Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie kotły dostały mniejsze moce na te same wielkości wymiennika niż było to kiedyś. Niestety wyprowadzenia tez są w innych miejscach i nie da się tylko zamienić samego kotła, trzeba też przemodelować podłączenia. Ja też do swojego starego wspawałem wyjście w innym miejscu niż było to fabrycznie i obsługa kotła zrobiła się łatwiejsza, bez tej przeszkadzającej rury na samym środku, więc wszystko i tak wyjdzie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, carinus napisał(a):

Obecnie kotły dostały mniejsze moce na te same wielkości wymiennika niż było to kiedyś. Niestety wyprowadzenia tez są w innych miejscach i nie da się tylko zamienić samego kotła, trzeba też przemodelować podłączenia. Ja też do swojego starego wspawałem wyjście w innym miejscu niż było to fabrycznie i obsługa kotła zrobiła się łatwiejsza, bez tej przeszkadzającej rury na samym środku, więc wszystko i tak wyjdzie na plus.

W zasadzie najbardziej zależy mi na tym aby wyjście z kotła czyli gorąca woda na grzejniki była na tej samej wysokości, powrót z tyłu to mniejszy problem z przeróbkami.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy że całość będziesz musiał przesuwać i zmieniać poziomy przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2022 o 20:45, berthold napisał(a):

Pewnie zrobię tę szczeliną i pewnie jeszcze kilka innych .tylko z tym drewnem to bezsens totalny , ta komora miast się w dół poszerzać to gdzie tam za trudne aby na to wpaść ale w sumie on chyba jest do węgla tak mi się wydaje ale kto darowanemu koniowi w zęby patrzy tzn darmowe drewno w tych czasach .

tak w DS10kw to jest 100% komora do wegla - pamietam jak kupowałem piec w Fabryce mpm tak mówili chłopaki , do drewna były wszystkie kostrukcje ds ale poczawszy od ds14 - tam komora sie dołem rozszerza i nic sie nie zwiesza. Widzialem tam na zywo 10kw 14kw, 18, 25 i 32 (2018r)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10- tce też się rozszerza aż o trzy centymetr🤣 ale drewno da się spalić zwłaszcza ciężkie czyli liściaste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak masz papier 5kl to nie ,a skąd jesteś jak można wiedzieć ja z Ostrzeszów,choć to nowy domek,a tam do końca nie wiem jak z przepisami,bo i podobno od któregoś roku to i gazu nie będzie można montować

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2023 o 10:52, pigeon8 napisał(a):

Jak ktoś ma problem z przydymianiem kotła to proponuję zwrócić uwagę na dziubek metalowy który wychodzi z przegrody. Można go powiększyć tak by zachodził na dziubek ceramiczny i problem zniknie. Może się komuś przyda taka informacja.

Czyli dospawać taki kąsek blachy i będzie dopalało ? Może tak być, bo ten dzióbek zawsze czerwony jest.

szpic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dospawując taki kąsek do przegrody możesz mieć kłopot z wymianą palnika wirowego tz bez wymontowania przegrody nie wymienisz panika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała szlifierka tam wchodzi, więc zawsze mogę odciąć i heftnąć z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rozwiązanie. Tylko spawanie w takiej pozycji  to już mistrzostwo bo to jest nierdzewki chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej tam coś położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tylko coś położył, tam nie ma aż takiego ciągu żeby to wywiało do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze  położę  😀 , ale według mnie to musi być cienki kawałek blachy, aby szybko się nagrzewał. W weekend postaram się  sfilmować przez dziurkę, czy to się rozgrzewa do czerwoności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zdjęcia 18 które zrobił Robokop widać że półka ma wystające boki które przytrzmaja dodatkowy element. 

Jeżeli dasz cienką blaszkę  st to ona szybko się przepali . Ja mam wykonane te elementy z 5 nierdzewki iwidze że  potrafi czubek rozgrzać sie do czerwonosci ale z nierdzewka sie nic nie dzieje ale poprzednia blacha ze zwyklej stali rozpadla sie po sezonie a to byla 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpenio blachę sobie odpuść. Lepszy i trwalszy będzie szamot.

Tu poniżej na filmiku kładłem pręt zbrojeniowy, ale w celu zbadania który płomień jest dłuższy ( prawy czy lewy), bo jak mocniej się pali to za jasno jest żeby to zobaczyć i po to był ten pręt. Po tygodniu jak go wyjąłem to był o połowę chudszy ( nawet tam widać jak się utlenił), więc blacha w tym miejscu nie wskazana. 

Szamot będzie lepszy w tym miejscu. Nawet jak za bardzo Ci przywieje PW to nie wychłodzi tak szybko szamotu jak blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy bawicie się jeszcze w ulepszanie kotła mpm?

Ja stwierdziłem że najlepiej pali się na ustawieniach fabrycznych. 6cm przesłona przy palniku i 2,5cm klapką powietrza pierwotnego zawirowywaczu tylko w wymienniku przy czopuchu. Jedynie co mam zmienione to odpad mi dziubek ceramiczny a dziubek metalowy mam wydłużony do samego szamotu.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pigeon8 było by dobrze gdybyś powiedział o jaki model mpa dotyczy informacja a jeszcze lepiej gdybyś uzupełniał metryczke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.