Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kilka razy już wyciągnąłem palnik i grama kleju tam nie ma, wszystko wychodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS przez to podniesienie palnika zmienia sie kolor płomienia jakos ?

też zauważyłem że płomien przy mocnym ciągu tak jakby muska palnik wirowy  i wytaluje w góre zamiast w nim wirować.l..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem palnik oryginalny to tez zauwazyłem ze płomień w naturalny sposób sobie na skróty prosto w góre ,wiec dorobiłem z kawałka szamotki 3cm taka półeczke nad palnik ,i wtedy zmusiłem płomień do ruchu wirowego tez na mniejszych mocach .

Problem z podparciem płytki ,od tyłu opiera sie na palniku az przodu na pionowej przegrodzie i nie moze lezec poziomo bo wpada do palnika tylko musi być po skosie lekko jak na szkicu i fazki z boków ,praktycznie nie tłumi przelotu i dobrze miesza ,efekt był widoczny w wyczystce i na wymienniku.

To było na poczatku palenia w MPMie szamot tylko fabryczny pozniej dołozyłem szamotu na dole wokolo na szamotke 11cm wysoko  grub 3cm  ,polepszyło sie spalanie i dołozyłem ochrone powrotu zawór termostatyczny 3D

Wymiar ze zdj 7,5cm to pierwsza wersja jak wspominałem i wpadała do srodka ,tzreba zrobic z 1,5cm wiecej i po skosie stopniowo docinac na spokojnie do swojego palnika ,kwestia kilku mm i wpada do srodka -tak ze tu na spoko trzeba robić próby np z kawałka styropianu na zimnym palniku -wymiary

 1016052715_mpm-ds-ii-2016szamotkanadpalnikoryginalny.thumb.jpg.3163d69f7ed5655859c7ea0a06db5d54.jpgIMAG0030.thumb.jpg.927d24dc1883eef6cb041eb4f55cd00a.jpgIMAG0311.thumb.jpg.d7d30509d5320c7c9c424a286b41d58f.jpgIMAG0309.thumb.jpg.6fd8954d49adf445a25a0f52464fd84b.jpgIMAG0307.thumb.jpg.876027f95a22eee6189ea8079049b1a9.jpg

Wszystkim kolegom Zdrowych,Wesołych Swiat i tylko takiego dymu jak ponizej

DSC_3984.thumb.JPG.fac56c774d417f61a2ad0b2ee0faff6f.JPG

,i sprawdziny sposób nadziewania szynek w siatke ,rura 110mm i siatka 15cm ,stara niezawodna wedzarnia z lat 70tych ,niejedno juz widziała ;-)

DSC_3972.JPG.929046c2c64a6c6a6a263393022aeb25.JPGDSC_3985.thumb.JPG.46edc254d0a8db6ae7fa85169c38a819.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0034.gif.3933d99e5cf6549103621e6233d280fa.gif        Ilu Mikołajów w kominie,
tylu prezentów pod choine :P 

Radosnych, wesołych i CIEPŁYCH :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy lampie naftowej, Wesołch i Zdrowych Świąt.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie potrafię nigdzie otrzymać konkretnej odpowiedzi na pytanie czy kocioł zasypowy MPM DS  zalicza się do programu Czyste powietrze czy nie? 
W wymaganiach jest mowa o "braku rusztu awaryjnego", tylko taki kocioł zasypowy rusztu awaryjnego niema. Posiada zwykły jeden ruszt główny. Teoretycznie możnaby palić zwykłym węglem i drewnem. Czy jednak są jakieś ograniczenia w zapisach programu jeżeli chodzi o wielopaliwowość kotła?
Podsumowując, jeżeli chce się starać o dofinasowanie z programu to mogę brać pod uwagę taki kocioł zasypowe + zamontowany bufor ciepła czy w grę wchodzą tylko kotły 5 klasy z podajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 18:25, hamis napisał:

Ja kilka razy już wyciągnąłem palnik i grama kleju tam nie ma, wszystko wychodzi bez problemu

U mnie była zaklejona na amen. Nawet dorobiony ściągacz nie pomógł i wyszła w częściach :-)

IMG_20181117_123727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku tuż,tuż,więc czas na małe podsumowanko ,poszło mi do tej pory od września 350 kg węgla i 7m/p drewna,zawsze u mnie o tej porze była to 1/3 spalonego opału na sezon ,kociołek śmiga wyśmienicie,po różnych kombinacjach z szamotkami i blachą w zasypowej ,od dłuższego czasu palę na oryginale,bo dla mnie jest to najwygodniejsze,i tak będę już palił do końca sezonu ,a na lato zobaczę,pewnie coś zakombinuję

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć przegrodę betonową, trzeba najpierw odskrobać smołę pomiedzy nią a wymiennikiem. Osobiście robię to wąską szpachelką. Można delikatnie  stuknąć w jej górną cześć, czymś gumowym. Powinna złapać niewielki luz jak tak się stanie wysuwamy ją do przodu, najlepiej ręcznie. Takie ściągacze niewiwele dadzą. Nie mamy pojęcia czy przegroda się nie skosiła, zaklinowała a dalej ciągnąc, bardzo łatwo jest przegrodę uszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony jak chcę ją wyciągnąć to raczej po to by ją wymienić i wtedy nie będę patrzył by wytrzymała,nawet gdyby chcieć tylko wymienić element wirowy to też lepiej nową przegrodę włożyć bo za chwilę może paść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie jest krucha ,moja ma 1,5 roku i jeszcze kilka lat jak nie więcej pośmiga ale jak ją masz wyciągać z jakiegoś powodu to lepiej mieć zapasową  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich,co potrafią kowadło kowalskie zepsuć jak wezmą je w swoje łapy.Każdą ceramikę przed demontażem trzeba wyluzować i demontować ręcznie,inaczej pęknie lub się wykruszy.Dobra płytka noża tokarskiego ze spieku potrafi pękać od upadku na beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki1212 napisał:

Czyli jest krucha ale nie jest. Może zbyt mokry ten beton odlewają.

Jest krucha i beton to nie jest. Za lekkie i konsystencja taka jakby szamot z czymś odlany ( za lekkie na beton i granulacja nie ta - kruche bardzo). 

Ale ta co wysłał producent na wymianę z betonu już była na pewno - szlifowałem to wiem. Wniosek z tego taki, że zamówiona następna przegroda napewno dłużej pożyje.

Sami oceńcie czy to beton jest?

IMG_20181227_174856.thumb.jpg.be925a2e31902ddd4ec9dee9c014cea8.jpg

Każdy sam będzie mógł porównać to co wyjął z tym co dostał na wymianę.

Polecam po wsadzeniu uszczelnić gliną, a nie tym uszczelniaczem do kominków, bo potem łatwiej będzie można wyjąć.

Co do oczyszczania i opukiwania z każdej strony to robiłem to i w końcu dorobiłem ściągacz. Ale Wy może będzie mieć więcej szczęścia tak jak kolega Hamis.

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.