Skocz do zawartości

user2018

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana user2018 w dniu 20 Styczeń

Użytkownicy przyznają user2018 punkty reputacji!

Reputacja

31 Bardzo wysoki

O user2018

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

268 wyświetleń profilu
 1. Na pierwszym miejscu zacząłbym od prawidłowego zabezpieczenia tej instalacji, czyli dorobić rurę bezpieczeństwa tak jak w normie którą wyżej wrzuciłem, do tego to naczynie wzbiorcze podłączyłbym bezpośrednio przy kotle, jak masz wyjście z kotła to dać tam trójnik i u góry zrobić podłączenie do tego naczynia wzbiorczego, wtedy wydaje mi się instalacja będzie miała lepsze szanse na odpowietrzenie. Do tego zamontować odpowietrzniki na grzejnikach.
 2. I czy latem gdy grzane jest same CWU problem z zapowietrzaniem też istnieje?
 3. W drugą stronę też trzyma poziom? Nie jest przechylony do tyłu albo do przodu?
 4. Ten kocioł to smok, że on tyle pije? xD Sprawdzałeś ten kocioł poziomnicą jak on stoi? Narysuj jeszcze schemat tej instalacji w całości, jak masz grzejniki też podłączone.
 5. To jest dużo większy problem niż zapowietrzony układ, bo instalacja jest źle zabezpieczona i niebezpieczna. @MRfoto a na podstawie jakich przesłanek dolewasz wodę? piszesz o dopuszczaniu po 2-3 litry, jakie przesłanki są kiedy dopuszczasz wodę do instalacji?
 6. Do zbiornika ma tylko podłączoną rurę wzbiorczą bo ta druga to przelew jest.
 7. http://forum.bolecki.pl/index.php?action=dlattach;topic=841.0;attach=6298 Masz normę jak powinna być zabezpieczona instalacja, jak masz rurę wzbiorczą to tam powinien być trójnik i wyżej w naczynie powinna być wpięta rura bezpieczeństwa inaczej ta instalacja nie jest zabezpieczona.
 8. I to właśnie dodatkowo może szkodzić. PODŁĄCZENIE DO NACZYNIA JEST ZŁE, gdzie masz rurę bezpieczeństwa?
 9. słyszysz, że się przelewa, a w którym miejscu masz odpływ do kanalizy w tym naczyniu? Ile masz grzejników i to żeliwne? Jak wysoko masz to naczynie nad ostatnim grzejnikiem?
 10. Jak dla mnie @MRfoto za bardzo skupiasz się na kotle jako głównym winowajcy, może tak być, ale równie dobrze może być to gdzieś w innym miejscu więc należy patrzeć na całość i po kolei wszystko sprawdzać i poprawiać, tak jak ten nie do końca otwarty zawór.
 11. Można też znaleźć kanały wentylacyjne, wybór mały dość bo rozmiar musi być spory, ale to trzeba też sztukować więc najtaniej i najprościej rury kanalizacyjne, są w różnych rozmiarach, można dociąć aby pasowało i po problemie, pamiętaj tylko aby siatkę założyć na wlot aby nic tamtędy nie wlatywało.
 12. @MRfoto piszesz, że zawory kulowe maksymalnie otwarte a na fotach widać, że rączka na zaworze kulowym na zasilaniu CWU, przed samą pompą nie jest całkowicie otwarta bo rączkę blokuje rura, wymień tą rączkę albo ją skróć. Nie napisałeś czy masz odpowietrznik na zasilaniu CWU. Wszedłbyś na strych i zobaczył jak naczynie przelewowe wygląda skoro jeszcze nigdy tam nie byłeś a chcesz rozwiązać problem...
 13. Wg DTR Twojego kotła maksymalny ciąg kotła to 8Pa. Też z DTR "Ciąg kominowy podczas pracy kotłów typu Smart Fire SF11, SF15 oraz SF22 nie może w żadnym przypadku przekraczać 10 Pa! W przypadku kotłów typu Smart Fire SF31 oraz SF41 ciąg kominowy nie może przekraczać 20 Pa! W celu zapewnienia prawidłowego ciągu kominowego przyłącze kominowe musi być wyposażone w szyber kominowy, a sam wkład kominowy w regulator ciągu zainstalowany poniżej punktu połączenia przyłącza kominowego z wkładem kominowy" Masz o RCK napisane a średnica i wysokość to nie jedyne czynniki które mają wpływ na ciąg kominowy, z resztą jest on dość wysoki. I ta pompa przelewa w naczyniu przelewowym czy nie po zamknięciu zaworów na grzejnikach? Sprawdzałeś to na wszystkich charakterystykach?
 14. Masz za wysoki ciąg zapewne, ten kocioł wymaga małego ciągu kominowego, pomoże RCK. Jaka to dokładnie pompa model drugi czy jakiś inny? Daj najlepiej foto i jak masz ją obecnie ustawioną. Przelewa się w końcu w tym naczyniu czy nie jak się te grzejniki zamykają?
 15. @Skwirek512 a kiedy ostatnio czyściłeś komin i wymiennik kotła i kiedy kocioł był porządnie czyszczony? Kto ci doradził aby kupić kocioł 35kw?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.