Skocz do zawartości

user2018

Stały forumowicz
 • Zawartość

  283
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana user2018 w dniu 20 Styczeń

Użytkownicy przyznają user2018 punkty reputacji!

Reputacja

29 Bardzo wysoki

O user2018

Ostatnie wizyty

206 wyświetleń profilu
 1. user2018

  Skoki ciśnienia i zapowietrzanie

  A kocioł nie musi mieć jeszcze wężownicy schładzającej?
 2. user2018

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Te "nogi" bym zrobił z cegły 6, 17 cm szerokości Ci wystarczy wg mnie a będzie to stabilniejsze.
 3. user2018

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Swoją droga nie rozpala to całego zasypu?
 4. dokładnie a obecne przepisy mieć w dupie. A gdyby ktoś twierdził, że market to miejsce gdzie trudno o pożar to ostatnio spalił się doszczętnie Lidl w Wadowicach i to o 12, gdy w sklepie byli pracownicy i klienci. No ale jeżeli straż musi powiadomić o kontroli, to zdąży się na kontrole posprzątać. "Zgodnie z przepisami kontrolowany przedsiębiorca powinien otrzymać upoważnienie do przeprowadzenia czynności kontrolno-rozpoznawczych przynajmniej na 7 dni przed a w przypadkach zgłoszenia obiektu, gdzie niezbędna jest opinia PSP lub stanowisko w zakresie ochrony ppoż.-przynajmniej na 3 dni przed ich planowanym rozpoczęciem. Jest możliwe sprawdzenie obiektu bez zapowiedzi w sytuacji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzi lub jeśli obiekt jest bezpośrednio zagrożony powstaniem pożaru – w takim przypadku upoważnienie jest doręczane kontrolowanemu w chwili przystąpienia do czynności""
 5. 10m2? Apartamentowiec i 700zł/msc? Bez takich porównań proszę, przecież to mogą być dwa zupełnie skrajne zapotrzebowania na energie. Trzeba po prostu policzyć koszt 1kWh dla gazu jest to około 23 grosze za 1kWh w taryfie W3 i przy kotle kondensacyjnym. Z węglem to już trochę gorzej bo w zależności od tego ile płacisz za ekogroszek, jakiej jakości on jest oraz z jaką sprawnością go spalisz to wtedy można przeliczyć ile zapłaciłeś za 1kWh, jednak nalezy pamiętać, że przy nowych, małych domach dobrze ocieplonych to nawet najmniejsze kotły podajnikowe są za duże więc pracują z mniejsza mocą. W domach gdzie kocioł nie będzie za duży a groch będzie ok i spalany ekonomicznie to wyjdzie on taniej, ale nie będą to wielkości typu x2 taniej od gazu a trzeba doliczyć jednak roboczogodziny i co najgorsze loteria z zakupem odpowiedniego opału a tak włączasz i masz spokój.
 6. user2018

  Pereko Przeróbka Per-eko GS na DS

  Bo miałeś takie wymiary palnika zapewne od samego rusztu, potem doszła jak pisze sony cegła i już pewno otwór zrobił się dużo mniejszy, dochodzi popiół i warstwa żaru gruba i problem ma zaciągnąć.
 7. Gaz porównać do czego? Do węgla, drzewa, pelletu, pompy ciepła? Węgiel spalany w podajniku czy może zasypowcu? Drzewo jak spalane? Dużo jest zmiennych więc trzeba sprecyzować. Z resztą do czego nie porównać to instalacja Co w każdym przypadku potrzebna, wyjście spalin można dać przez ścianę, kocioł na gaz jest dużo tańszy niż podajnikowy czy pelletowy a do tego dochodzi komfort użytkowania, domki 120m2 kotłownie maja projektowane praktycznie pod gaz, mają one z 7m2 więc miejsca na składowanie paliwa tam niema a przede wszystkim nie trzeba się męczyć z zakupem i spalaniem paliwa bo robi się to automatycznie, bez syfu w domu. Tak, wiem, że podajnikowce w teorii same spalają, ale zapraszam do działów o tych kotłach oraz do działu opał aby sobie poczytać jak ludzie walczą z paliwem słabej jakości i spalaniem tego.
 8. user2018

