Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Piecuch19 napisał:

Do Gredy: Nie jesteś dla mnie autorytatywny bo jesteś sprzedawcą tego kotła, więc nie dziwi mnie że będziesz go bronił jak niepodległości -różnymi sposobami. Ja tylko wyrażam swoje uwagi i spostrzeżenia, bo od tego jest forum.

Jeśli inni użytkownicy kotła mają podobne problemy to zaglądają tu po to aby je rozwiązać. Rozwiązanie: dokup pan bufor będziesz pan zadowolony - nie przekonuje mnie.

Piecuch, jak nie będziesz opowiadał bzdur. Słowem się nie odezwę, ale jak tworzysz nowe błędne  teorie, wręcz moim obowiązkiem jest zareagować. 

Trochę szkoda mi, że już nie jestem twoim "mentorem" kilka h musiałem spędzić na słuchawce, mówiąc Ci jak każdą cegłę postawić. Podczas twojej przeróbki poprzedniego kotła ;) 

Cieszy mnie natomiast, że udało mi się Ciebie odwieść od pomysłu kupna 25kw. Pomimo iż miał bym większy zarobek ;) Dopiero mpm, był by be :D 

Również, nikomu nie doradzałem kupna buforu, czy went... wyciągowego. Znów, wymyśliłeś sobie coś co tylko Tobie się wydaje, więc nie opowiadaj bajek, jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Mam nadzieje że forumowicze są w stanie przesiać plewy od ziarna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, to odległa przyszłość,bo bedzie nowa kotłownia-przebudowa ,  i w miare edukacji moj wirtualny bufor rośnie ,na razie ma 3m3 ;-) bedzie grawitacyjny ,z dodatkami ,sam go bede robił zgodnie ze sztuka jak Zaciapa .

Dzieki za czujność ,trol znów grasuje ,wciaga w glupie dyskusje  i robi smietnik z tematu ,apel ,NIE WDAWAC SIE W DYSKUSJE ,tzw głodzic trolla 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gredy napisał:

dzięki temu wątkowi, producent też ma co robić. Wiele wcześniejszych niedogodności, zostalo usuniętych ;) Trzeba mieć świadomość, że na taką różnorodność instalacji i opału, którym palimy, ten kocioł nie jest panaceum na wszystko. Choć producent, daje bardzo duże możliwości, by dostroić go do własnych potrzeb.  :) 

Racja w 100% - producenci aut też wprowadzajac nowy produkt na rynek mimo testów też mają fuckup'y  ważne jest jedno - udostkonalaniem konstukcji dochodzi sie do perfekcji .

OT - Za przykład dam  z dziedziny motoryzacji - chodzi o japonski motocykl Honda cbr600f  produkowany był 25lat z ciagłymi modernizacjami ale cały czas był to ten sam model o tej samej pojemnosci silnika i przeznaczeniu , modernizacji było przez te lata .  Było prawie 5 generacji.    I po ostatniej modernizacji model był tak dopracowany że kiedy inni producenci wypuszczali nowy model - z reguły co 2 lata ,   ta generacja była sprzedawana 6 lat (2001-2006) praktycznie bez wiekszych zmian techniczno- konstukcyjnych  . W skrócie powiem tyle że silnik jest zrobiony tak pefekcyjnie że pomimo że jest dość wysilony - ma współczynnik mocy z 1l pojemnośći -  183KM +  kreci sie do 14tyś obr/min . ten silnik wytrzymuje kosmiczne przebiegi - w usa jeden uzytkownik przejechał juz ponad 300tyś mil = prawie 500tyś km i tłoki wał, głowica są fabryczne.  

EOT - mam nadzieje że jeżeli producent - Pan Marcin Nykiel zmodernizuje palnik do MPM'a  to  nie zostawi nas tj. jego klijentów na lodzie i zaproponuje jakąś promocyjną cene przy UPGRADE' dzie  palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancje na wymiennik 5 lat ;) Tylko sprawdz dokładnie co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że tylko źle zrozumiałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, user2018 napisał:

Orientuje się ktoś za ile obecnie producent sprzedaje MPM DS II 14KW? Bo w swoim właśnie zauważyłem wodę na spawie dolnym, od zewnątrz i któż wie czy jeszcze nie trzeba będzie wymienić.

