Skocz do zawartości

user2018

Stały forumowicz
  • Postów

    434
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez user2018

  1. Dzień dobry MPM WOOD Plus 18kw + bufor 800 litrów Instalacja składa się z grzejników żeliwnych, sterowanie temperaturą na zaworze mieszającym i pompą poprzez czujnik temperatury w pokoju.Jakieś plusy użycia buforu jako sprzęgła a nie zbiornika na nadmiar ciepła? Jeżeli użyję jako sprzęgło to jak bufor się wychłodzi to trzeba będzie dłużej poczekać na ciepłą wodę. Polecacie jakiś sterownik z panelem pokojowym do sterowania grzaniem? Obowiązkowy wkład do komina murowanego czy na maksymalnych mocach może uda się bez? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  2. Orientuje się ktoś ile obecnie trzeba płacić za blakstar+ 10?
  3. Nie, powinien być zawór 1,5 bara.
  4. W tym miejscu tak bo masz nim móc regulować przepływ wody a kulowe się do tego nie nadają.
  5. Chcesz zrobić dziurę w ścianie na wylot i rurę wystawić czy może podłączyć to do jednego kanału?(!!!) Już nie mówiąc o oddzielaniu obiegów, zabezpieczeniu kotła i innych pierdołach, ekonomicznie nie uzasadnione. Może wystarczy pozakręcać grzejniki na piętrze, walnąć na podłogę wełnę i mieszkać narazie tylko na dole?
  6. Bardzo dużo rzeczy jest możliwe, pytanie czy opłacalne. Masz w ogóle drugi kanał kominowy? Instalacje trzeba by przerobić, potem z opałem dygać na pierwsze piętro. Dużo taniej i prościej ci wyjdzie zamontować kocioł z podajnikiem na kredyt.
  7. Wklej link do wyniku ciepłowlasciwie. Przy grzejnikach na 60 stopni to drogo Cię ta pompa wyjdzie. Ceny energii też mogą iść do góry jak ceny gazu. Jaki tam masz komin?
  8. Przy takim zapotrzebowaniu to bufor ciepła dodatkowo a wtedy 12 kW będzie ok.
  9. Tylko wiesz, że jego cena to netto? I liczyłeś czy to 20 kW będzie tam odpowiednie czy gość na "oko" sobie dobrał moc?
  10. Po co? Przy standardowej instalacji łatwiej, taniej i prościej będzie wymienić aktualny kocioł na mocniejszy.
  11. Jeżeli chodzi o sprzedaż kotła to wszystko rozbija się o 8% stawkę VAT, która jest preferencyjna i ma zastosowanie przy montażu, ale z tego co kojarzę nie może to być rozbite na konkretne koszty itd. To, że nie piszą jaki to zasobnik i o innych istotnych elementach to już jest podejrzane. Kasa pewnie część z góry bo muszą zamówić kocioł u producenta, jednak potem jest już gorzej a paragraf 10 to już w ogóle śmiech na sali i w połączeniu z paragrafem 6 to już jest czerwony alarm. No i poczytaj czy Defro nie współpracuje tylko z autoryzowanymi instalatorami i dystrybutorami bo od tego zależeć będzie ich gwarancja na kocioł.
  12. No to jeżeli cię nie interesuje to zapomnij o dotacji, zostaje tylko ulga w pit ewentualnie.
  13. Proste, zainstalować kocioł gazowy i ewentualnie zainwestować w termomodernizację domu.
  14. Ten zawór ma wbudowany również zawór zwrotny i woda jak się rozszerza to nie ma gdzie się podziać, zamontuj naczynie przeponowe. Co rozumiesz przez twierdzenie, że cieknie przez niego? Nie cieknie po prostu na łączeniach?
  15. Między kotłem a naczyniem nie może być żadnej armatury i średnica rury stalowej to przynajmniej 1 cal więc należy to przerobić zgodnie z normą a samo naczynie przeponowe przy kotle nic nie da.
  16. Rura przelewowa na dach? Weź narysuj jak to wygląda, to musi być podłączone bezpośrednio z kotła.
  17. Jeżeli masz otwartą instalację CO to powinieneś mieć naczynie wzbiorcze otwarte w najwyższym punkcie instalacji i powinien do niego być podłączony bezpośrednio kocioł rurą bez żądnych zaworów i innej armatury i wtedy wzrost ciśnienia i wybuch nie grozi, jak to masz ty podłączone?
  18. Z wszystkim co spotkałem się z Diamond to była tandeta więc jak masz wybór z tych dwóch to oczywiście, że afriso. Bezsensu, nie zapomnij tylko o zaworach odcinających aby móc pompę wymienić i tyle.
  19. Na twoim miejscu bym to zostawił i jak chce słuchać tego majstra to niech słucha, ty go namówisz do "mniejszego zła" a potem będzie do ciebie miał pretensje, że przez ciebie kocioł cieknie albo nie działa jak powinno i powinien w 100% słuchać majstra, chce kasę w błoto wywalać to niech wywala.
  20. Jeżeli problem pojawia się obecnie tylko przy otwartym zaworze do bojlera to albo wężownica jest w bojlerze uszkodzona i wtedy gdy zawór hydrofor - bojler jest otwarty i ciśnienie spada to zobacz czy w naczyniu wzbiorczym od CO woda nie przelewa się przez rurę odpływową albo masz gdzieś wyciek w rurach doprowadzających CWU do domu, jednak pewnie byś to już zauważył. P.S. Studnia głębinowa i pompa samozasysająca? Ile tam jest metrów do lustra wody?
  21. Podobne domy nie znaczy takie same, do tego masz starty na przesyle, ten bojler też masz taki kawał od domu? Kocioł 4 generacji? Masz na myśli 4 klasy? Jeżeli tak to kto ci ten kocioł zamontował skoro ich już od 2 lat bodajże nie można sprzedawać?
  22. @Puławiak dostępna jest wersja 12 kw jeszcze? Bo w Internecie najmniejsze jakie znajduje to 18.
  23. Ja bym na Twoim miejscu brał wersję 13 kW.
  24. Jaki ty jesteś męski, oj... Czyli można powiedzieć, że idealnie oddali naturalne środowisko w jakim te kotły są używane, przeciętny Kowalski nawet nie otworzy DTR a co dopiero mówić o przeczytaniu i zrozumieniu tego co tam jest napisane, wystarczy na to forum popatrzeć. Trzech instalatorów z trzech różnych firm było u moich rodziców ostatnio i każdy zarzekał się, że do tego domu to kocioł 25 kW i niżej to schodzić nie wolno bo nie dogrzeje, chociaż wg zapotrzebowania to max 15 kW i ludzie się słuchają, ile to nowych domów 100 metrów powierzchni użytkowej wg WT2017 jest wyposażonych w smoki 20kW i potem wystarczy wyjść na zewnątrz aby czuć ten "piękny" zapach. A potem wchodzi się na forum i czyta bzdury takie jak: Branża węglowa już dawno powinna zostać zaorana w tym kraju, jeden z największych raków w tym kraju, to w ogóle jest tragiczne, że nadal można do domów budowanych wg WT2021 pchać kotły na węgiel, gdzie zapotrzebowanie na ciepło w największe mrozy to z 5 kW...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.