśli ale jest jeden i przez to nie starcza czasu na wszystko.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Timster napisał:
27 minut temu, czeszej napisał:
 

Większość ma Zestaw Timela 

W takim razie moja dygresja miała dotyczyć tej mniejszości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych do zrzutki na serwer:

1. Jockey
2. Aws
3. Kijasr
4. Czeszej
5. Astromax
6. LukaszT1125
7 asder
8. Glowa2000
9. krisgie
10.RedEd
11. dormario
12. darek69

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moja dygresja miała dotyczyć tej mniejszości 
Na stronie wojszym2244 jest wyraźnie napisane że póki co jest udostępnione dla wszystkich. Po testach dostęp będą miały tylko modemy timelowskie więc o co kaman? Chcesz używać zapłać.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam cały zestaw Timela, ale użytkowo wygodniejsza jest aplikacja Wojszyma - to super narzedzie; w apce Timela strona główna ładuje się natychmiast, natomiast wykresy najczęściej się nie zaladuja... I nie zależy to od jakości połączenia :(

Edytowane przez LukaszT1125
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz0776 napisał:

Nie pomyśleliście że jakoby dajecie w twarz Tomkowi (ekipie Timel) robiąc takie pospolite ruszenie? Ja nazwałbym to piractwem za które jeszcze chcecie zapłacić. Produkt- skzp ma przecież dedykowaną przez samego producenta aplikacje mobilną, nie pasuje wam bo jest droższa...? Żaden z was nie pomyślał o symbolicznej zrzutce, taki zwyczajny ludzki gest, gdy prosił Tomka aby dodawał do sterownika „kolorowe wykresy”. Może wiec warto chociaż w taki sposób sie odwdzięczyć za to i wspomóc jego wysiłek, kupując jego moduł internetowy  na który tez poświecił swój czas. 

Wyprowadzcie mnie z błędu merytoryczną dyskusją jeżeli się mylę 

Wiesz co, w życiu bym nie wpadł na to , że taka pospolita zrzutka na serwer, to wymierzanie policzka komuś, a tym bardziej Timelowi z którego sterownika korzystam i kontaktu z TomekBrz jestem bardzo zadowolony.

To nie żadne piractwo, bo Wojszym nie ukradł, ani nie skopiował aplikacji Timela i nie sprzedaje jej jako swojej lub pod nazwą Timel. Na wolnym rynku funkcjonuje coś takiego jak zamienniki części oryginalnych. A Wojszym sam stworzył stronę z obsługą sterownika więc to nawet nie zamiennik lecz inny produkt.

Strona Wojszyma w tej chwili bije na głowę aplikację Timela z powodu funkcjonalności i przejrzystości. I nie piszę tego po to, aby w jakikolwiek sposób obrazić ekipę Timel, lecz aby ich raczej zmotywować do dalszego rozwijania swojego produktu. Przecież Timel sam udostępnił do testów możliwość zapisu robionych zmian. Więc o co chodzi?

Timel sprzedaje swój produkt, a Wojszym wszystkim swój produkt udostępniał za free, więc jak jest potrzeba zapłacić za użytkowanie serwera, to każdy chętny może to zrobić. Nikt nikogo do niczego przecież nie zmusza, Ciebie również. Możesz przecież zrobić zrzutkę na rozwijanie aplikacji Timela, czy jakąkolwiek inną. Ja nie będę się w tym doszukiwał jakichś policzków wymierzanych przeciw komukolwiek. Twoja sprawa.

I nie piszę tego, aby Cię obrazić albo urazić, czy szukać zaczepki...

Zwyczajnie, żyjesz? Daj żyć innym i pozwól im podejmować swoje decyzje bez doszukiwania się jakichś podtekstów.

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką sugestię do TomkaBrz jest sporo osób posiadających konwertery inne niż Timel, aby dać tym osobą możliwość korzystania z apki Timela oczywiście nie za darmo. Technicznie jest to chyba możliwe do zrobienia.

W czasach kiedy jedyny dostęp przez internet do sterownika był przez apke Wojtka, kupilem konwerter z wifi i zapłaciłem za niego nie małe pieniądze.

Teraz musiał bym go sprzedać i sporo dołożyć by kupić Timelowy który nie ma wifi, więc podpięcie to do netu to dodatkowy koszt. Więc w moim przypadku super sprawą było by gdyby Timel sprzedawał sam dostęp bez konwertera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd

A zadałeś jakieś pytanie? Poprzedni Twój post to raczej stwierdzenie faktu/informacja/....

@broda1301

 

Nie sądzę by Tomek pakował się w takie coś, w razie problemów nie będzie odpowiadał za błędy w konfiguracji, montażu, niesprawności konwertera, itp .

Sprzedając swoją usługę lub sprzęt bierze odpowiedzialność za poprawne działanie, a w przypadku nieautoryzowanego sprzętu.....

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockej , nie zrozumiałeś mnie. Wesprzyjmy finansowo jak już chcecie Tomka a nie kogoś obcego kto ma serwer. 

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o samą usługę, płacisz  i dostajesz od Timela Identyfikator, Pin i to wszystko.

Dla tych co słabo sobie radzą z takimi sprawami jest usług + sprzęt dedykowany i już.

Sieci komórkowe też sprzedają samą usługę z telefonem lub bez jak chcesz.

To tylko moja sugestia, a co z tym zrobi TomekBrz to jego sprawa.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mariusz0776 napisał:

Jockej , nie zrozumiałeś mnie. Wesprzyjmy Tomka a nie kogoś obcego kto ma serwer. 

Pisałeś o zrzutce, jako o wspieraniu piractwa i wymierzeniu tym policzka Timelowi, więc Ci odpowiedziałem na Twoje zarzuty.

Sądzę, że merytorycznie, tak jak prosiłeś.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@broda1301

Jasne że to Tomka sprawa, ale ja np bym się nie pchał w to, jak już to ew tylko do odczytu/podglądu, bez zapisu zmian, jak coś się nie tak zmieni w sterowniku to będą ludki szukać winy u Tomka a nie u siebie a nie wiadomo co za wynalazki będą mieć w domu i jak skonfigurowane.

Z GSMami to trochę inna bajka.

wink.gif

 

@wojszym2244

A może pomyśleć nad kilkoma darmowymi serwerami z replikacją danych by wszystkie pracowały jedncześnie i przy padnięciu jednego użytkownicy przepinają się na inny z listy  grin.gif

Wiem, roboty od groma ale..

A może LoadfBalancer?lol27.gif

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.