Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem odpowiedż z mpm,cytuje:

kocioł MPM DS 10 kW z 2016 roku nie był przebadany jest kotłem
pozaklasowym

Więc dlugo już sobie w nim niepopalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piomis napisał:

Dostalem odpowiedż z mpm,cytuje:

kocioł MPM DS 10 kW z 2016 roku nie był przebadany jest kotłem
pozaklasowym

Więc dlugo już sobie w nim niepopalę

I bardzo dobrze,  posłuchałeś  mojej rady,  teraz masz pewność co masz w stajni, przykro tylko,  że tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie da się zwyczajnie przebudować kotła tak aby miał palnik i szamoty z 5 tej klasy i dostać na to kwity od producenta. Stalowa reszta kotła może  nie różni sie  wiele od  tej  aktualnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić wegiel ana składzie jest mokry. Co myslicie o zakupie w sieci  poniższego ?

https://najlepszyekogroszek.pl/orzech-premium-plus

Darmowa dostawa cały kraj . Jedyny problem to ze podobno ze dwa tygodnie trza czekać ale może dam radę.

Do tej pory od pierwszego listopada do dzisiaj spaliłem 55 worków węgla w tym 40 ruskiego dobrego i 15 z polskiej kopalni tez niezły ale do kazdego worka dosypali mi co najmniej łopatę pyłu co nie było fajne w czasie zasypywania kotła. Z workiem nie wrzucałem bo plastikowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z energobielsk premium nie tańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
2 godziny temu, zielenina napisał:

Ciekawe czy nie da się zwyczajnie przebudować kotła tak aby miał palnik i szamoty z 5 tej klasy i dostać na to kwity od producenta. Stalowa reszta kotła może  nie różni sie  wiele od  tej  aktualnej. 

Oni raczej mają to w nosie , spychologia ,swoje wzięli a ty patrz u ucz się , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Panstan napisał:

A z energobielsk premium nie tańszy?

Różnica 20 zł

energobielsk    28Mj   do 0,8 proc siarka  do 12 proc wilgotność i od 3-9 proc popiół

ci drudzy     do 30Mj    max 0,5 siarka  5 do 10 wilgotność  i  ok 3 proc popiół .

Deklarowane ale jaka prawda ?

energobielsk deklaruje  wysyłkę w 2 dni tamci dwa tygodnie.

Edytowane przez zielenina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Energo bym uważał. Ostatnio kupiłem tonę orzecha + . Miał być super hiper, a była duża zawartość kamienia, która skutecznie blokowała ruszt. Mokry też był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie obecnie w domu ale poproszę żonę żeby zrobiła fotkę tej tabliczki z kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko napiszę że etykieta zawiera informację o klasie energertycznej-4 i klasie emisji też 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Na Energo bym uważał. Ostatnio kupiłem tonę orzecha + . Miał być super hiper, a była duża zawartość kamienia, która skutecznie blokowała ruszt. Mokry też był.

No i to jest info. Dzięki. Spróbuję więc ten z linku

https://najlepszyekogroszek.pl/orzech-premium-plus

1000zł tona to max jaki mogę dać. Jest u nas rusek poworkowany  w tej cenie -dość dobry ale teraz pada i będzie mokry. Zobaczymy co to za firma - na papierze parametry bardzo dobre a jak faktycznie się okaże . Termin dostawy makabra bo do dwóch tygodni ale może jakoś przekołatam- mam ok 200 kg jeszcze no i  kocioł elektryczny na święta to powinienem dotrwać.

aa  i taka mała dygresja -wrzucanie papierów od drukarki w pakietach to nie jest dobry pomysł. Miałem tego z 10 kg i wrzuciłem na żar a na to wegiel, niestety zapchało palnik tak że ani przepchać ani wyjąć.Zasmrodziłem całą piwnicę i parter w czasie walki.  Pozamykałem w końcu kocioł coby to zdechło ale pewnie poddymiało całą noc. Nigdy więcej. A do worka na odpady papierowe było 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, Gregoryy napisał:

Mpm ds ma piątą klasę z buforem a bez niego. W razie kontroli na certyfikacie jasno pisze. Więc jaką klasę spełnia bez bufora?

Nie do końca tak jest , to tylko wybrane kotły ,przypuszczam że 10 % ma 5 klasę ale 90 % to pozaklasowe , jednym słowem totalny bajzel np carinus ma 2016 rok i 4 klasa a jużinny  z 2017 jest pozaklasowy ,bezsensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregoryy napisał:

Mpm ds ma piątą klasę z buforem a bez niego. W razie kontroli na certyfikacie jasno pisze. Więc jaką klasę spełnia bez bufora?

Również jest pozaklasowy, ale w tym wypadku wystarczy dostawić do niego bufor i problem znika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Już odpowiadam ,była tam instalacja grawitacyjna i kompletnie się nie sprawdzała ,kociołek pożerał węgiel jak opętany a w domu zimno ,rury 2 cale pomurowane gdzieś w stropy ściany itp a w dodatku co kilka dni jakiś wyciek i decyzja jedna wycinamy a rury idą na ogrodzenie i tak też zrobiłem teraz podłogi pozrywane i całe sczęście bo okazało się że tam gdzie podpiwniczenie to położone były belki a reszta piachem zasypana i położona podłoga więc chwała że zdecydowałem się to wywalić teraz pozostało w przedpokoju skuć warstwę nadbetonu ok 12 cm i na całość parteru pójdzie 10cm styro i przy okazju podłogówka bo to jedyny system ogrzewania w tym czasie godny uwagi no i nie zamyka się drogi do ewentualnej popy ciepła w przyszłości , ale puki co będzie ten mpm plus buforek 370 litrów bo taki baniak zastałem w piwnicy po hydroforze to tak po krutce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gregoryy napisał:

Nawet 3 kl. nie spełnia? Przecież większość pali zasypowymi kopciuchami które mają 3 kl. gdzie można legalnie palić do 2027r

Jak nie dawali badać tego typoszeregu, zaoszczędzili, to niestety pozaklasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.