  Kocioł Ds Mpm

  Najlepiej kupić kocioł bez bufora, chociaż do pracy buforem został on dostosowany bo obecnie wg przepisów tylko tak może pracować, na mocy nominalnej, potem przez 3 miesiące płakać jak to nie da się w tym palić, żeby na końcu stwierdzić, że bufor do niczego panie nie potrzebny, trzeba się nalatać, ale oszczędziłem! Na tym forum to czy ktoś pali od góry, od dołu, w 2 razy za wielkim kotle a temperatury utrzymują się w okolicach 0 a w sezonach przejściowych to z +10 to zawsze można wyczytać, od takich ludzi, że on to spala ekonomicznie i CZYSTO, wszystko spala a i jeszcze kocioł to odpalić w październiku a potem wygasić w marcu. Zmniejszenie rusztu o ile? Juz widzę jak kocioł 18kW pali czysto i ekonomicznie na 5kW albo 4, producencie kotłów w warunkach laboratoryjnych nie mogą osiągnąć czystego spalania na innej mocy niż nominalnej a tutaj na forum co drugiemu się to udaje u siebie w kotłowni, zaiste ciekawe... Tylko, żeby się to nie skończyło tak, że zakażą całkowicie zasypowców zaraz albo będzie trzeba kupowac w komplecie z buforem, co raczej bezsensu więc prędzej zakażą.
 9. user2018

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Eh te kłamliwe lewaki.
 10. W porównaniu do czego? I co grzać?
 11. Którzy najwięksi? UE redukuje, Chiny ostatnio wydają olbrzymie pieniądze na redukcje i OZE. Z resztą jesteśmy w UE obowiązują nas limity które załatwili nam Kaczyński Lech i Tusk więc tutaj tez niema pola manewru. I skoro mamy tyle węgla i tak cudownie to dlaczego znów w 2018 roku został pobity rekord eksportu węgla i to głównie z Rosji? Chcesz rosyjskie kopalnie sponsorować tymi elektrowniami węglowymi? Ponawiam pytanie które wraca do tematu wątku, jakie alternatywy do ogrzewania dla gazu? Oj mikus ty to byś się z tymi najbardziej radykalnymi muzułmanami i ich prawami szariatu dogadał, niema co.
 12. To jakie inne źródła energii elektrycznej proponujesz, kiedy praktycznie cały świat redukuje CO2, więc koszty emisji będą rosły co elektrownie węglowe praktycznie wyklucza. OZE na ten moment to może być dodatek u nas a nie podstawowe źródło energii, na czym więc oprzeć bezpieczeństwo energetyczne kraju?
 13. user2018

  Kłamstwo smogowe Fake news

  Ja wysiadam, jak można dyskutować z człowiekiem który niema pojęcia, że promieniowanie gamma występuje jak najbardziej naturalnie, przecież tego uczą w gimnazjum, czyli dzieciaków które mają po 13-15 lat.
 14. Prąd po 2zł za kwh i do tego ceny w sklepach +50% na pewno poprawią sytuacje ekonomiczną młodych Polaków tak, że będą decydować się na dzieci. A to dopłacanie gówno daje bo żaden rozsądny człowiek nie zdecyduje się na dwójkę dzieciaków aby dostać 500zł co miesiąc i to nie wiadomo przez jaki długi okres czasu, już nie mówiąc, że jak ceny mocno wzrosną to 500zł będzie gówno warte. Oczywiście bezpieczeństwo energetyczne w tym kraju ludzie mają głęboko w dupie a potem pisk, że tak drogo i nic się nie opłaca u nas w kraju, jak rozwijać kraj bez źródeł taniej energii?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.