Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj moc lub oznaczenie wentylatora. Zrób kilka fotek palnika na małej i wysokiej modulacji, oraz zdjęcie popiołu.

Jeśli nie planujesz rozbudowy instalacji (montaż pompy CWU lub pompy kotłowej) i cały układ pracuje na jednej pompie, zastanów się nad zrobieniem bajpasu z zaworem zwrotnym i kulowym między zasilaniem a powrotem. Stała praca pompy CWU w celu dogrzania powrotu to dodatkowe 1-1,5 kg opału dziennie.

Jak koledzy napisali. Masz zimny powrót. Temp. na zasilaniu min. 55 najlepiej 60°C. Zanim temp. na zasilaniu spadnie i sterownik zwiększy modulację cały kocioł będzie zalany zimną wodą z powrotu a jeszcze niema mrozów. Im mniejsza różnica temperatur między zasilaniem a powrotem, tym stabilniej pracuje sterownik i kocioł. Będzie mniej spieków i mniej kopcenia - czystszy wymiennik.

Edytowane przez Hitower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hitower napisał:

Podaj moc lub oznaczenie wentylatora. Zrób kilka fotek palnika na małej i wysokiej modulacji, oraz zdjęcie popiołu.

Jeśli nie planujesz rozbudowy instalacji (montaż pompy CWU lub pompy kotłowej) i cały układ pracuje na jednej pompie, zastanów się nad zrobieniem bajpasu z zaworem zwrotnym i kulowym między zasilaniem a powrotem. Stała praca pompy CWU w celu dogrzania powrotu to dodatkowe 1-1,5 kg opału dziennie.

Jak koledzy napisali. Masz zimny powrót. Temp. na zasilaniu min. 55 najlepiej 60°C. Zanim temp. na zasilaniu spadnie i sterownik zwiększy modulację cały kocioł będzie zalany zimną wodą z powrotu a jeszcze niema mrozów. Im mniejsza różnica temperatur między zasilaniem a powrotem, tym stabilniej pracuje sterownik i kocioł. Będzie mniej spieków i mniej kopcenia - czystszy wymiennik.

Dmuchawa DM 80-M0 moc 80W. Po południu podeśle fotki palnika, oraz popiołu.

Pompa CWU jest zamontowana. Bajpas  również oraz zawór 4 drogowy afriso. Co do zaworu zwrotnego był zamontowany, niestety został usunięty ponieważ temperatura powrotu była jeszcze niższa od obecnej.

20200126_124433.jpg.9497ae417f4caf4960ad73dbc8769b84.jpg

Co do powrotu to od początku mam niską temperaturę. Kiedyś testowałem temperaturę powrotu po włączeniu CWU temperatura powrotu praktycznie taka sama jak na zasilaniu. Niestety po jakimś czasie wszystko zaczyna wariować. Temperatura na zasilaniu spada drastycznie. Nie mogłem sobie z tym poradzić i wyłączyłem CWU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rmj napisał:

 

Zawór 4d ma dwa obiegi wody, dlatego wymagane są dwie pompy (CO i kotłowa). Bez pompy kotłowej zawór 4d nie będzie działać prawidłowo i nie będzie ochrony powrotu. Będą się dziać cuda tak jak opisałeś. Obejrzyj filmy instruktażowe na kanale Afriso. Zobaczysz i zrozumiesz o czym napisałem. Najlepiej jeszcze przed zimą zamontuj pompę kotłową.

Na zdjęciu nie widzę zaworu 4d tylko zawór różnicowy, którego raczej się nie stosuje w instalacjach z kotłem podajnikowym. Czy to układ otwarty, czy zamknięty?

Edytowane przez Hitower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hitower napisał:

 

Układ zamknięty.

Zawór 4d jest 

20191103_163248.jpg.c72a5d795d18bf39387290c0b89b7ce2.jpg

 

Pompa na powrocie ustabilizuje mi kocioł, oraz ochrona pieca przed korozją a czy zauważalny jest spadek spalania ekogroszku ?

Edytowane przez rmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bercus napisał, teoretycznie. Oszczędności widać jeśli zamiast ciągłej pracy pompy CWU będzie pompa kotłowa. Dla wygody przydałby się siłownik zaworu, ale na zdjęciu widać że jest mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

       Chciałbym zakupić sterownik skzp 05, jest jeden problem ponieważ posiadam motoreduktor z aurorewersem ABM i nie ma w nim kołka zabezpieczającego przed zablokowaniem. Z tego co wiem to ten sterownik nie posiada funkcji cofania po zablokowaniu podajnika.

