Skocz do zawartości

Fiodor58

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O Fiodor58

 • Tytuł
  Bywa od czasu do czasu

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Lista chętnych do zrzutki na serwer: 1. Jockey 2. Aws 3. Kijasr 4. Czeszej 5. Astromax 6. LukaszT1125 7 asder 8. Glowa2000 9. krisgie 10.RedEd 11. dormario 12. darek69 13. Fiodor58
 2. A samo naczynie to ile procent całej pojemności instalacji? A druga sprawa zawór bezpieczeństwa to ma być 2, 2.5 bara pytam bo teraz mam 1.5 bara.
 3. Panowie ma jeszcze jedno pytanie jeżeli chciałbym zrobić instalacje zamknięta i zabezpieczyć zaworem DBV1 czy mogę go umieścić na piecu ponieważ mam tam kruciec 1" który jak podaje instrukcja może być wykorzystany do CWU, oczywiście pod zawór trzeba zredukować do 3/4 czy może ktoś ma inny pomysł gdzie go zamontować?
 4. Czym się kierować przy doborze zbiornika wyrównawczego ile powinien mieć litrów?
 5. Bardzo proszę o napisanie jakiej średnicy rury będą najlepszym rozwiązaniem dla tej instalacji i poprawę schematu pod układ otwarty ze zbiornikiem wyrównawczym?
 6. Panowie mogę jeszcze prosić o doradzanie jakiej średnicy rur użyć do przebudowy tej instalacji? I czy można wykonać wszystko w PP?
 7. Teraz mam założony zbiornik 35 litrów i rury przy kotle 5/4 cala zasilanie powrót potem 1 cal i cwu 3/4 cala i myślałem takie średnice zostawić.
 8. Myślałem ten zawór założyć, kocioł powinien pracować w układzie otwartym ale po rozmowie z producentem można go też zamknąć już sam nie wiem co robić.
 9. Czyli mam rozumieć że ten schemat jest pełny i raczej nic już nie ma potrzeby zmieniać?
 10. Czyli odpowietrznik na tym schemacie może być na zasilaniu zaraz przy zbiorniku?
 11. Czyli muszę kupić sprzęgło z jednym obiegiem ? A jeżeli grzejniki z dołu są na tej samej pompe i zasilaniu co góra tylko na osobnych rozdzielaczach to trzeba coś dodatkowo dokładać? Kolejne pytanko na tej starej instalacji mam odpiwietrznik na zasilaniu cwu a tutaj nie mam czy tak może być?
 12. Widzę że zasilanie grzejników i podłogi zostało rozprowadzone z pojedynczego wyjścia ze sprzęgła a nie lepiej będzie z osobnego? I jeszcze jedno pytanko czy można podłączyć jeszcze trzy grzejniki w piwnicy do obiegu idącego na górę domu?
 13. Wiem ale potrzebuje wykorzystać pompy i elementy pozostałe z instalacji która mam zaledwie 7 miesięcy.
 14. Kocioł 26 KW podajnik ślimakowy sterownik skzp v2
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.