Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@maracz to sa zdjecia z roznych okresow? Czy ten sam?

To drugie zdjecie podoba mi sie najbardziej.

To trzecie za duzo tlenu (lub po prostu takie oswietlenie aparatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin z różnych przepaleń. Wymiennik u mnie po przepaleniu nigdy nie jest taki sam, to znaczy zawsze bez sadzy, ale zabarwienie inne.

Wszystkie zdjęcia pokazują wymiennik z zadadaną wartością tlenu 3%, czyli podczas palenia wartość tlenu w spalinach utrzymuje się w przedziale 2-4%. 

20231129_063017.thumb.jpg.d0c1c8818d3d2c4026a5d8125e409d52.jpg20240112_062343.thumb.jpg.e7229f535c706c94a821d1e7959967a9.jpg

20231026_063456.thumb.jpg.88d9b2847ec680c9e86f95c35922f86f.jpg

Dla mnie wymiennik odzwierciedla jakość spalania.

Edytowane przez maracz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz ladnie to wyglada i jak 3% to super.

Z palnikiem peletowym mam bardzo podobnie ale przy 6-7%.

Brakuje mi zawirowywaczy u Ciebie. Nie chcesz ich czy inny powod? Jaka temp spalin masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin nie mam zawirowywaczy, bo po pierwsze, w pierszym i drugim kanale wymiennika mam wyjmowany modół rurowy służący do nagrzewania od spalin powietrza pp i pw, on już sam w sobie robi za zawirowywacz, a po drugie, u mnie temp spalin oscyluje teraz między 140/160° i nie chcę jej już obniżać , choć mógłbym jesze umieścić zawirowywacz w ostatnim kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz Chyba nas wkręcasz, zostawiłeś odkryty kocioł w stolarni i tak to wygląda 😜 7

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz  kuźwa, jak to zobaczyłem, to myślałem, że się pochlastam 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz jak regulujesz / sterujesz tlenem? Wentylator czy obie / jedna klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maraczA co to za kocioł bo nie doczytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AO49 napisał(a):

@carinus Dzięki. Paląc w kopciuch przepalilem różne rodzaje wegla miał  , ruskie i jeszcze inny który był dostępny aż  trafiłam na skład z węglem  z Piasta i to był  najlepszy . Cena też ale kostka, pelne wiaderko popiołu  ważył tyle co z drewna. 

 

Ja obecnie w mpm 10 kw palę Staszicem i tez się dobrze sprawuje tylko co 8 godz przerusztować i nic więcej a pełny zasyp całą dobę idzie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz To chyba jakiś całkiem nowy model bo w moim MPM 14 z 2022 niema takich uchwytów mocujących sznur no i były zwykłe zawrowywacze a nie jakieś rury podgrzewajace PP i PW nie mówiąc już o dmuchawe. Przepraszam za moją dociekliwosc ale może by było warto coś takiego dokupić u producenta. Pozdrawiam

@omama dzięki za info ale ja o węglu to tak przyszłościowo  narazie mam brzozy na 3 zimy schnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz ciekawią mnie te rury do podgrzewania PP i PW jak masz je wyprowadzone z wymiennika , bo z dmuchawy się  już wyleczylem w poprzednim kotle - wykwity na podaszu na kominie. Pozdrawiam

@maracz a  może jakieś foto albo szkic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maracz Tyle zdjęć zamieściłes  a mnie wysyłasz do jakiegoś klubu o którym od 4 lat na tych forach jak je czytam nikt nie wspomina raczej każdy stara się pomóc. No trudno może ktoś  ma taki kocioł i się odezwie. Narazie dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurtyna! Walę do klubu :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpenio mam wielką prośbę jak byś był pierwszy to zapisz mnie bo jak wszyscy ruszą to może zabraknąć miejsc. A już tak szybko się  nie poruszam z racji peselu. Jakoś  się odwdziecze. Pozdrawiam.😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tam jestem od marca 2023r. 🙂 Z peselem może być problem bo mój trochę młodszy, a kręcili nosem, ale w końcu przyjęli 😁

https://forum.info-ogrzewanie.pl/clubs/

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AO49 myślę że nie zachowałem się niestosownie odsyłając Cię do klubu. Gdybym chciał wstawić tu wszystkie moje zdjęcia, filmiki itp, opisy, to powstałby ogromny tasiemiec. Możliwe że kiedyś pokuszę się o zebranie wszystkiego w całość i umieszczenie na otwartym forum w stosownym temacie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szpenio No to zostają mi tylko domysly jak przeprowadził kol  @maracz podgrzewane   powietrze PP i PW z komory wymienników. Może jednak kół @maracz zaspokoi moją ciekawość ze względu na mój PESEL.  Wprawdzie się  wybrania ale przecież nie takie tasiemcae były na tych forach i nikt nikomu tego nie wspominał a wręcz dopominano się  szczegółów np gdy pojawił się nowy MPM WOOD 18 no ale to musi być przychylny forumowicz. Będę cierpliwie wyczekiwal a puki co wyskrobalem moje wymienniki i to na tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2024 o 11:24, api2 napisał(a):

Witam.Jak wygląda u was wymiennik z perspektywy czasu.Wczoraj przy czyszczeniu kotła z tego przy czopuchu odpadły płaty rdzy.W tym tempie rdzewienia to on długo nie wytrzyma.

Mój w maju skończy 8 lat i zero rdzy tak na oko oczywiście i przegroda jeszcze oryginalna jest,20 lat powinien śmigać 

18 godzin temu, AO49 napisał(a):

@maracz ciekawią mnie te rury do podgrzewania PP i PW jak masz je wyprowadzone z wymiennika , bo z dmuchawy się  już wyleczylem w poprzednim kotle - wykwity na podaszu na kominie. Pozdrawiam

@maracz a  może jakieś foto albo szkic

Kocioł maracza to bardziej blaze niż nasze mpm=y, nie dasz rady tego tak zrobić uwierz mi

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AO49 napisał(a):

No to zostają mi tylko domysly jak przeprowadził kol  @maracz podgrzewane   powietrze PP i PW z komory wymienników. Może jednak kół @maracz zaspokoi moją ciekawość ze względu na mój PESEL. 

Czy to naprawdę takie trudne kliknąć w zakładkę KLUBY i tam poprosić o dostęp ? Naprawdę  trzeba robić obrażone miny ?  Kolega  Maracz naprawdę  bardzo dużo tam pisze i pokazuje więc uwierz kolego A049  że szkoda jego godzin na wyłuskiwanie  tego w całość   kiedy Ty możesz paroma kliknięciami  stać się członkiem klubu MPM a 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka Twiedzi że ma MPM 14 z 2020. Zaciekawił mnie tak czysty wymiennik . 

@Gruner Ja się na nikogo nie obrażam. Po prostu zaciekawiła mnie czystość wymiennika i patent z rurami. Pomyślałem że warto mieć taki czysty wymiennik. 

A jak byś mógł podać dokładny adres do klubu to był bym wdzieczny. Próbowałam ale nic takiego mi się  nie pokazywało. Z góry dziękuję. Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.