Jakieś pomysły? 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może silnik przed spaleniem, a ślimak przed ukręceniem zabezpieczy tzw. "elektroniczna zawleczka", ale opcji cofania po zablokowaniu nie znam w żadnym innym sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Motorreduktor z autorewersem"-Nie bedzie ten rewers czesc motoreduktora(cos jak ta el. zawleczka?) u mna na reduktorze zalacznik reczny wprzod-wzad,jesli na tym zamontowane cos jako el.zawl.,moglo by tak dzialač.Z sterownikom dla mnia nie ma nic wspolnego.W sterownikach nie taka opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus fabryczny sterownik Techa z tego co wiem posiada obsługę autorewersu. Jest to mega potrzebne jeśli na przekładni nie ma fizycznych zabezpieczeń przed uszkodzeniem w wyniku zablokowania ślimaka. SKZP na 100% nie obsługuje tego udogodnienia. Jedynie elektroniczna zawleczka coś tu może pomóc, choć to też proteza moim zdaniem.

Zauważyłem ciekawą rzecz. Gdy sterownik jest w czuwaniu eko i uruchomiony jest czujnik otwarcia pokrywy od kosza na paliwo, po jego zamknięciu sterownik ponownie przechodzi w czuwanie eko co jest prawidłowe, natomiast uruchamia przy okazji również pompę CWU na kilka minut. Też tak macie? O ile przy pierwszym przejściu z modulacji do dopalania i czuwania eko jest to zasadne, tak później już zupełnie nie. Radzę sobie z tym tak, że jak chcę zajrzeć to wyłączam na chwilę obsługę czujki pokrywy.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiedy slimak zblokowany wprzod i wzad odchodzi reduktor w niebo?Dla mnia czuwanie slimaka bedzie wiecej taka pomoc do niewygasniecia,niž zabezpeczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ślimak zostanie zablokowany, silnik cofa się kilka obrotów i ponownie kręci się do przodu. Jeśli podajnik się nie odblokuje-podejmuje kilka takich prób, każda jest coraz dłuższa. Do obsługi tej funkcji założonu jest na silniku dodatkowy halotron. O ile wiem takie reduktory są tylko w defro i żaden inny sterownik tego "cofania" nie obsłuży. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 21:13, HarryH napisał:

Być może silnik przed spaleniem, a ślimak przed ukręceniem zabezpieczy tzw. "elektroniczna zawleczka", ale opcji cofania po zablokowaniu nie znam w żadnym innym sterowniku.

3 razy spaliła mi sterownik - po czym gość z Technixa łagodnie zasugerował, żeby *** ten wynalazek.
Robił szpilę i palił triaki na sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 21:24, Oldek napisał:

Ile trzeba jesienią dać w CO żeby było 25^C na pokojach ???

38 dla +10

46 dla 0

Na pokojach 24,5- 26,5 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 21:13, HarryH napisał:

Być może silnik przed spaleniem, a ślimak przed ukręceniem zabezpieczy tzw. "elektroniczna zawleczka", ale opcji cofania po zablokowaniu nie znam w żadnym innym sterowniku. 

Od ładnych paru lat funkcja cofania jest w sterownikach Iryd marki Prond. Wymaga innego połączenia silnika na 5przewodow  a nie 3. 

Nie pamiętam do czego to powstało,  wydaje mi się, że  wyjściowo chodziło o tłoki.  W każdym razie nie korzystałem z tego nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

534590064_Screenshot_20211112-092516_SKZPViewer.thumb.jpg.23eabe7381def95719b5ea2bf3fa3924.jpg2024658771_Screenshot_20211112-092534_SKZPViewer.thumb.jpg.b991957e9d47cb34c5dc6b9992dd8073.jpgWitam! Mam pytanie odnośnie funkcji pauza. Czy to błąd  programu  sterownika, czy tak też ma  to wyglądać.  Jak jest koledzy u was ? Oprogramowanie 2.46. Jezeli tak, to jaki jest zamysł rozłączania pompy w chwili np czyszczenia pieca. Taka sytuacja poniżej wykres z zapisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w trybie STOP dzialaja do wychlodzenia pod zadana temperature juž od poczatku užytkowania na wszystkich softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu nie ma wszystkiego. Niektóre najważniejsze ustawienia są dostępne tylko z poziomu sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.