Za 14kw w sierpniu br płaciłem 4k bez 50zł, ale sam sobie załatwiłem transport. Kurier z tego co pamietam 200 czy 300  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jest jakaś rada na dymienie gdy otwiera się drzwiczki zaladunkowe przy dokladaniu? Gdy kocioł jest zimny nie ma mowy by coś zadymilo, ale gdy się rozgrzeje to zawsze przydymi. Wydaje mi się że ciąg powinien być jeszcze większy przy ogrzanym kominie. Wiem że jest wentylator spalin, ale może ktoś ma jakiś patent :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki obieg i zamknięte inne drzwiczki, przy otwieraniu zasypowych najpierw rozszczelnić i poczekać na odgazowanie komory przez palnik.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Skoczek186 napisał:

A ja mam takie pytanie, jest jakaś rada na dymienie gdy otwiera się drzwiczki zaladunkowe przy dokladaniu? Gdy kocioł jest zimny nie ma mowy by coś zadymilo, ale gdy się rozgrzeje to zawsze przydymi. Wydaje mi się że ciąg powinien być jeszcze większy przy ogrzanym kominie. Wiem że jest wentylator spalin, ale może ktoś ma jakiś patent :) 

Ja z dokładaniem czekam aż będzie w komorze zasypowej,  tylko zar. Czyli jak zostanie,  ok 20 cm opału. Kocioł jeszcze trzyma temperature a można dokładać bez, żadnych procedur i najmniejszego zadymienia. :) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na żar jest najlepiej,i wtedy jeszcze przed dołożeniem można z palnika popiół wybrać  i smołą nie wali itp.itd.

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu dzieje przez ostatnie dni... :-)

A ja nie mam za bardzo czasu coś skrobnąć, majstry poszycie mi zmieniają, na gorąco dwie fotki, gdzie ma dymić :-) 

 

IMG_20181221_121323.jpg

IMG_20181221_101700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj taką swojską kiełbaskę bym wszamał,a na żar u mnie też najpierw drewno ,bo jak węgiel na żar już taki mikry to i dymówa i ma problem się ten nowy rozpalić, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SONY23 napisał:

Świetna wędlarnia, ale po użyciu zamykaj na kłódkę bo jakiś desperat w potrzebie może ją z czymś pomylić...

W pierwszej chwili też tak pomyślałem, gdzie on te kiełbasy wędzi ? , w kib...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciapa-dzisiaj też kupiłem porcję mięsa na kiełbasę,z komina nie dymi to choć z wędzarni puszczę sąsiadowi trochę zapachu.Na początku też pomyślałem że przerobiłeś wychodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego na te Święta Bożego Narodzenia ,pokoju ,miłości ,i zaradności w dostrajaniu kociołków, by czyściutko spalały i się nie zawieszały,i domek ogrzewały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wastag napisał:

Czy ktos probowal podniesc element wirowy palnika w gore o jakie 6cm czyli cala cegle. Mysle ze nie zatykaloby tak doplywu pw. A ta cegle moznaby zfazowac i zrobic taka zjezdzalnie dla popiolu.

Ja mam taką modyfikację już od jakiegoś czasu,na wcześniejszych stronach gdzieś jest zdjęcie.Tyle że podniosłem o 3 cm (cienka szamotka),oczywiście wlot sfazowany.Spisuje się to bardzo dobrze,palnik się nie zapycha ,otwory PW się nie zatykają i ogień nadal wiruje.

Edytowane przez zozuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam,niby fabrycznie jest to klejone na jakiś sylikon czy cuś,ale ja tę modyfikację robiłem po ponad rocznym używaniu kotła.I wszystkie elementy palnika  były luźne i się dały wyciągnąć bez problemu.Nie miałem jeszcze potrzeby wyciągać przegrody betonowej ,a tu by może już były problemy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.