Skocz do zawartości

user2018

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  327
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana user2018 w dniu 20 Styczeń 2019

Użytkownicy przyznają user2018 punkty reputacji!

Reputacja

31 Bardzo wysoki

O user2018

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

352 wyświetleń profilu
 1. Pompę mam na powrocie do kotła, jednak nie jest ona cały czas używana dlatego ważna jest grawitacja. Ceny tych zaworów są praktycznie jednakowe, miejsca w poziomie jak i pionie kawałek da się znaleźć na zasilaniu więc zawór różnicowy kulowy najlepiej się sprawdzi czy może ktoś jeszcze stawia, że klapowy lub sprężynowy bez sprężyny będzie lepszy? @sambor różnicowy calowy tak jak rura czy dać np. 5/4 i redukcje?
 2. Tak wygląda zasilanie wężownicy bojlera, myślałem aby zawór odcinający przenieść na ten "pionowy" odcinek a u góry, zaraz za śrubunkiem dać zawór zwrotny. Dalej rura jest przyspawana do kotła a nie mam calowej narzynki na powrocie też niema miejsca aby dać zawór zwrotny, byłoby trzeba ciąć i gwintować.
 3. Temperatura CWU minimum 55 stopni, max 60 i dezynfekcja warto aby była włączona. Ten zasobnik to ma pół roku czy więcej? W zasobniku jest anoda magnezowa i to ona może zmieniać smak wody.
 4. Bojler poziomy, wężownica ma przyłącza 5/4 cala, za śrubunkiem redukcja i do kotła rury 1 cal, grawitacyjne grzanie działa. Problem po wygaszeniu kotła, bojler się wychładza jak nie zostanie odcięty zaworem kulowym. Chcę założyć zawór zwrotny, z przyczyn technicznym może być on tylko na zasilaniu wężownicy, zawór zwrotny 5/4 cala, lepiej dać klapowy czy sprężynowy z wyjętą sprężyną? Który będzie miał mniejsze opory? Chciałbym zachować działanie grawitacyjne.
 5. Na pierwszym miejscu zacząłbym od prawidłowego zabezpieczenia tej instalacji, czyli dorobić rurę bezpieczeństwa tak jak w normie którą wyżej wrzuciłem, do tego to naczynie wzbiorcze podłączyłbym bezpośrednio przy kotle, jak masz wyjście z kotła to dać tam trójnik i u góry zrobić podłączenie do tego naczynia wzbiorczego, wtedy wydaje mi się instalacja będzie miała lepsze szanse na odpowietrzenie. Do tego zamontować odpowietrzniki na grzejnikach.
 6. I czy latem gdy grzane jest same CWU problem z zapowietrzaniem też istnieje?
 7. W drugą stronę też trzyma poziom? Nie jest przechylony do tyłu albo do przodu?
 8. Ten kocioł to smok, że on tyle pije? xD Sprawdzałeś ten kocioł poziomnicą jak on stoi? Narysuj jeszcze schemat tej instalacji w całości, jak masz grzejniki też podłączone.
 9. To jest dużo większy problem niż zapowietrzony układ, bo instalacja jest źle zabezpieczona i niebezpieczna. @MRfoto a na podstawie jakich przesłanek dolewasz wodę? piszesz o dopuszczaniu po 2-3 litry, jakie przesłanki są kiedy dopuszczasz wodę do instalacji?
 10. Do zbiornika ma tylko podłączoną rurę wzbiorczą bo ta druga to przelew jest.
 11. http://forum.bolecki.pl/index.php?action=dlattach;topic=841.0;attach=6298 Masz normę jak powinna być zabezpieczona instalacja, jak masz rurę wzbiorczą to tam powinien być trójnik i wyżej w naczynie powinna być wpięta rura bezpieczeństwa inaczej ta instalacja nie jest zabezpieczona.
 12. I to właśnie dodatkowo może szkodzić. PODŁĄCZENIE DO NACZYNIA JEST ZŁE, gdzie masz rurę bezpieczeństwa?
 13. słyszysz, że się przelewa, a w którym miejscu masz odpływ do kanalizy w tym naczyniu? Ile masz grzejników i to żeliwne? Jak wysoko masz to naczynie nad ostatnim grzejnikiem?
 14. Jak dla mnie @MRfoto za bardzo skupiasz się na kotle jako głównym winowajcy, może tak być, ale równie dobrze może być to gdzieś w innym miejscu więc należy patrzeć na całość i po kolei wszystko sprawdzać i poprawiać, tak jak ten nie do końca otwarty zawór.
 15. Można też znaleźć kanały wentylacyjne, wybór mały dość bo rozmiar musi być spory, ale to trzeba też sztukować więc najtaniej i najprościej rury kanalizacyjne, są w różnych rozmiarach, można dociąć aby pasowało i po problemie, pamiętaj tylko aby siatkę założyć na wlot aby nic tamtędy nie wlatywało.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.