Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.11.2022 o 16:25, der napisał(a):

W przypadku pozytywnego zaistnienia sytuacji wniosek o węgiel jest odrzucany. Na zasadzie szatniarza z Misia.

Odwolanie od decyzji przysluguje?

1 godzinę temu, sobol napisał(a):

Nie kpij zatem ze swojego wójta

@der Podziekujcie przy urnach w najblizszych wyborach, ale tak aby juz teraz dowiedzial sie za co. W du… Was ma i czy macie czym ogrzewac i za ile. Bo to jest problem zeby czlowiekowi sprzedac 1,5t wegla!

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel na giełdzie już spadł na około 180$ a nasi ugotowani z węglem zakupionym w cenie z kosmosu. PGG też nie reaguje na te ceny giełdowe i jak wywalili je w kosmos parę miesięcy temu tak im dobrze teraz.

Nie wiem, nie znam się ale to wszystko jest do góry nogami wywalone a Polacy strzyżeni są jak owieczki dalej.

https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z transportem, marżami około 1600zł/tona

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ceną węgla na giełdzie składy sobie głowy nie zaprzątają(u mnie orzech po 3600zł) i miejscowy handlarz trzyma na placu taką samą wielką górę węgla jaką przywiózł

na cenę węgla na składach może wpłynąć jedynie ten węgiel z gmin po 2 tys. i poniekąd to, że każdy już co nie co ma węgla, może nie na całą zimę, ale chociaż na start i teraz czeka co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba daleko szukać, był moment kiedy forumowicze z tego forum "rzucili się" na agregaty prądotwórcze. Ceny podskoczyły, a ludzie dalej kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to zapodać i czy w ogóle zapodać. Ale z reguły ma być to oszczędzanie kasy to może tu. A jak nie to można przenieść. Osobiście niczego odkrywczego w tym nie widzę, a raczej burza w szklance wody. W perspektywie rosnących cen prądu i mało już opłacalnej fotowoltaiki osobiście nie widzę w tym potencjału.

Ale pogadajcie sobie o wynalazcy z patentem.. 

https://www.zgorzelec.info/news/23270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, daromega napisał(a):

Nie wiedziałem gdzie to zapodać i czy w ogóle zapodać. Ale z reguły ma być to oszczędzanie kasy to może tu. A jak nie to można przenieść. Osobiście niczego odkrywczego w tym nie widzę, a raczej burza w szklance wody. W perspektywie rosnących cen prądu i mało już opłacalnej fotowoltaiki osobiście nie widzę w tym potencjału.

Ale pogadajcie sobie o wynalazcy z patentem.. 

https://www.zgorzelec.info/news/23270

Nie chciało mi się dalej czytać

"Metr sześcienny mojego akumulatora ciepła ładowanego przez dwie godziny z grzewczego systemu solarnego o lustrzanym skupieniu ogniskowej, zapewni bezkosztowo, zapotrzebowanie ciepła dla obiektu o kubaturze 100m2 na całą dobę. - opowiada Pan Marek."

 

Ale chyba to nie jest jakaś magia!

U rodziców stoi 1000l bufor(1m3 ;)) i też w domku 70m2 jest w stanie spokojnie 1-1,5doby dawać ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, daromega napisał(a):

Nie wiedziałem gdzie to zapodać i czy w ogóle zapodać. Ale z reguły ma być to oszczędzanie kasy to może tu. A jak nie to można przenieść. Osobiście niczego odkrywczego w tym nie widzę, a raczej burza w szklance wody. W perspektywie rosnących cen prądu i mało już opłacalnej fotowoltaiki osobiście nie widzę w tym potencjału.

Ale pogadajcie sobie o wynalazcy z patentem.. 

https://www.zgorzelec.info/news/23270

Jesteś coś więcej nam w stanie powiedzieć, nt tego projektu. Bo sam artykuł jest tak skromny, że szkoda słów. Nie ma żadnych danych pozwalających dokonać jakiś obliczeń, jak to ma działać.

Może ten Pan wynalazł "koło na nowo" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Nie ma żadnych danych pozwalających dokonać jakiś obliczeń, jak to ma działać.

Obstawiam, że przy naszych aktualnych realiach życiowych na tej planecie nawet jak by to działało za pół darmo to albo to w ogóle nie wejdzie do żadnej produkcji, albo za kilka czy kilkanaście lat ktoś to będzie sprzedawał za taką kasę, że ludziom się odechce czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego gościa od razu skreślacie ?

U mnie bufor trzyma temperaturę bez żadnego grzania z zewnątrz kilka miesięcy.

Od czerwca do września temperatura nie spadła poniżej 20 stopni.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat i jego realizacja może być ciekawa 

https://www.onet.pl/informacje/swiat-oze/powstanie-najwieksza-w-polsce-pompa-do-pozyskiwania-energii-ze-sciekow/lzppmq2,30bc1058

Kiedyś, 5-7 lat temu, zastanawialiśmy się na forum o odzysku ciepła ze ścieków (szamba) , a teraz próbują to robić w większej skali.

Taka PC woda/woda o mocy 12,5MW to musi nieźle wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś może się akurat sprawdzić. Jak jeszcze będzie darmowa grochówka rozdawana, to moc można podnieść do 20 MW. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce taniego kopciucha 5 klasy to multum tego już się objawiły 🙂 . Nie wiem tylko w jaki sposób to zrobili, że wszystkie stare zutylizowane nie spełniały norm, a teraz spełniają i to nawet 5 klasy ecodesign. Do wyboru do koloru. 

https://www.olx.pl/d/oferty/uzytkownik/1rjIdX/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisali bufor do instrukcji, więc nie muszą badać na 30% mocy. Poza tym nie wiem, czy kopciuch w gwarze telewizyjnej to oby na pewno był kocioł dolnego spalania?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dolnego spalania z buforem nie będzie miał specjalnych kłopotów z osiągnięciem emisji zgodnej z 5 klasą, więc jest to możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.